Skocz do zawartości
Tester

Ogólne rozmowy o podlewaniu i nawożeniu

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie odnośnie nawozów bio bizz. Można je podawać równocześnie do listnie i do korzeni np bio haven dać 1ml/ litr do korzeni i 1ml/litr do listnie tak samo inne nawoozy od biobizz np biobloom czy alga mix ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Lolamator  nie, tylko fishmix, algamic i activera są dostosowane do podawania dolistnego. Jest tak dlatego, że reszta nawozów ma stymulatory itd, które działają w towarzystwie mikroflory w ziemi, a na liściach jej po prostu nie ma. Coś jakbyś zjadł obiad ale w workach plastikowych, przez co nie możesz ich strawić, ale Ci zalegają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Siema mam tylko nawoz na  kwitnienie florovit  do roślin kwitnących  którego dodaje się 10 ml na 1,2 litry wody czy mogę dodawać więcej czy łac według producenta?nie chce spalić rosliny pozdrawiamy Zielony gang Olesna 🪴🤣

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Pablo 1988 Raczej tak  ( zalecenia  producenta są dość ogólnikowe ) jak wiadomo odmiana odmianie nie równa i wątpię że każdy producent przerobił każdą odmianę MJ 🙂  Rozpiski są robione raczej tak żebyś nie wyrządził roślince krzywdy  ( czyli zalecane minimum )  dojebaj śmiało  na początek 15 ml  na 1.2 litra  😉 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@Resi666 myślałem żeby troszkę więcej dopierda... i tak się zastanawiam dodam fotkę tego składnika zobaczysz moze cos doradzicie

20231219_170003.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Pablo 1988  Jak nie masz dostępu do nawozów dedykowanych na kwitnienie to kup w zwykłym ogrodniczym Planton K.

planton.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Pablo 1988 To ile możesz dać nawozu zależy od etapu kwitnienia, jak bardzo faza jest zaawansowana, a do tego także musisz uwzględnić indywidualne zapotrzebowanie rośliny i stopień jej naładowania nawozami. Wszystko opiera się na obserwacji rośliny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@Zielone krainy dobra spoko jutro dodam fotę lisci ocenisz bo wydaje mi się że będzie trzeba zwiększyć dawkę albo rzeczywiście kupic tego planktona k bo jest mocniejszy ma większe stężenie pierwiastków 😎

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, zaznaczam że jestem początkujący i to moja pierwsza roślina. Czytałem kiedyś gdzieś że dla początkujących ten biohumus jest ok bo ciężko zrobić krzywdę roślinie, tylko teraz się zorientowałem że ja mam zwykłego a wtedy ten ktoś polecał forte. Pytanie czy ten uniwersalny się nada na fazę wzrostu a drugi do kwitnienia czy nie ma sensu to lać w ogóle?

IMG_20240325_130338997.jpg

IMG_20240325_130400190.jpg

IMG_20240325_130408060.jpg

IMG_20240325_130445494.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy mogę już zacząć dawać ten nawóz? Jeżeli tak to każde kolejne podlanie ma być tym nawozem czy rzadziej? Podlewam co 3,4 dni. Jak rozrobie 3 ml w 1,5 l wody będzie ok?

IMG_20240406_102804577.jpg

IMG_20240406_102920120.jpg

IMG_20240406_102928789.jpg

Screenshot_20240406-103403.png

W takiej ziemi zasadziłem

IMG_20240406_102549454.jpg

IMG_20240406_102624852.jpg

IMG_20240406_102641461.jpg

21 marca poszła do boxa

IMG_20240321_195305088.jpg

Ogólnie nasiono poszło do ziemi 13 marca, zasadziłem od razu w dużej donicy bo naczytałem się że łatwo uszkodzić roślinę przy przesadzaniu, a że to moja pierwsza roślina to nie chciałem ryzykować, wiem też że jest dosyć wyciągnięta bo mam chyba za słabe oświetlenie, ale nie będę już kombinował, przy następnej coś pokombinuje, a i to jest automat jakby co. Z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@lizaku wiele z tego miec nie bedziesz, moze z 5-10g. Ewidentnie widac, ze za slabe swiatlo lub za wysoko. Podsyp ziemi do pelna. Na nawoz jeszcze za wczesnie tym bardziej, ze ta ziemia jest juz nawożona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@Boczelli no mam tylko 10 tys lumenów i wysokość koło 70 cm, obniżyłem do 50 cm teraz, niżej nie dam rady bo to box własnej roboty 😅

Edytowane przez lizaku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@moonka no w sumie nie pomyślałem, a jaka będzie bezpieczną odległość od rośliny? Dodam że to są 2 żarówki LED.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj 30-40 i obserwuj możesz sobie zrobić coś żeby odbijało więcej światła do rosliny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...