Skocz do zawartości
UKTHC

1x Purple Queen, 1x Special Queen, 1x Cookies Gelato - Lumatek Attis 200w & Phytolite 130w

Rekomendowane odpowiedzi

@Mr.Green Dzięki! Ale jak porównam je do poprzednich które robiłem ostatnio to są prawie połowę mniejsze 😅 może znajdę zdjęcie dla porównania z tego samego okresu 🤔

Wtedy miałem tylko 2 sztuki w namiocie 😉

IMG_20230315_214916.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może faktycznie trochę wyolbrzymiam 🤔😅 nie.. Tutaj były ak47 i bodajże gorilla glue 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@UKTHC  Po co ci na tym etapie 2 lampy jednoczesnie w użyciu, jak masz góra początek kwitnienia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy do końca wega były tylko na Lumateku i ostatnie dni świeciła 100 %.. A że zaczęła się faza kwitnienia to zarzuciłem tą z różowym światłem, bo podobno się sprawdza na tym etapie, a Lumateka skręciłem sobie na 60% i teraz zostawię je na 3 tyg mniej więcej na tym świetle, przestawiając co podlanie układ donic 🙂

Edytowane przez UKTHC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@UKTHC Na ten etap zupełnie niepotrzebne na namiot 0,64 m2, spokojnie lumatek 200 W, by wystarczył na tym etapie nastawiony na 60 % mocy tego panelu w połączeniu z właściwą wysokością tego panelu od szczytów. Od 6 tygodnia kwitnienia, by miało sens dać Lumatek na 100 % i też by wystarczył, ale jak na 6 tydzień kwitnienia to bym się zgodził, że można wtedy dorzucić dodatkowy panel, ale biorąc namiar na to, że będzie trzeba karmić w sposób siegający nawet 4.0 ec, bo roślina mając taką dawke energii świetlnej będzie chciała pobierać bardzo duże dawki pokarmu z ziemi. Teraz natomiast taka ilość światła nie jest potrzebna.

Edytowane przez Zielone krainy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy skoro tyle żarcia to i pewnie CO2 by się też przydało podnieść ? Kiedyś coś gdzieś czytałem 🫣(ale nie powiem gdzie bo pół intermetu czytałem i dalej czytam) jak światło ponad normę ma i jedzenia to w pewnym momencie bez CO2 nie będzie super rezultatow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@mateo  Jak dla mnie CO2 z worka czy butli nie jest potrzebne na taką ilość roślin, gdzie masz 2-3 sztuki, ale na taką ilość, jak u ciebie to jak najbardziej CO2, by się przydało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy mam zrobiłem sobie bimbrownię zawsze trochę więcej i wydaje mi się że nawet daje radę , ogólnie mówię że jak roślina się rozkręci ma dużo światła i dużo składników to potrzeba co2 żeby wykorzystać ją na maxa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@mateo  Przy mniejszej ilości sztuk wystarczy tyle CO2 ile się samemu wytworzy oddychając, więc ja u siebie nie daje dodatkowego CO2 i idzie, jak widać na fotorelacji, czyli szybko i z dobrym rezultatem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

51 dzień od wyjścia z ziemi i 13 po zmianie światła. Panny pokazały już włochy. Przed ostatnie podlanie zrobiłem samą woda, a teraz poszedł zestaw wszelakiego pokarmu.. Ale w ramach rozsądku, bo nie są ani za ciemne ani za jasne 😉 ec 1.59 woda 6,2 pH 

Fajnie, że w dwóch roślinkach boczne łodygi przerosły główny szczyt, tylko w Special Queen główny jest wyższy niż pozostałe.. 

Wody idzie już po 2l na łeb, a na trzecią dobę już liście wiszą.. Teraz będę podlewał co 2 dni 😉

IMG_20231209_020346.jpg

IMG_20231209_020357.jpg

Edytowane przez UKTHC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@UKTHC To lej więcej niż 2 litry. Daj im 2.5 i zwiększaj. Ja na zaawansowanym FLO lałem 4 - 4.5 litra. Jak dużo piję to ma pragnienie i warto ją podkrecac zamiast regularnie doprowadzać do stanu oklapniecia jak ja zdjęciu 😛

Sam teraz mam oodobna sytuację. Wlalem 2 litry i po dwóch dniach można już podlać bo dnia trzeciego z pewnością już by były klapnięte. Więc zwiększam ilość wody do 2.5

Chyba że wolisz mniej a częściej 😛 Technika dowolna 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakieś tam pojedyncze liście lecą co podlanie, żeby z nienacka im Blitzkriega nie zrobić 😅

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

58 dzień od wyjścia z ziemi i 21 od zmiany światła. Wczoraj podlane po 2l znowu, bo już są po fryzjerze i mają o wiele mniej liści i łodyg do wykarmienia. Następne podlanie pójdzie 2.5l czystej wody. Dziewczyny budują kwiaty i nic specjalnego się nie dzieje 😜 pod najmniejsza podstawiłem garnek, żeby wyrównać szczyty 😉

IMG_20231216_190329.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17/12/2023 o 23:17, Mr.Green napisał:

@UKTHC najważniejsze że idzie do przodu i nie ma żadnych problemów 🙂

Nie no, aż tak pięknie to nie jest 😅

Trochę po drodze perypetii było 🤪

Miałem problemy z temperatura, duże skoki.. Gdy spały potrafiło spaść do 16 stopni, a jak się lampy odpalały to było 30+. Teraz już jest lepiej. Udało mi się to wszystko jakoś poukładać i utrzymać to w ryzach. Ale frycowe trzeba zapłacić. Pierwszy raz w szafie na zewnątrz robię, więc pewnie nie jedno mnie jeszcze zaskoczy. W planie mam zmienić namiot na 90x90, żeby wykorzystać cały potencjał szafy 😉 ale to już na następną uprawę 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...