Skocz do zawartości
szamayo

2x Quick One Auto 1x Afgan Auto 1x Bananna Kush | CFL 250W

Rekomendowane odpowiedzi

Na samym początku pragnę poinformować, że to moja pierwsza próba indoor.

W skład boxa o wymiarach 50x50x120 wchodzi:

1. Lampa CFL 250W PHT barwa 6400k
2. Filtr węglowy VF PRO-ECO  (fi125, 160-240m3)
3. Wentylator mieszający 5W (fi200)

Nasiona to:
 2x Quick One Auto 1x Afgan Auto 1x Bananna Kush

Za doniczki robią worki na śmieci (chyba 25l nie jestem pewien) oklejone taśmą (na oucie były ok).
Na dno doniczek wysypałem trochę karmazytu, gebie zaś dodałem perlitu, ile mi zostało po oucie tyle wymieszałem, ziemia uniwersalna kwiatowa.

W chwili obecnej jest to 7 dzień czyli równo tydzień od momentu w którym włączyłem w boxie światło światło.
20231022_140826.thumb.jpg.a0c5e4307d386c799ceea20328404fa0.jpg

Dwie na górze : Quick One Auto
Na dole: 1x Afgan Auto 1x Bananna Kush

Nawozy: używam 3 sztuki bodajże tej samej firmy Terra Aquatica: Grow, Bloom i FloraMicro

Roślinki zamierzam trenować poprzez LST jak zrobią się nieco większe, co do wilgotności i temperatury w boxie to nie mam danych .

Zapraszam do zgłaszania swoich uwag, ciekaw jestem Waszych opinii, może ktoś próbował na podobnym sprzęcie i podzieli się wiedzą jak bardzo odczuwalny jest zapach poza boxem w fazie kwitnienia?

Specjalnie dokupiłem system nawadniający, żeby w fazie kwitnienia zminimalizować otwieranie boxa, podlewanie odbywa się na zewnątrz poprzez podłączenie pompy do prądu, która przez wężyki doprowadza ze zbiornika wodę roślinkom. 

Zbędne czy przydatne jak myślicie? 

Edytowane przez szmayo
doprecyzowanie informacji nt nawożenia, żeby nie wstawiać postu jeden pod drugim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, szmayo napisał:

Specjalnie dokupiłem system nawadniający, żeby w fazie kwitnienia zminimalizować otwieranie boxa, podlewanie odbywa się na zewnątrz poprzez podłączenie pompy do prądu, która przez wężyki doprowadza ze zbiornika wodę roślinkom. 

Zbędne czy przydatne jak myślicie? 

przy małej ilości roślin raczej zbędne 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Kibic napisał:

przy małej ilości roślin raczej zbędne 

Chodzi mi o nieotwieranie boxa w fazie kwitnienia, czy zapach też poza boxem będzie odczuwalny jeżeli w środku jest filtr?  Nie chodzi mi o samo nawadnianie. Źle sprecyzowałem pytanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@szmayo Jak otworzysz namiot na kwitnieniu to nie stanie się tak, że od razu ci zapach wypełni dom. Rośliny najmocniej pachną w okolicach zapalenia się światła i późnym wieczorem, a wcześniej wydzielają znacznie delikatniejszą woń, więc nie ma większego problemu z otwieraniem namiotu na chwilę, aby je podlać. Widzę natomiast mały problem w twojej lampie CFL 250 W , jaka jest odrobinę za słaba na ten namiot, jak mowa o kwitnieniu, na wegu jest w pełni ok, ale na kwitnieniu może ci minimalnie brakować mocy, CFL 250 W daje 11 tys. Im, a na twój namiot potrzeba 12 500 Im, czyli masz 1500 Im za mało, a jak chodzi o uprawę to lepiej mieć lekką nadwyżkę niż niedobór.

Edytowane przez Zielone krainy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli wystarczy dodać jedną żaróweczkę i będzie git na kwitnieniu?  

Martwi mnie minimalnie widoczne światło z wewnątrz boxa na expresie. Skoro światło przechodzi, jakby to ująć "minimalnie" można powiedzieć, to zapach może też się będzie wydobywał,  taki wniosek wysunąłem, ale dzięki za odpowiedź, nie będę panikował z tego powodu.

Foty zamierzam wrzucać co niedziele, chyba, że będzie inaczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@szmayo  Tak wystarczy żarówka led , jaka by miała 1500 Im, ale to na kwitnieniu, bo na wegu nie musisz nic dodawać. Zrób próbę, jak masz obawy, co do szczelności. Włóż do namiotu coś intensywnie pachnącego i sprawdź , czy jak zamkniesz namiot to będzie czuć zapach w pokoju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, w workach na koniec jak już wsypałem ziemie robiłem dziury od spodu, nożem/nożyczkami dźgając także woda jest odprowadzana.

Co do treningu to czytałem o SCOG i wykonałem siatkę jak na zdjęciu, podobno optymalna wysokość to 25 cm także jeszcze trochę muszę poczekać, myślałem o LST, ale chce spróbować nowej techniki.
Pytanie tylko czy faktycznie ta siatka musi być na 25 cm czy wyżej czy niżej?

20231028_154915.jpg

20231028_154924.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwykły drut aluminiowy, wiem,że nićmi nie wolno wiązać rośliny, ale czy drut aluminiowy będzie się wżynal? Może ktoś na forum ma wiedzę na ten temat? 

Bo jeżeli faktycznie tak ma być to zostaje zwykle lst, co nie jest dla mnie problemem,pytanie tylko czy faktycznie taka siatka będzie się wżynać czy roślinki potraktują ją jako podpórka przy wyginaniu się?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś wykonałem pierwszy trening roślin, można powiedzieć, że jest to LST przy pomocy siatki.

Trening wykonałem po przerwie w podlewaniu, żeby zminimalizować ryzyko złamania łodygi. Wiem, że mogłem wykonać równie dobrze LST bez użycia siatki, ale z lekka się napracowałem przy niej i szkoda mi demontować skoro już ją zrobiłem.

Podlałem roślinki tylko wodą, ponieważ na końcówkach dwóch dolnych listków u jednej z roślinek pojawiły się żółte zakończenia czyli jak wnioskuje za dużo azotu z nawozów przyswoiły, z uwagi, że podlewałem je cały czas tylko z nawozami stwierdzam, że to był błąd i teraz będę lał nawóz im raz w tygodniu, średnio co 3 bądź 2 podlanie, żeby też żywiły się samą wodą, na pewno nie braknie im składników odżywczych a sama woda też korzystnie może wpłynąć na wzrost, tak myślę.

Dzisiaj jest dzień 14 od momentu gdy włączyłem pierwszy raz światło w boxie czyli gdzieś 11/12 dzień życia na powierzchni roślinek,  mam nadzieje, że szybko odbiją się w górę i będę mógł przeprowadzić kolejny trening, zobaczymy.

Dodam, że dziewczynki były kiełkowane bezpośrednio w ziemii w donicach.

20231029_093043.jpg

20231029_093057.jpg

20231029_093103.jpg

20231029_093107.jpg

20231029_093123.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...