Skocz do zawartości
czanczanek

Santa marta haze, ścinać czy jeszcze?

Rekomendowane odpowiedzi

10 minut temu, czanczanek napisał:

@WBB wiesz co nie wiem, klei się i pachnie ładnie 🙂

A orientujesz się czy woda do flusha musi być regulowana z ph ? Czy woda zwykła 

Nie wiem jaka woda powinna być. Ale jak zaraz to będziesz ścinał to chyba nic już jej nie zablokujesz 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@czanczanek Osobiście jeszcze nie robiłem flusha ale z tego co widziałem gdzieś na jutubach to jeden włożył szlaufa, drugi pod kran, trzeci z butelki, więc wydaje mi się, że nie ma takiej konieczności. Myślę, że jak nie masz jakiejś super twardej wody(bogatej w kamień i inne) to nie ma co się nad tym spuszczać, a jak woda jest gorszej jakości to niech odstoi 24h w jakichś wiadrach, czy cuś.

Edytowane przez MiraiiNikki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I mam kolejny problem, znowu to samo co wcześniej zwiększyłem dwukrotnie calmag z biobizz i znowu jak widać na foto coś ja boli, jakieś rady ? 

Stosuje biobloom 4ml/1l

Biogrow 4ml/1l

Topmax 2ml/1l

Calmag 2ml/1l

20230627_145812.jpg

20230627_145934.jpg

20230627_145957.jpg

20230627_150006.jpg

20230627_150011.jpg

20230627_150043.jpg

Tak samo tutaj co to za listki, wygląda to tak jak po wykielkowaniu ? Czy to tak ma być 

20230627_151016.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu tyle tego BioGrow walisz? O ile dobrze pamiętam, to na 100% w rozpisce jest 1ml/litr przez całą uprawę...

Ja tu widzę nabite liście azotem i popalone aż końcówki od tego...

Edytowane przez WBB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tam to pąk chyba puchnąć próbuje... co tam jest nie tak?

Ja mam wydrukowana tabelkę i na tym stoją butelki z nawozami. Zawsze muszę zerkać choć już powoli się zapamiętuje dawki 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@WBB no ja zapisalem w notesie, ale nie wiem co mi się zakodowalp 4 ml dramat spaliłbym roślinę, właśnie nie wiem skąd się te listki pojawiły 

@WBB te listki tak mają być?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To znaczy zależy jaka była ziemia, bo jak all mix to rzeczywiście 1ml/L, ale jak lightmix, to 4ml/L. Oczywiście w biobizzie, jak jakiś inny typ ziemi to trzeba porównać EC startowe i potem jakoś dostosować albo reagować na bieżąco

A co do topka to nie wiem, ale wygląda jakby po prostu puchnął i jeszcze nie zapełnił chlorofilem tam gdzie jest kolor limonkowy. Często tak jest na liściach z rana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Bob drzewny napisał:

To znaczy zależy jaka była ziemia, bo jak all mix to rzeczywiście 1ml/L, ale jak lightmix, to 4ml/L.

Fakt, tam jest różnica chyba co do gleby... zapomniałem bo zawsze AllMixa miałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnim razem miałem podobnie tylko na bursztyn czekałem. W końcu jak mi udyr napisał, że szkoda czekać bo jakiegoś mega skoku mocy to nie będzie to scialem od razu 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...