Skocz do zawartości
szamayo

2x Quick One Auto 1x Afgan Auto 1x Bananna Kush | CFL 250W

Rekomendowane odpowiedzi

A wiek roślin to 2 miesiące i 4 dni od momentu włączenia pierwszego światła, nasiona były kielkowane w tych samych donicach i ziemii co są teraz 

Automatyczne sezony, zbiór raz w roku xd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używam mordo filtra, wali skunksem w progu drzwi najbardziej 

A dzisiaj nie otwierałem boxa nawet, jak byłem w robocie to mieszkanie było wietrzone 3h

Musze coś wykombinować 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Filtr węglowy VF PRO-ECO (fi125, 160-240m3)

Kanałowy wylot Przepustowość 158 m^3/h

Wlotowy miałem włączony jakiś czas wydajność  93 m3/h

Mieszający wydajność: 215 m3/h

Czy w takim zestawieniu filtr by się zapchał tak szybko? 

 

Ten mieszak nie za mocny? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@szamayo na te wymiary boksa powinno grac ja sam mam zrobiony filter z maty weglowej więc nic mi nie pachnie chyba ze otworzę to wiadomo 😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@szamayo wszystko zamkniete 😁 jak grzebie w środku to otwarte na oścież  boxa mam zrobionego z szafy 

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne  jakby filtr nie spełniał swojej roli   
No ten mieszający za mocny na 0.25 m2  ( chyba że ma regulacje obrotów )  
Ten wentylator mieszający  spowoduje pojawienie się stresu u roślin znanych jako  "oparzenia wiatrem  " 

Wentylatory muszą chodzić musi być cyrkulacja powietrza ( świeże powietrzę )  jest to mega ważne w uprawie jak chcesz kosic topiska jak małego cygana noga 

@szamayo I chyba mamy rozwiązanie problemu ( oklapniętych liści ) 

cyt. 

 "Liście spalone przez wiatr zwykle wyglądają na opadające i mogą być trudne do zdiagnozowania, ponieważ mogą wyglądać, jakby zostały przelane, przekarmione lub cierpiące na niedobory składników odżywczych. "

Edytowane przez Resio666
dodane informacje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale oklapnięte liście były tylko na jednej z 4 i to najbardziej rozbudowanej więc mogły być od braku wody, nie robiłem aktualizacji ale liście się podniosły @Resio666

Teraz mieszak chodzi na wysokości szczytów, planuje wyciąć doły i mieszak na dole żeby był przewiew do teraz spisuje się bardzo dobrze tylko ten zapach 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20231220_220254.jpg

20231220_220345.jpg

20231220_220411.jpg

20231220_220433.jpg

20231220_220448.jpg

@Mr.Green właśnie mówię sobie może to i lepiej zostawić taki busz, bo od góry to zbiera najwięcej światła ile jest możliwe a od dołu teraz mam mieszak ustawiony, to mi nie będzie zapchało filtra

Bo zmieniłem położenie mieszka i już nie wali z rury

Ogólnie to dramat się szykuje bo nie zamierzam ich głodować ze względu na powierzchnię tylko normalnie do końca tak jak gdyby nigdy nic 

Zamówiłem osuszacz powietrza bo teraz sięga 80% wilgotność 

@Mr.Green ale ze względu na sam mieszak ustawiony z dołu teraz będę musiał wyciąć dołu chociaż na tyle żeby do wszystkich 4 roślin docierało powietrze 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mr.Green

 

20231221_202159.jpg

20231221_202210.jpg

20231221_202702.jpg

20231221_202713.jpg

Musiałem, złamać kilka szczytów tym razem przyłożyłem sie do tego żeby nie złamać jak za ostatnim razem 

Podlałem wszystkie 4 po litrze na głowę, jedna z roślin dostała 5 pk reszta po 2ml 

Nie pamiętam już czy lałem wszystkim po 5ml blooma czy tylko jednej, ale grow po 0,8 mikro po 1.4ml calmag różnie, od 0,3 do 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20231222_200203.jpg

20231222_203232.jpg

20231222_203225.jpg

20231222_203217.jpg

20231222_203209.jpg

Strzyżenie dziewczyn zajęło mi dobrą godzinę, tej końcówki z tyłu już mi się nie chciało 

Wsadziłem osuszacz, trochę mało miejsca mam na to wszystko ale może będzie git 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mr.Green miałem na myśli wilgotność w boxie, a wilgotność na efektywność pracy podczas kwitnienia, tak sobie to wyobraziłem 

@Mr.Green wiem, że drastyczne, mi tak szkoda było nawet małego odrostu mówię że coś tam z niego wyrośnie, ale myśl przewodnia jest taka, że roślina za dużo energii przeznacza na utrzymanie tyłu liści, a mogłoby to przecież iść w topy, kiedyś czytałem o wycinaniu liści fajne artykuły i relacje jakie są efekty tak drastycznego cięcia, mam tylko nadzieję, że pamięć mnie nie myli 

@Mr.Green roślina nie jest stworzona do tego żeby ją palić, a może jest nie wiem xd ale tak czy tak będzie rosła czy będziesz ja skubal czy nie, jak oberwiesz mało to te których nie obciales zastępują te które ściąłeś i to bardzo szybko więc efekt może być nie zadowalający, jeżeli ścinasz dużo to te najmniejsze listki muszą zastąpić te duże które ściąłeś a to zajmuje czasu, czasu który wykorzystują topy, każdy top ma swoje własne liście 

Pamiętam te rzeczy jak przez mgłę, także moge czegoś istotnego nie pamiętać, zobaczymy rezultat, będzie można oceniać 

Edytowane przez szamayo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ho ho grubo przycieles poleciałeś na bogato 🤣no cóż pewnie odbije za parę dni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...