Skocz do zawartości
Tester

Ogólne rozmowy o podlewaniu i nawożeniu

Rekomendowane odpowiedzi

Siema. Trochę nie wiem gdzie zadać to pytanie i chyba bezsensu zakładać nowy temat.

Jest to mój debiut i ogólnie roślinki przestały rosnąć i najprawdopodobniej chodzi o pH. Miernik taki chiński pokazuje mi 7ph w glebie.  Musiałbym to zbić do 5,5 prawda ? Mam namiot 60x60 i trochę słabo mi się mieszczą rośliny więc nie próbowałem robić treningów. Ale chciałem spytać o zbicie pH. Mam zestaw od biobiz razem z pH up i pH down. I teraz żeby zjechać z pH gleby do 5,5ph to powinienem zaniżać pH w podlewaniu poniżej tej liczby??? Czyli lepiej podlewać wodą z pH np. 4 żeby z 7 zrobić 5,5??? Czy lepiej żeby każde podlewanie miało 5,5ph a wtedy gleba też wróci do 5,5??

I co w ogóle sądzicie o tych roślinach ? Bo nie wiem czy dobrze mi idzie (debiut).  Będzie coś z tego ??

IMG_20220113_100953.jpg

IMG_20220113_100941.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, t3wU napisał:

Miernik taki chiński pokazuje mi 7ph w glebie.

to tak naprawdę nie wiesz jakie masz pH

 

5 godzin temu, t3wU napisał:

I co w ogóle sądzicie o tych roślinach ? Bo nie wiem czy dobrze mi idzie (debiut).  Będzie coś z tego ??

szału nie ma ale coś możesz zebrać 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ArteK

dziękóweczka za zainteresowanie. 

mają miesiąc i 2 tygodnie 🙂 świecę 18/6 - mars hydro ts1000 w namiocie 180x60x60 (ogolnie jest trochę ciasno...) Jeden z nich to automat i nawet pokazuje już pierwsze pąki. Powycinałem dzisiaj trochę liści z dołu (pierwszy raz) jak się obudzą to cyknę foto ! pozdrówki 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@t3wU troche sie ubiły za nisko lampa, fart masz taki ze tylko jeden z nich to automat wiec mozesz jeszcze poprawić stan rzeczy,  @Tester  bardzo dobrze napisał, (musisz je ustalić) bez poprawnwgo PH uprawa jest bardzo trudna to zawsze jest początkiem problemów z rośliną, dasz fote bedziemy radzić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ArteK

dzięki. zrobię fotę jak się obudzą tak jak mówiłem 🙂
jeszcze tylko wrócę do tego ph -> mam taki miernik ph w ziemi.

koszt około 50zł. Czyli to badziew ??
w dwóch roślinach mi pokazuje 7ph (te mniejsze rośliny)
a w dwóch 6,5ph

Dzisiaj podlałem nawozami od biobizz tj. top max, bio-bloom, bio-grow, i dodatkowo cal mag i ukorzeniacz (leje tak co drugie podlewanie od jakichs 2-3 tyg.)
zmierzyłem ph wody - i zmniejszyłem ph nawozem bio-down do około 4ph (cieczy do podlania) i podlałem. 

i moje pytanko -> jak to jest z tym ph - jak roslina ma 7ph a roztwór wodny ma 4ph - to w ten sposób uśrednię PH ziemi do 5,5???
Czy jednak to jest błąd i jeśli roślina ma 7ph a dąże do 5,5ph ziemi do powinienem podlewać roztworem również który ma ph 5,5??

...mam nadzieję że nie zamotałem za mocno 😄 !

mierniks.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@t3wU co do miernika nie wierze w nic co on tam pokazuje, bardziej miarodajny bedzie juz plyn heliga "kwasomierz glebowy"  buteleczka chyba 5 czy 10 ziko, ja poszedłem za radą i zainwestowałem w adwe ad11 kwota jakies 150 -180, sporo osób ma go i sie sprawdza, wiec tez bym na twojim miejscu rozważał zakup takiego ewentualnie narazie ten płyn. Nie wiesz jakie jest własciwe ph w glebie wiec najpierw trzeba to ustalić.

Po co kombinować z zmniejszaniem ph do np 4?nie idz tędy 

Zrób dobre PH 6,0 i podlej zdrowo  bedziesz wtedy miał własciwe ph.

I zakładaj fotorelacje 😄

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziekóweczka ! na bank skorzystam z rad. 🙂

Tego automata podwiązałem z 3 dni temu (trening) nie za późno???

no i myślę o podwiązaniu teraz tych normalnych wariatek

11111.jpg

222222.jpg

ciąg dalszy

444444444.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@t3wU automatowi daj spokoj jak juz zaczął kwitnienie to jak najmniej stresu dla niego, zdjęcia roslin dodajemy bez wlączonej lampy grow wtedy mozna faktycznie okreslić coś o roślinie, na ile masz ustawioną moc lampy? Jaka odległosc miedzy szczytem a lampą? Boxa masz 0.32m2 60x60 herb garden?

@t3wU załóz fotorelacje nie bedziemy tu spamować 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ArteK
siemanko, założyłem fotorelacje za Twoją namową ! 🙂
lampa mars hydro ts1000 ustawiona chyba na 100% bo to ten starszy model - i wydaje mi się że nie ma regulacji... choć jest takie jakby kółko z cyframi...20...50...75...100.... Czerwony punkcik jest na 100.... ale za chuja nie wiem jak to można zmienić. Da się to jakoś zmienić?? próbuje nacisnąć kliknąć palcem czy coś i nie działa.

Jeśli chodzi o odległość od lampy.
najwyzszy szczyt 30cm (ona teraz wyrosła przez ostatnie 2-3 dni)
automat 35cm
kolejna 40cm 
najmniejsza 45cm

tak box hebgarden 60x60x180
wentylacja: Zestaw wentylacyjny growbox Axial flo 135m3 100mm
(mam wrażenie że słabo ciągnie...) ale ja sie nie znam

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@t3wU poprostu masz starszy model 😉

Wentylacja za mała, kubatura tego herb garden to 150m3 z groszami, wiec wentylacja minimum 187m3 do tego filtr ja mam 260m3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...