Skocz do zawartości
Tester

Ogólne rozmowy o podlewaniu i nawożeniu

Rekomendowane odpowiedzi

@Szym wierze... kilka dobrych lat temu widziałem jak starsi koledzy robili spota na bagnach między pokrzywami, ale to raczej siano na handel a nie kwiaty do palenia 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemanko ekipa. Są tu zwolennicy zestawu autopot do podlawania panienek? Miałbym kilka pytań 🙂

Screenshot_20210127_145258.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem cały zestaw do uprawy pomidorków w tym również taki system do podlewania jak powyżej. Na stronie producenta jest napisane, żeby ziemię wymieszać pół na pół z keramzytem. Trochę o tym czytałem i wiem, że keramzyt można wymieszać z ziemią, lub dać go tylko na spód, żeby korzenie mogły oddychać, a nadmiar wody przy podlewaniu jest wtedy odprowadzany do podstawek. No i właśnie.. Przy podlewaniu.. Zastanawiam się czy woda będzie wciągana przez tą glinkę do ziemi i dostarczana korzeniom, gdy wyłożę ją na spód? Czy lepiej wymieszać to w stosunku 50 do 50? 

Edytowane przez UKTHC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc. Wode z kranu mam ph=8, zakwaszam ja sokiem z cytryny do ph=6 ( na litr wody 3.5 ml soku z cytryny), mam pytanie, czy lepsza do podlewania jest odstana kranowka, czy odstana ale przefiltrowana przez dzbanek kranowka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@UKTHC ja z kolegą buduje właśnie taki system. Na weg podlewane są od góry (żeby korzenie miały czas urosnąć), a na flo już w tych podstawkach z zaworkami

My używamy miksu kokosa z keramzytem 60/40, a na dno sypiemy z 3cm samego keramzytu.

Dopiero idzie pierwszy cykl i jest na etapie flo, więc też się będziemy uczyć co i jak. 

Edytowane przez doominik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Dostałem w gratisie stymulator plagron "vita race" do oprysku lisci. Napisane jest, ze to zelazo i zeby stosowac od 1 tygodnia fazy wzrostu rosliny, raz w tygodniu. Ktos uzywal tego preparatu albo podobnego? Mozna go bezpiecznie uzyc? Bo mam zle doswiadczenia z poprzednie uprawy ze stymulatorem "Asahi" i nie chcialbym powtorzyc bledu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jeśli mam taki filtr mogę łac z kranu woda ogólnie jest masakra w czajniku np bardzo dużo kamienia pomimo tego filtru pH nie znam  

0933DBE9-2EF9-4068-90B0-7180D7222089.jpeg

Edytowane przez Annigmato

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Annigmato napisał:

Panowie jeśli mam taki filtr mogę łac z kranu woda ogólnie jest masakra w czajniku np bardzo dużo kamienia pomimo tego filtru pH nie znam  

Z tego co mi doradzali @Dzielnicowy i @niewiemalesiewypowiem lepiej lac kranowke przefiltrowana i odstana 48 h niz wode mineralna. Jak masz twarda wode, to na pewno masz tez ph wysokie. Kup sobie test kropelkowy do mierzenia ph wody, bez problemu go dostaniesz w zoologicznym albo ogrodniczym (20zl)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

EHh!! 

Jebnąłęm się i dałem 3 ml Bio Bloom od BioBizz na ca. jakieś 250 ml! A więc 9 ml na L przy zalecanych 3!! 

I to do Banana Blaze, która podobno nie lubi być przenawożona.

Jakieś sugestie co powinienem zrobić? 

@Szym @Tester @Dzielnicowy

Edytowane przez Aron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@Aron jak duży jest krzak ? Lej teraz sama wodę po prostu, nic się nie stanie. Nawozy organiczne te na kwitnienie ciężko przedobrzyć, azot to tak łatwo przesadzić 

Edytowane przez Dzielnicowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...