Skocz do zawartości
WielebnyMerry

3x Blue Cookies Auto Femi 150W HPS

Rekomendowane odpowiedzi

Ja bym wyjebał tego karła a zostawił to co kwitnie i ta największa co ma największe szansę i najwiekszy potencjał dałbym centralnie pod lampę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

up 9 flo Blue cookies 33 dzień Frost gorilla zaczyna kwitnac

 

Wczoraj musiałem nagiąć główny szczyt bo już się mi tak wyciągnęła że musiał bym znów coś podstawiać. Rośnie w oczach jak najęta. Dostają codziennie po pół litra mix, ale już 100% zalecanej dawki, obserwować będę co się dzieje ale żrą jak najęta. Na week zrobię porządek z wiatrakami ale jest taka chujnia w boksie że muszę go przerobić ciężko się podlewa, i jak zawsze zapominam że przy lst nie sądzi się na środku doniczki🫣 Co mogę rzec pierwszy auprawa która idzie w takim tempie ekspresowym. Zauważyłem że ładnie zaczyna ta z lewą zawiązywać już pąki, będzie więc dużo pić. I pytanko:- do jakiego progu %zejsc z wilgotnością bo obecnie znajduje się na poziomie 50% i nie używam nawilżacza?

IMG20231228163014.jpg

IMG20231228163005.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@vego1989 @WymiataczMega dostają codziennie po 0,5L i fakt że nie dużo ale przelatuje woda dołem. Co do rozwoju korzeni to nadal jest dodawany ukorzeniacz do wody. No zobaczymy co się wydzieje. A lampa hps na jakiej wysokości od szczytu bo przez jedną noc potrafiła się wyciągnąć około 10cm😮 niemożliwe a jednak niestety nie mam możliwości tego udowodnić bo sam się zdziwiłem i zmartwiłem jak to zauważyłem że szczyt prawie lampy dotykał 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@WielebnyMerry przełączyłeś niedawno dlatego się wyciagaja. To ze prselewasz nie znaczy ze dobrze podlewasz.Pol litry to ja lalem w 2-3tyg wega. Przy ok 3tyg flo piły już litr.Lej powoli po całej donicy, nawet po 200ml na zmiane. Z hpsem nie pomogę, bo uzywalem leda. Myślę że jak dasz te 35-40cm będzie ok 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@vego1989 no to mi zaraz miejsca braknie na takie wysokości🤣 co do przełączenia to od początku świece im 18/6 nic nie zmieniałem. Co do podlewania to podlewam 2razy dziennie po pół litra i to w dzień, myślę nad zrobieniem czegoś w stylu kroplówki ale nie wiem czy sens jest żeby się tym zajmować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

13 flo Blue cookies i 37 weg Frost gorilla 

Nie wiem czy Frostowi liczyć już flo, ma już perflowery ale nie wszędzie, i tak od kilku dobrych dni we flo nie chce wskoczyć ani zbyt rosnąć, więc z lst ja uwolniłem.

Co do NN zrobiłem topping, i tak średnio mi na niej zależy i pewnie wyląduje w koszu bo brak ie miejsca lub jaja pokaże o ile pokaże z automatami.

No i Blue Cookies, pokazałem 3 odrosty które nie mają szans się wybić a za mało światła dostają, wyciąć czy zostawić? Wolał bym pozbyć się słabych ogniw. Dziś policzyłem i oba Blue Cookies mają po 9 Piętekrek czyli zostało by jesze 8x2 odrosty które by się odwdzięczyły pewnie plonem jaki by nie był.

 

Tak poza tym temperatura w granicy 20-25st wilgotność 50% samoistna że tak to określę. Jeszcze z 2-3 tygodnie i ryż będzie potrzebny i to nie malo żeby ta wilgoć ściągało. Fryzjer był przedwczoraj jeden odrost poszedł wek i wsadziłem go do NN.🤣🤣🤣 Chyba szkoda się mi.go zrobiło🤣🤣IMG20240101022219.thumb.jpg.7b4788d85f8c405e7cfcbcebcc3f7ecc.jpgwycinać 2 odrosty?IMG20240101022238.thumb.jpg.2179f84adc250639928a028d22f65276.jpgtu jeden odrost

IMG20240101022300.jpg

IMG20240101023015.jpg

IMG20240101023021.jpg

@Mr.Green tak poza tym słucham rady, +/- jaki czas obstawiasz zbiór skoro nie za 18 dni?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@WielebnyMerry a jaki czas kwitnienia podaje producent 

Widzę, że nie podaje, ale na bank szybko jak miała być gotowa w 60 dni, jak zakwitnie to szybko obrosnie w kwiaty nie będziesz musiał czekać np 10 tyg tylko 4 załóżmy 

@WielebnyMerry ja bym na twoim miejscu położył roślinki póki nie są na kwitnieniu zaawansowanym, widzę że główne szczyty rośliny masz wyprostowane stąd sugestia 

Masz tam chyba miejsce z tego co widzę, sproboj sobie na jednej chociaż zrobić trening, żeby główny szczyt przywiązać poza granicą jego donicy, ja wiązałem szczyt 1 rośliny do donicy 2, szczyt drugiej do trzeciej i analogicznie wzwyż,

Zobacz sobie naprawde polecam

W sumie to nie namawiam cię, bo później jak się nie uda to będziesz mówił że mi nie ufasz 😄

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@szamayo powiem ci że niemal 2 tygodnie już kwitną, i główny szczyt już nagiołem. Producent podaje że od nasionka do zbioru 60 dni ale pewnie w optymalnych warunkach a ja takowych raczej nie mam. Żarówka już pewnie jest wysłużona w sumie to już 4 uprawa na żarówce a bodaj że na HPS przypada 50 tys godzin święcenia🤔

@Zielone krainy co myślisz o usuwaniu odrostów i pomyślę @szamayo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@WielebnyMerry

Miałem raz taka sytuację że w takim czasie miałem krzaczka, czy tak będzie w twoim przypadku zobaczymy ale nie zapowiada się na to moim zdaniem 

Chodzi ci o dolne partie rośliny? Które odrosty masz na myśli? 

 

 

@WielebnyMerry masz luźno zagęszczoną roślinę nie wiem czy opłaca się teraz coś wycinać, chyba że coś co dużo zasłania, ale nie wiem czy któryś z odrostów o których mówisz przeszkadza roślinie, warto robić fryzjera kiedy liście są zagęszczone i zasłaniają, a nawet przeszkadzają w operowaniu nad roślina

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@szamayo jako tako wiatraków takich nie ma, a mam przy jednej roślinie 2 odrosty które się nie wybija ale wiążą kwiaty, i przy drugiej mam jednego też raczej bez szans i obstawiam że do lutego będzie drwal. Skoro twierdzisz że można dać im szansę tak zrobię i tak się leje nawóz i tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@WielebnyMerry

Pytanie do Ciebie czy wolisz mieć ilościowo więcej czy bardziej jakościowo podchodzisz do tematu, w moim przypadku nie potrzebuje ciężkiego tematu  żeby czuć satysfakcję po zapaleniu, jednak zostawiłem popcorn u dwóch roślin i patrze czy jest w miarę oświetlone, bo jak niedoswietlone to nie ma topów 

20240101_183207.jpg

20240101_183253.jpg

20240101_183224.jpg

Tylko musisz dbać o dobre naświetlanie dołów 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@szamayo  jak wspominałem uprawiam wyłącznie dla siebie i take mam podejście i ultimatum żony, więc wiadomo że jakość, jakoś i jeszcze raz jakość na pierwszym planie. 😮 Ale masz tam łyso🤣

@Mr.Green ciebie pytałem bo stwierdziłeś że za miesiąc nie zbiorem więc pytam bardziej doświadczonych, wiadomo że wszystko wiąże się z warunkami jaki paniom zaoferujemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@WielebnyMerry napisać z obserwacji że nie zdąży w 30 dni.. a teraz już chyba 17 dni.. jest o wiele łatwiej niż napisac kiedy dojdzie i będzie gotowa. 😛

Pokaz ta pannicę to coś powrozymy 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...