Skocz do zawartości
Tester

Ogólne rozmowy o podlewaniu i nawożeniu

Rekomendowane odpowiedzi

@Aron za sucho albo za mokro, i popalone liście od lampy tak wyglądają 

43 minuty temu, Aron napisał:

1. w związku z tym, że chciałbym wyjechać na tydzień - a wygląda to jak wygląda - czy po 1 tyg "ciemni" wszystko będzie ok?

 nie nie będzie, może się wyciągnąć i ponoć shermić

45 minut temu, Aron napisał:

2. czy Royal Dwarf się w ogóle podniesie?

jak zareagujesz to tak, nie wiemy czy ma mokro czy sucho

45 minut temu, Aron napisał:

3. donice 12l, rośliny zaczynają 6 tydzień. Ile im lać m.w. wody i co jaki czas?

zależy od warunków nie ma uniwersalnej reguły, podlewaj aby ziemia była wilgotna 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Szym Roślinki już kwtiną. Więc mogą się shermić? ? Raczej za sucho. Jak napisałem - 3 dni temu podlewałem na "test".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Aron bawienie się światłem może shermić roślinkę tak ponoć  niektórzy nasiona robią, ale nie wiem czy ciemnia cały czas tygodniowa to zrobi, ale jak masz jechać gdzieś to zrób test obficie podlej, bo masz dwa wyjścia albo nie jechać, albo jechać i zostawić krzaka 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Posiadam roślinki indoor w ziemi z Biobizz All mix. 

Chciałbym również używać supli od Biobizz. 

Czy ktoś z doświadczeniem mógłby mi doradzić jak najlepiej używać tych nawozów? 

Jakie na weg? O ile wogole trzeba? 

I jakie na flo?? 

Z góry dzięki 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Peka89 tą ziemię nie trzeba nawozić kilka tygodni jeśli używasz ją w uprawie indoor 

z tej firmy możesz sobie zapodać BioBizz Try-Pack jest to zestaw 3 nawozów 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tester Rozumiem, że masz na myśli kilka pierwszych tygodni na wegu? 

Pytanko jeszcze takie jeśli można :

jakie ph powinno być w ziemi i jak je ustalać? I jakie w wodzie którą podlewam? 

Mam ph meter do ziemi i wody.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Peka89 napisał:

Rozumiem, że masz na myśli kilka pierwszych tygodni na wegu? 

tak

1 godzinę temu, Peka89 napisał:

akie ph powinno być w ziemi i jak je ustalać? I jakie w wodzie którą podlewam? 

w glebie w okolicach 6pH najlepiej się trzymać @Peka89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak z tym nawożeniem?

Bo wyczytałem, żeby raz dać nawóz, drugi raz czystą, a potem znowu nawóz.

Ale jakoś nie rozumiem tej logiki.

Edytowane przez Aron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Aron chodzi o to żeby nie dawać cały czas nawozu bo można przenawozić jeśli chodzi o glebę, najlepiej dawać wtedy kiedy roślina tego potrzebuje, po liściach można oszacować to

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 26/02/2020 o 14:55, doominik napisał:

@HolenderskiGrower to jest jeden z trio bazy nawozów. Ja ich używam i serio pH jest mega stabilne. Jedynie jak dodaje silikonu, to muszę dodać pH down. Zaczyna się tak 6,6 po napełnieniu zbiornika i powoli spada-do 6,0 dosyć szybko, potem tak się trzyma i na koniec tygodnia mam 5,7, czyli idealnie dla hydro. Niestety tanie nie są, ale jedyne, które mogę zostawić na cały tydzień i poprosić kogoś o uzupełnienie zostawiając tylko wodę i odmierzone nawozy.

Inna sprawa, to że AN robi nawozy konkretnie do naszych roślinek. 

Witam ja mam ph perfect micro,grow ,bloom na stronie producenta pisze żeby od poczatku używać trzy na raz w sklepie gość mi powiedział że mikro idzie pierwsze i konkretnie mieszamy przez pare minut potem dodajemy pozostale dwa. Na stronie producenta jest kalkulator którego użyłem. Z odrzywkami podlewalem jak dotąd dwa razy w odstepie tygodnia tak to co 3 dni podlewane czystą. I tu mam problem bo mi się liście krzywią i wywijają się w drugą stronę a mimo wilgoci roślina wyglada na suchą co jest nie tak?

20200811_181647.jpg

20200811_181652.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Aron ja też więc trzeba na wyczucie. Ostatnio podlewałem raz woda-raz nawóz i następnego dnia po wodzie wyszły duże braki. Większość krzyknęła "lej wodę, za dużo nawozu" i tylko ChemSkun poparł moje przeczucie o niedoborach. Dostały 2 albo 3razy z rzędu nawóz i wyszły z tego.

Czytałem opisy różnych roślin i niektóre są bardziej żarłoczne niż inne. Trzeba obserwować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Szym Misiu kolorowy, jaką wodę mam to wiem bardzo dobrze i wiem, że wszystkie Twoje porady to pH i dolomit ale wyobraź sobie jeśli potrafisz, że w indorze dolomit mi jest zbędny, a o pH potrafię zadbać. Może Ci to zepsuć światopogląd ale niektóre odmiany są bardziej wymagające i potrzebują czegoś więcej. Nie da się uprawiać według książki. Choćbyś się zesrał to się nie da. Miłego dnia ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bimbrownik co ja poradze jak to najczęstszy błąd, to jak miałeś niedobory to pewnie lałeś po szklance wody bo myślałeś że krzaki się potopią 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...