Skocz do zawartości
Cykacz

[50x50x140] Żyrandoled 90w, 1x LSD, 3x Godfather OG

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć zakładam ten temat z moją drugą uprawą indoor, ogólnie to pierwsza ruszyłem w wrześniu ale zjebalem, przelałem i mi się planty poblokowaly, stwierdziłem po 40 dniach ze szkoda prądu. 

1x LSD Barneys farm

3x Godfather og Dutch passion.

wszystko femki. 

ogolnie trochę o warunkach

żyrandoled 90w na flo 3 żarówki po 18 w barwa 4k lsc z actiona. 

wentylacja mieszak 20w + wyciąg i filtr węglowy.

nawozy:

trypack od biobiz, pH + i - do tego calmag 

PH metr adwa12. 

doniczki 8l ziemia lightmix biobiz. 
 
cel to jaranie dla siebie bo mam pojemne plucko + buduje dom i kasy na dilera coraz mniej. Ogólnie gustuje w mocnych odmianach i do tej pory doświadczenie oprócz 1 zjebanego indoora to pare lat outdoor ale znudziło mi się bieganie z wiadrami wody jak beduin po pustyni. 
 

 

 

 

LSD w lewym górnym rogu reszta to Godfather og. 
 

planty wyszły 30.10.2023 z ziemi więc dziś maja 14 dni.  Jak na 2 tygodniowe nie wydają się troszkę małe ? Lampa 50 cm od doniczki. 
z racji ze teraz boje się aby nie przelać podlewam szklankami wody, na 4 planty poszło półtorej szklanki. Trening jaki planuje to toping. Ogólnie to cel 100g na własne potrzeby. 

C4260772-AD67-441F-9BF9-322F69B7ABC5.jpeg
na ten moment planuje 30 dni Wega i przełączenie w wieku ok 3 tygodni upierdzielam szczyty. 

Edytowane przez Cykacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Cykacz napisał:

 Jak na 2 tygodniowe nie wydają się troszkę małe ?

przejdą, ciekawi mnie tylko czy wystarczą te żarówki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Kibic napisał:

przejdą, ciekawi mnie tylko czy wystarczą te żarówki

Na innym forum widziałem fotorelacje Z tymi żarówkami i działało to jakoś. W sumie to daje 12,500 lm. Ale tez ogólnie mysle czy nie kupić Mars ts 600 bo mysle po pierwszej udanej uprawie o trochę większym metrażu. Planty które miałem przez te 40 dni jakoś wyglądały gdyby nie to że je przelałem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Dudasz666 napisał:

@Cykacz ile masz tych żarówek? Sam muszę zakupić, ale ja mam 35x35 boxa i się zastanawiam ile... 4 chyba styknie?

Pozdrawiam,

Dudasz. 

Na vega mam wkręcone 3 przy 4 w poprzedniej uprawie zrobiłem sałatę trochę. A początku, teraz od początku dałem 3 żarówki czyli 7,500lm i 50 cm od doniczki. Docelowo według kalkulatora powierzchni potrzebuje 12,500 tys lm czyli 5 żarówek. 

Edytowane przez Cykacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Cykacz wiecej wody. Poktorej szklanki na wszystkie planty czy każdy plant po półtorej szklanki ? 

Dobrze idą jak na dwa tygodnie. 😉

Calmaga już dawałeś? 

Powodzenia i spełnienia założeń życzę. Props za Bio :rollit:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Mr.Green napisał:

@Cykacz wiecej wody. Poktorej szklanki na wszystkie planty czy każdy plant po półtorej szklanki ? 

Dobrze idą jak na dwa tygodnie. 😉

Calmaga już dawałeś? 

Powodzenia i spełnienia założeń życzę. Props za Bio :rollit:

 

Na wszystkie to woda była po poprzednim mam uraz przed podlewaniem, lalem jak na oucie i skończyło się to pognitymi korzeniami, ile gdzieś łac im na tym etapie ? 
 

calmaga nie dawałem jeszcze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dał 200ml na roślinę  one potrzebują wody by się rozwijać i nie mulic. Lej powoli, niech wsiąka delikatnie i lej dookoła rośliny. Pod roślina nie musisz. Korzenie będą szły za wodą. Potem daj jej 300ml ootemt 400ml i zaraz 500ml musisz uczyć je pić. 

Lej powoli żeby woda nie przelatywała za szybko i nie wyciekała dołem. Daj zapobiegawczo calmaga. To masz od biobizza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Mr.Green napisał:

Dał 200ml na roślinę  one potrzebują wody by się rozwijać i nie mulic. Lej powoli, niech wsiąka delikatnie i lej dookoła rośliny. Pod roślina nie musisz. Korzenie będą szły za wodą. Potem daj jej 300ml ootemt 400ml i zaraz 500ml musisz uczyć je pić. 

Lej powoli żeby woda nie przelatywała za szybko i nie wyciekała dołem. Daj zapobiegawczo calmaga. To masz od biobizza?

tak calmag mam od biobiza, czyli mam na razie lać im po szklance wody  na łeb i za jakiś czas stopniowo zwiększać?

Jeżeli tak to za 2 dni je podleje tak jak wspomniałeś.

Edytowane przez Cykacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, WBB napisał:

Ja u siebie to bym już 500ml śmiało lał... żeby korzeń się nie zastanawiał i bał rozrastać, że tam sucho jest

poprzednim razem gdy podlewałem je większymi ilościami wody skończyło się to tak że zablokowały mi się w chuj ;d i 40 dni poszło się jebać. stąd moje opory przed laniem im wody teraz przynajmniej na tym etapie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Cykacz dlatego napisałem, że ja u siebie bym tak lał 🙂

Jak raz przelejesz to da radę to wyprowadzić, gorzej jak cały czas w błocie siedzą. Ale pierwsza uprawa jest po to żeby się podlewania nauczyć 😉

Możesz zwiększać ilość tak jak Mr.Green pisze żeby się mniej stresować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, WBB napisał:

@Cykacz dlatego napisałem, że ja u siebie bym tak lał 🙂

Jak raz przelejesz to da radę to wyprowadzić, gorzej jak cały czas w błocie siedzą. Ale pierwsza uprawa jest po to żeby się podlewania nauczyć 😉

Możesz zwiększać ilość tak jak Mr.Green pisze żeby się mniej stresować.

Tak też będę robił, dziękuje za rady za 2-3 dni dostaną już po szklanie na głowę i co jakiś czas im będę zwiększać. Jeszcze będą z tych suk alkoholiczki, właściciel nie pije to niech one wyrobią moją normę ;D

Edytowane przez Cykacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Mr.Green napisał:

@Cykacz nie wiem jakie masz szklanki. Wode odmierzaj w ml w końcu prowadzisz uprawę 😛

Wiem o tym, po prostu z przyzwyczajenia mam chyba każdy rodzaj szkła w domu z tego względu że kiedyś rodzina miała restouracje ;d używam takich 200ml okolo do podlewania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I daj jej 200ml 😉 a za 3 dni jak będzie sucho to daj 300 ml itd. 

Ja osobiście zalewam doniczkę 8L około 300ml na start przy sadzonce i mam na dobry tydzień spokój. 

Musisz wytrenować swój styl Matha Fucka który Ci najbardziej odpowiada i go realizować .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Mr.Green napisał:

I daj jej 200ml 😉 a za 3 dni jak będzie sucho to daj 300 ml itd. 

Ja osobiście zalewam doniczkę 8L około 300ml na start przy sadzonce i mam na dobry tydzień spokój. 

Musisz wytrenować swój styl Matha Fucka który Ci najbardziej odpowiada i go realizować .

Dziękuje za cenne porady mistrzu po namyśle i tak musze zamówić kilka głupot z sklepu ogrodniczego to sobie dokupie miarkę do podlewania litrową z podziałką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mały updejt 15 dzień trochę więcej fotek bo biednie z jedną startować. 
 

Można już im podawać calmag z wodą?

Pierwsze dwie foty to LSD reszta to Godfathery.

Ten biały nalot jest od kilku kropel wody które spadly mi na planta.

24265FBA-4830-4488-879D-9677350B5D37.jpeg

D6B7815E-580A-4EFC-81D1-82D73F0A6499.jpeg

06223F12-967E-4356-8FC5-6C5D6DEB970B.jpeg

2105BCCD-D5A4-4719-8E3F-2FDD25BCB74C.jpeg

28AEB361-064F-4B52-B6AA-362C6C4480C5.jpeg

D9FFF61A-2777-4CC2-BA7F-E7E6A978A324.jpeg

72C7D839-4B54-4D21-B540-ED10C9CF6E84.jpeg

Edytowane przez Cykacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Poczekaj niech na spokojnie zbuduję jeszcze jedno,dwa piętra i trenig będziesz robić Lst?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...