Skocz do zawartości
Tester

Ogólne rozmowy o podlewaniu i nawożeniu

Rekomendowane odpowiedzi

ile wody lać roślince, która ma 25 dni ? I co jaki okres czasu ?

Do tej pory lałem 300ml co 2dni ale to chyba za dużo. Temperatura w dzień ok. 22-23 stopni, wilgotność 50%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość rastabob

BIOTABS GUERRILLA TABS - kiedy stosować ile na małą doniczke i kiedy przesadzać rośline 18 dniowa ? image.png.68f298f6c7cee706d6354dc21dce3f1d.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@zwiezak966 zależy lej raz a dobrze żeby nie było zbyt mokro i sucho

@rastabob 4 tabletki na 10 l gleby, jak roślina tego potrzebuje, bo jak dobrze wygląda ma dobry kolor liści to nie trzeba lub mniejszą dawkę

Przesadzać możesz już jak ma 18 dni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość rastabob

gleba uniwersalna mieszanka z perlitem wiem ze uniwersalna gleba to lipa ale sa szanse ze wniej cos zakwitnie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć mam takie pytanie planuje zakup pomy i pojemnika 40l planuje zastosować kropelkowy system nawadniania i teraz tak czy jeśli wyrównam poziom ph wody w pojemniku i zostaiwe go na dłuższy czas (podczas chodzenia pompy) to czy ph będzie takie samo czy z czasem będzie zmieniało wartość trochę ciężko mam podlewać to i dlatego wolę jakoś uprościć ewentualnie co byście zaproponowali żebym mógł użyć zainstalować żeby doglądać co drugi dzień bez starchu że coś się stanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 26/02/2020 o 13:55, doominik napisał:

@HolenderskiGrower to jest jeden z trio bazy nawozów. Ja ich używam i serio pH jest mega stabilne. Jedynie jak dodaje silikonu, to muszę dodać pH down. Zaczyna się tak 6,6 po napełnieniu zbiornika i powoli spada-do 6,0 dosyć szybko, potem tak się trzyma i na koniec tygodnia mam 5,7, czyli idealnie dla hydro. Niestety tanie nie są, ale jedyne, które mogę zostawić na cały tydzień i poprosić kogoś o uzupełnienie zostawiając tylko wodę i odmierzone nawozy.

Inna sprawa, to że AN robi nawozy konkretnie do naszych roślinek. 

Dominik, czy stosujesz w swojej uprawie sztywne ph na okreslonym poziomie np6.0 czy nim manipulujesz ? 

Stad moje pytanie, bo pewne pierwiastki wchlaniaja sie na okreslonym poziomie ph. Pozdrawiam

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hey grupo!

Od kiedy mogę stosować terra grow?roślinki 3dzien od wyjścia. Nie mam innych nawozów. Mam coś z tej firmy na kwitnienie. 

Może polecicie jakieś tabsy w ziemię niedrogie?pierwsza uprawa, nie chce zaraz czegoś zepsuć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, vego1989 napisał:

Od kiedy mogę stosować terra grow?roślinki 3dzien od wyjścia

jak masz nową glebę to po 2-3 tygodniach, czasami dłużej zależy od gleby

2 godziny temu, vego1989 napisał:

Może polecicie jakieś tabsy w ziemię niedrogie

bio tabs 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemanko. Mam pytanko, czy można mieszać Biobizz Topmax (organiczny) z Plagron Pk 13/14 (mineralny) w jednej zupie czy podlewać na przemian? Plant na 3tyg flo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, zaczynam swoją przygodę z growboxem i dzisiaj zakupiłem dwa nawozy jeden dla roślin zielonych a drugi do kwitnących,mógłby ktoś zerknąć czy będą odpowiednie?

20230107_141057.jpg

Screenshot_20230107_141407_Google.jpg

Screenshot_20230107_141342_Google.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema chłopaki mam pytanie moje maleństwa maja 7 dzień i producent Canna przewiduje nawozy takie Terra Vega Rhizotonic Cannaazym te dwa będę zapodawal w niskich dawkach tylko chodzi mi Terra Vega czy tez zapodawac i czy nawozy leje się przy wl lampie czy przy wył czy jest to obojętne ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie mam biobizz bloom/topmax/fish-mix/calmag, plagron pk13-14 i biobizz ph-. Teraz pytanie co powinienem dokupić? Zastanawiam się nad kilkoma produktami biobizz bioheaven/grow i mam kilka pytan.

Cena za bioheaven jest wysoka, a czy istnieje jakaś alternatywa? Czy tak naprawdę jest potrzebny?

Mikroryza? Co to? Po co to? I czy warto się w to bawić?

Jak będę miał jeszcze pytania to dopisze :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, enox napisał:

Mikroryza? Co to? Po co to? I czy warto się w to bawić?

Mikoryza to zjawisko współżycia roślin z grzybami. Według mnie warto

5 godzin temu, enox napisał:

Cena za bioheaven jest wysoka, a czy istnieje jakaś alternatywa? Czy tak naprawdę jest potrzebny?

nie jest potrzebny,  jest dużo różnych stymulatorów np. Canna Boost

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...