Skocz do zawartości
Lady Green

Ayahuasca Purple i Acapulco Gold | box 100x100 | Oświetlenie Lumatek Attis Pro

Rekomendowane odpowiedzi

@vego1989 mączka bazaltowa głównie po to miała być abym nie musiała się przejmować niedoborami wapnia i magnezu. Szkodniki tez likwiduje itd itp. Nie wiem czy jest sens teraz jakoś dosypywać... 🤔

Tzn sens pewnie jest... Tylko ile i jak? Wymieszać z wierzchnią wartstwą ziemi? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Lady Green napisał:

Wymieszać z wierzchnią wartstwą ziemi?

Zawszę. Jeżeli dodajesz coś sypkiego. 

50 gram na 10 litrów ziemi średnio..? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to ciąg dalszy nadmiarów z biotabsa? Czy może jakieś niedobory? Tej mączki jeszcze im nie dałam, calmaga tez nie. Lampa wisi jakieś 70 cm nad nimi... więc chyba ok. 

4.jpg

9.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Lady Green a tego biotabsa pierwszy raz całego dałaś? Bo to może być reakcja na dużo papu😅. Jak swoim pierwszy raz dałem pełną dawkę nawozu to też końcówki liści takie się zrobiły. Podlej wodą i obserwuj. 
 

Popatrz w necie, za wskazówkami producenta co do chodowli tej odmiany, barney farm podaję wskazówki co do swoich pestek ( gorilla cookies FF np. Nie lubi dużo nawozów zalecają zaczynać od 1/8 dawki, a jak zacznie kwitnąć trzeba bardzo uważać na azot)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@Lady Green to wygląda jakby blokowało jakieś pierwiastki niż sam nadmiar azotu albo nadmiar czego innego to jest albo niedobór przez nieprzyswajanie czegoś z gleby . Albo za mało tego calmaga skoro mówisz że był podawany ostatnio 

Edytowane przez Growerseed

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Glut78 całego, zawsze tak robiłam i też zawsze coś się tam działo... Jedyne wskazówki jakie znalazłam odnośnie nawożenia to aby podchodzić do nich indywidualnie. 

47 minut temu, Growerseed napisał:

Albo za mało tego calmaga skoro mówisz że był podawany ostatnio 

Calmag nie był podawany ani razu. 

Tzn dzis dostały go pierwszy raz, tą mączkę też, było z nią troche zabawy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Lady Green nie stosowałem nigdy mączki, na wegu leję 1ml/1l calmag agent od canna, a na flo 1ml/1 l calmag od biobiz, jak często to zależy jaką masz twardą wodę. U mnie z kranu leci 250-320 EC to daje co 2-3 podlewania. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jest mączka bazaltowa z ogrodniczego... grzechoczącygrzechotnik to nam tu sprzedał. Ja w sumie zapomniałem wsypać teraz tego więc walnę to pod borówki 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 18/02/2024 o 12:56, Lady Green napisał:

Czy to ciąg dalszy nadmiarów z biotabsa? Czy może jakieś niedobory? Tej mączki jeszcze im nie dałam, calmaga tez nie. Lampa wisi jakieś 70 cm nad nimi... więc chyba ok. 

4.jpg

9.jpg

czytam czytam czytam i nie wierze 😄 😄 co glos to inna rada jak nie cal mag jedni , inni to blokada , inni lej co sie da hehehehe 😄 😄 z jakich wy porad to czytacie ??!!  kazdy niedobor mozna obczaic na zdjeciu bez problemu !! a ten jest tak prosty , ze nie wiem czy jest jasno czy ciemno ? albo nadmiar azotu albo brak ? liscie sa ciemne czy jasne ? bo wydaja sie na maksa zielone ? jak tak to za duzo azotu ELO 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...