Skocz do zawartości
Monako

3x MAC 1 x Hardcore OG 2x Critical 1xLemon O.G

Rekomendowane odpowiedzi

@Udyr to chyba zaczekam z tym przesądzeniem i zrobię za jednym rozmachem bo z trzy już by się nadawały do Toppingu ale te trzy są za małe 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzien 13

Dzisiaj roslinki zostaly przesadzone do docelowych doniczek 11L ziemia GrowMix Plargon

pozbylem sie mojego grzejnika bo w box jest 25C RH 65/70% bez niego

z Toppingiem musze poczzekac z 3 dni bo rosliny niby maja 3 pietra ale jednak poczekam

wywalilem ze smutkiem jedna rosline bo za ciasno bybylo

IMG_1646.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzien 15

Warunki ciagle bez zmian

Dzien 25C RH70%

Noc 19/20C RH 65%

Dzisiaj zrobilem pierwszy Topping jeszcze jeden za jakis tydzien i bede mogl rozlozyc siatke i zaczynamy przełaczac

Na jednej roslince i jednym listku zobaczylem ze jest nie rozwiniety lisc ale doslownie na jednej stronie liscia i to jeszcze bardzo delikatnie wrzucam zdjecie tego cuda i pytanie czy cos go zjadlo czy genetycznie sie nie rozwinal cala roslina z tym lisciem jest na 3 zdjeciu

 

Pytanie takie mam do was co by sie stalo jakby pradu braklo na 24h ?:)

IMG_1657jooo.jpg

IMG_1652ja5.jpg

IMG_1653ja4.jpg

IMG_1654ja2.jpg

IMG_1655jaaaa.jpg

IMG_1656ja33.jpg

Edytowane przez Monako

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Monako napisał:

Pytanie takie mam do was co by sie stalo jakby pradu braklo na 24h ?:)

To jest dobre pytanie ... też mnie to od pewnego czasu zastanawia.

Z tego co udało mi się rozkinic z pomocą userow to dzień może trwać długo (ale jak długo....  hmm). Nie wolno majstrować przy nocy. I nie wiem czy to dotyczy tylko Wega czy całości...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Monako napisał:

@WBB bo teraz jest sezon wiatrowo burzowy i może być tak ze zerwie sieć i tego się obawiam najbardziej 😂😂

A u mnie jest ryzyko niechcacego rozłączenia kabla od zasilania 🙂

Od razu mówię, że nic na lewo... cały prąd jest płacony 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Monako nie był przypadkiem przyblokowany ten liść czymś? Mam na myśli wygięty, przez co nie był wystawiony na światło. U mnie tak połowa wygląda jak w zbyt wczesnym etapie "przygniatałem" liście :classic_biggrin:

A co do 24h bez prądu to roślina w cholerę się wydłuży, no i też ogromny stres, bo jednak nie ma światła = nie ma oddychania i pierdzenia przez liście. Ale pewnie są jeszcze jakieś dodatkowe niuanse, pewnie liście jeszcze coś dziwnego porobią

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Bob drzewny napisał:

A co do 24h bez prądu to roślina w cholerę się wydłuży, no i też ogromny stres, bo jednak nie ma światła = nie ma oddychania i pierdzenia przez liście. Ale pewnie są jeszcze jakieś dodatkowe niuanse, pewnie liście jeszcze coś dziwnego porobią

To tylko teoria. Praktyka mówi inaczej. W sensie gdzie bym się nie spotkał w fr, obojętnie gdzie, z brakiem zasilania itp w periodzie do 48h nawet, to nic się nie działo. Roślina bez jednego dnia słońca czy jednego dni nocy to nawet tego nie zauważy. Oczywiście, gdzieś jak pohermi to od razu grower szuka i mózg mu mówi że to przez problemy ze słońcem. Ale ja tego nie kupuje. Za bardzo się sami stresujecie. A rośliny i tak sobie poradzą. Chyba że grower je zasuszy, przeleje, przekarmi lub zagłodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Monako  Nie ma się czym przejmować, miałem tak nie raz i w niczym to nie szkodziło, trzymaj właściwe warunki na wegu , odpowiednia wilgotność i temperatura i wszystko będzie ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@grolsch3  tzn taaak, jednorazowo jak wskoczy 24h ciemni, to roślina wydłuży się pewnie z 2 razy bardziej niż zrobiłaby to przy normalnym oświetleniu, ale no zauważenie różnicy wzrostu miedzy 6mm a 1.2cm to raczej ciężko. "Wydłuży się w cholerę" miałem na myśli właśnie sytuację, że wydłuży się 2 razy bardziej niż normalnie przez te 24h :classic_biggrin:

Podobno też przy ~48h ciemni roślina zaczyna lawinowo rozkładać komórek liści, żeby utrzymać przy życiu ważniejsze części rośliny, ale ile w tym prawdy cholera wie, nie widziałem jeszcze takiej długiej ciemni (nie licząc tych przed ścinką co ludzie robią :classic_biggrin:), ale to info akurat było u dr Bruce Bugbee, jak obalał właśnie mit ciemni przed ścinką

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzien 17

Warunki bez zmian wczoraj rosliny zostaly podlane sama woda o PH 6,1 po 300 ml na glowe

wrzucam zdjecie tego liscia

IMG_1672.JPG

IMG_1671.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypomniało mi się czemu może tak wyglądać ten liść bo robiłem oprysk z Canna Cure z godz przed wyl lampy i może go spieklo 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Monako ja wiem dlaczego 😛 😛 😛 😛 😛 

lisc jest zepsuty hehehehheeh 😉😉😉 

sliczne sliczne nie martw sie u mnie tez niektore maja po 3 palce ale jest ich tyle ze japierdole :] 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stwierdzilem ze jeszcze im oprysk zrobie z Canna Cure :)

Jutro mnie czeka zabieg musze ta mala donice przesadzic do wiekszej i pomyslalem ze rozetne tak by roslina nie odczula zmian

IMG_1690.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...