Skocz do zawartości
szamayo

2x Quick One Auto 1x Afgan Auto 1x Bananna Kush | CFL 250W

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Zielone krainy

@szamayo Wyciągają się na kwitnieniu, do 2 tygodnia kwitnienia rośliny zwykle się wyciągają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20231202_203603.jpg

20231202_204612.jpg

Wyciąłem trochę liści żeby odsłonić dolne partie żeby też coś światła więcej złapały 

Wczoraj wlałem im pk z wodą 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodałem zaroweczke żeby było więcej światła na kwitnieniu oraz zamówiłem odblysnik światła bo ta moja cfl ustawiona w taki sposób jak u mnie świeci też do góry czyli suma sumarum rośliny nie dostają odpowiedniej ilości światła 

20231204_173628.jpg

20231204_173748.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@szamayo  Wygląda całkiem w porządku, efekt obecny jest nieporównywalnie lepszy od tego, co się wcześniej zapowiadało, że z tej uprawy będzie, oby tak dalej i tylko lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamontowałem odblysnik, liczyłem na efekt wow ze będzie jakoś mega świeciło teraz, ale nie widzę wielkiej różnicy, jednakże przestrzeń nad zrobiła się ciemniejsza czyli jednak jest tak jak chciałem żeby było, światło nie ucieka w górę

20231205_180515.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@szamayo Odbłyśnik ma zadanie skierować światło w danym kierunku   więc nie będzie efektu wow 😄  na moc się to nie przekłada a bardziej na ilość światła docieranego do rośliny  . Na pewno coś to da 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@szamayo  Światło nie ucieka ci do góry, ale większość go jest skierowane na rośliny, więc zyskują tym zabiegiem dodania odbłyśnika na wegu nie miałoby to takiego znaczenia, jak będzie miało na kwitnieniu, gdzie roślina potrzebuje więcej światła niż na wegu, a wtedy każda dodatkowa dawka energii świetlnej wychodzi roślinie na korzyść. Ja mam panele od Ledam, ale sam sobie do nich dorobiłem odbłyśnik i jestem zadowolony z tego dodatku, bo światło nie ucieka mi w takim stopniu do góry, jak wcześniej uciekało.

3.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy Na pewno dobry pomysł z tymi ledami bo 2x niższy pobór mocy tylko jak widzę to taki jeden panel 400 zł prawie 

Jako początkujący wolę nisko budżetowe rozwiązania ale okazuje się że ta cfl to nie jest najlepsza opcja z możliwych, chciałbym z niej coś jednak wycisnąć 

Widać różnicę w świetle między moim a Twoim, że moje światło jest dużo mniej intensywne, a bez odblysnika jeszcze rozpraszało się po całym boxie, też dlatego sądzę że to dobra inwestycja żeby pomóc roślinom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@szamayo  Pobór prądu,  jak chodzi o ich możliwości jest mały, bo na wegu włączam tylko jeden panel i ciągnie wtedy 60 W, gdy jest 18/6, a gdy jest kwitnienie 12/12 to włączam drugi panel i wtedy mam optymalną ilość światła, jak na moją powierzchnie 0,32 m2, co zapewnia rośliną odpowiednią dawkę światła, a koszty prądu dalej są niskie. Ja jak kupowałem Ledam to jego koszt za panel wynosił 274 zł. Panel podrożał, jak wszystko po inflacji, ale dalej jest opłacalny, jak na amatorską uprawę, bo wiadomo, że to nie jest panel, jaki by mógł konkurować z panelami lepszej klasy, ale za nie trzeba zapłacić znacznie więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Dobre rozwiązanie sam dzisaj cos rozkminie z dodatkowymi odblysnikami 👍

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20231207_214716.jpg

20231207_214733.jpg

20231207_214746.jpg

Tam czujnik w tych roslinach pokazuje wilgotność 75 to dużo na kwitnieniu 

Leje im nawozy tak że np 2x  1.5 l wody 5ml bloom, grow mikoryza 2,5 calmag do tego 1x1.5l wody z 5 ml pk i leje to na cztery rośliny czyli rośliny mogą mieć braki po takiej dawce?  

Przez całą uprawę liście normalnie zielone a jak wleje im nawozu to tylko na zdrowie wychodzi to jak to dawkować, do pokazania się nadmiarow? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20231209_081620.jpg

20231209_081635.jpg

20231209_081721.jpg

20231209_081822.jpg

20231209_081845.jpg

20231209_081940.jpg

20231209_081945.jpg

Najmniejsza roślina ma ok 30 cm to ta która straciła głowę przez przypadek przy treningu

Wlałem im dzisiaj samej wody, chce zobaczyć czy nie blokuję ich trochę nawozami 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...