Skocz do zawartości
Monako

3x MAC 1 x Hardcore OG 2x Critical 1xLemon O.G

Rekomendowane odpowiedzi

@Bob drzewny zdjęcie zrobione od razu po oprysku i dlatego tak opadły i jeszcze zmacane i przed spaniem zobaczę jutro 

podlewalem je dwa dni temu po 300 ml a one mało poją jak narazie 

Edytowane przez Monako

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzien 18

Dzisiaj przesadzilem rosline z 4 l do 11 l wczesniej przed przesadzaniem podlalem 15% objetosci donicy czyli 600 ml po czym odczekalem z godzine i okazalo sie ze 600 ml wody dochodzi do polowy donicy reszta jest delikatnie wilgotna tak powinno byc czy ziemia powinna byc mokra az do spodu i drugie pytanie bo te malutkie liscie te ktore byly jako pierwsze na siwecie sa zołte czy to normalne ?

@Bob drzewny jednak oprysk zrobil to ze liscie opadly bo dzisiaj byly juz normalne

IMG_1694.JPG

Edytowane przez Monako

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@grolsch3 sądziłem  zawsze ze jak podlewam to ta woda spływa do końca donicy a na wagę nie robię bo się aż tak nie znam 

a tez nie chciałem łac za dużo bo rośliny są małe i nie piją aż tak dużo bo w takim razie powinienem na 11 l donice z l wody wlać 

Edytowane przez Monako

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Monako  każde medium jest inaczej ubite, różne marki i linie inaczej absorbują, plastik vs materiał też różnie. Kierowanie się sztywno podlewaniem według harmonogramu np co 3 dni po literze na 11l, nie będzie się super sprawdzać. Ja tak uważam, inaczej roślina piję zależnie od swojej fazy rozwoju np. Dlatego jak jest możliwość podlewania na wagę donicy to spróbować nie zaszkodzi 😉 tutorial obejrzyj a zobaczysz że to jest banalnie proste. Jak przesadzałeś to robiłeś może foty bryły korzeniowej?

Do podstawki też można pół podlania żeby zassała od dołu a pół z góry. Wtedy medium jest równomiernie nawodnione

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@grolsch3 nie robiłem zdjęcia korzeni ale były ładne białe 

a nie lepiej podlewać aż wyleje się w podstawek ?

Edytowane przez Monako

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Monako a skad wiesz kiedy podlac ?? groszek dobrze mowi , ja tak robilem jak byly na wegu warzylem wsadzalem paluszka i bylo wiadomo mokro czy nie a waga potwierdzala wszystko , waga nigdy nie oszuka hahahaha 🙂 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dziurawy bo tez patrzę na Twoje podlewanie ze podlewales na moim etapie po 400 ml nie rozumiem tego ze woda staje No na połowie donicy czemu dalej nie schodzi 

Edytowane przez Monako

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dziurawy nie ubijałem tylko rozprowadziłem ja po całej donicy 

a jak mam teraz 11 l to nic nie wypływa bo bym musiał z litr wlać a znów obawiam się ze będę za mokro 

ale widać ze rosną wiec chyba jest dobrze 

Edytowane przez Monako

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Monako czekaj bo sie pogubilem ja teraz leje 2000 ml na glowe , co dwa dni zalezy ktorej , siostra kunegunda praktycznie co 2 dni bankowo na klatke bierze 2 L i pare kropelek wylatuje dolem a ty lejesz 400 ml na 11 L donice ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Monako no na tym etapie za duzoo , ale jak dajesz 400 ml na tak duza doniczke mysle ze to malo ? daj wiecej az przelejesz ? delikatnie ? ja jak za duzo naleje to strzykawka zbieram z podstawki a jak malo to zostawiam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dziurawy to bym musiał ok 1l wlać bądź więcej by przeleciało bo jak miałem 0,5 l donice to musiałem 130 ml wlac by pokazała się na podstawku 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam się nie lubię wtrącać nikomu w ogródek 🙂 będziesz uprawiał jak tylko chcesz, ale serio uważam że lejesz za mało. Ja zawsze podlewam tak aby dołem wyleciało. A najczęściej to od dołu podlewam. Wiele by o tym można było napisać 😉 w sensie jak patrzę na liście to nie sa gładkie. Sa pomarszczone, za wysoko rh w powietrzu nie masz, za nisko w glebie rh już masz - jak w życiu ich nie przelałeś do porządku (korzeni). Że ładne białe to wierzę ale na pewno są spragnione 😁 marszczenia jakie obserwujesz na wiatrakach (plus to uszkodzenie) na 99% jest spowodowane zbyt mała wilgocią medium. Nie spojrzałem co podajesz za nawozy, ale niektóre nie lubią suszy. A już na pewno bakterie które są pożyteczne, nie lubia suchego medium 🖐️

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...