Skocz do zawartości
Kamo La Buch

3x Power Plant 1x Euforia Dutch Passion

Rekomendowane odpowiedzi

@Lasir ja newet pamietam jak by to bylo wczoraj jak kupowalem 20gietow w kofie specjalnie na maslo bo power plant byl najtanszy a moja luba lapala sie za glowe😂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

12 dzień. Świeżo podlane samym ukorzeniaczem, kiedy zacząć dodawać coś na wzrost. Trzecia roślina niestety nie wyszła RiP.  Domowilem jakieś randomy bo szkoda marnowac wolnego miejsca w boxie. 

IMG_20231206_112640.jpg

IMG_20231206_112659.jpg

IMG_20231206_112808.jpg

IMG_20231206_112830.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze za wcześnie na nawozy moim zdaniem... te wykręcone liście mogą być od nawozu w ziemi bo u mnie też tak czasami wykrzywia w AllMixie Biobiza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

23 dzień. 3 roślinka to criticall mass 2 dzień od wyjścia z ziemi. Nie wiem zacząć dodawać jakieś odzywki na wzrost, czy dalej woda plus ukorzeniacz. 

IMG_20231217_144202.jpg

IMG_20231217_144206.jpg

IMG_20231217_144209.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kamo La Buch Za mało. Pół litra na taką roślinę to zdecydo za mało. Można to dostrzec po lisciach że są "puste" i się marszczą jakby się zapadały. Liście powinny być nabrzmiałe i napełnione wodą. Sztywne i nie oklapnięte. Tym bardziej że odmiana ta rośnie duża i ma dużą strukturę liscia a więc i powierzchnia parowania jest większa. 

I nie ma czegoś takiego jak standard. Odmiany są różne i wymagają zróżnicowanego podejścia i dostosowania się do zapotrzebowania rośliny. 

Różnica zapotrzebowania wody między tymi samymi pestkami z jednej paczki danej odmiany może sięgać 1litra. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio lałem 900ml na swoje a dzisiaj będzie 3 dzień jak nie podlewałem ale @Mr.Green ma rację a słowem klucz pomiędzy moim podlewaniem a twoim @Kamo La Buch jest HPS 400W a u mnie są Ledy zaledwie 135W. A jak wiadomo Hpsy mają to do tego że większość swej energii elektrycznej przekształcają w promieniowanie cieplne. I ona może się w tym momencie tam grillować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kamo La Buch Teraz są po podlaniu? 

Widać jak ja dłoni że brakuję wody.

Roślinę trzeba uczyć pić wraz z jej rozwojem i wzrostem.  Nie utrzymuje się nawadniania na jednym poziomie a zwiększa się je proporcjonalnie do coraz większego zapotrzebowania. Im więcej masy zielonej tym więcej wody ona pochłania do funkcjonowania. 

Coś jak silnik auta 😉 im większa pojemność silnika tym więcej zasysa 😉

Tylko nie wlewaj nagle tam wiadra wody bo to też nie jest rozwiązanie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że za dużo lejesz ja na 5l daje 300ml na 2 dni i też mam Leda jak mam 25l to leje ok 7l na 3 dni a ty na 11 2 litry w odstępie 12h ok wydaje mi się że na 10l 1l na 2dni na LED w tej fazie ok jak się mylę proszę poprawic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mateo dwa litry to miał na myśli wspólnie. Nie na roślinie. 

Więc wychodzi 1 litr na roślinę. 

Rośliny są przesuszone na wyższych zdjęciach. 

Nie wie gdzie tam dostrzegasz nadmiar wody? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mr.Green ok mój błąd źle zrozumiałem, nie jedz i nie czytaj na szybko🤣🫣a i hpsa ma też,  woda przez to szybciej paruje 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...