Skocz do zawartości
czanczanek

Santa marta haze, ścinać czy jeszcze?

Rekomendowane odpowiedzi

A co powiecie na suszenie w piekarniku ? Oczywiście na wyłączonym, dałbym kratkę na samą górę do niej przywiązał lodygi z topami i zamknął.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Nie, zapachy z piekarnika nie przenikną do tematu. Piekarniki nie śmierdzą, no chyba że Twój jest inny :) Gorzej z jakością tematu. W moim przypadku TRAGERIA. Suchy wiór, śmierdzący chlorofilem. Nie polecam.
Ale są tacy co suszyli zioło w piekarniku a potem curing wodny. Jak nie ma innej opcji to trzeba próbować najgorszego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak widać leżało na hpsie, ale przekładka cienkiego styropianu była. Ok 23 stopni było i po 3 dniach trzeba było wyciągać.

Ale zbierałem to i na dobę do worka szczelnego. Pozniej patrzyłem czy wystarczy czy jeszcze na dobę spowrotem do suszarni.

U mnie wciągający do góry filtr miał ciągnąć z otworów w kartonie. A później jak już było miejsce w namiocie to mieszający tak kierowałem żeby delikatnie przez otwory tam dmuchał. Jak coś dmucha duży szybciej schnie i łatwo przesuszyć.

Edytowane przez WBB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@WBB ok, to zrobię podobnie, tylko muszę miejsce na karton ogarnąć bo w boxie brak miejsca, a nie może też być za wilgotno, dzięki za radę;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Za sucho to jest żaden kłopot . Łatwo podbić wilgotność . To czasu trzeba żeby chlorofil się rozłożył 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, WBB napisał:

Ale on go nie będzie włączał... 

A no to tak, w takim razie zapachy z piekarnika mogą przeniknąć. Piekarnik to raczej słaba opcja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mi się przesuszone wydaje to zamykam w worku na dobę i kilka kropel wody tam daje.... po dobie ta woda jest wchłonięta w miarę równomiernie po całym temacie. Ale nie wi m czy tak się powinno robić 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@WBB oatatnio suszylem pare topkow i po 4 dniach bylo gotowe, bo jednego tak wysuszyłem kiedyś i trochę sie przyciemnił ale to po tygodniu,  teraz będę obserwował bo topy są grube 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Woda skórki i każda inna forma dla mnie zawsze była nie pewna pod względem plechy . Teraz tylko Integra 

@czanczanekone są gotowe tylko do pierwszego palenia po tych 4 dniach idą so słoików otwierasz je 1-2 razy dziennie i po 2 tygodniach do słoja z Integra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...