Skocz do zawartości
Monako

3x MAC 1 x Hardcore OG 2x Critical 1xLemon O.G

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Monako napisał:

a może wyciąg dam na dół a góra bede wpuszczał ?

To by musiał ocenić ktoś od dynamiki płynów np Bob 🙂

Bo nagrzane powietrze pójdzie do góry. Wyciąg musiałby je ściągnąć na dół. A to świeże wpuszczone góra nie wiem czy się przeciśnie na dół przez pchające w górę ogrzane powietrze.

PS. Pisze po buchu to może być problem z rozszyfrowaniem 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Monako ja jak zrobiłem lollipoping to wilgotność spadła o 12%, ale teraz znów zacząłem więcej podlewać i stoi na 58% przez te upały.

Ogólnie jak na 100% działa Ci dobrze higrometr, to może za dużo mieszasz powietrze w środku? Bo im cieplejsze powietrze, tym więcej wody może się w nim rozpuścić i przez to takie ciepłe powietrze też chętniej wyciąga wilgoć z ziemi + liści, to może jak robisz za dużą wichurę w środku samymi mieszakami, to przez to masz tak wysoką wilgotność? Bo mieszaki powinny Ci wpuścić świeże powietrze do boxa, "owiać" nim rośliny, ukraść trochę ciepła i wilgoci i uciec w górę, gdzie zabrałby je wentyl. Może masz sytuację u siebie w boxie, że to ogrzane powietrze które leci w górę, jest po prostu wiele razy puszczane w dół namiotu, przez co nabiera coraz to więcej temp i wilgoci zanim wyskoczy z boxa.

Bo pewnie teraz masz taki wentyl, co ma wydajność, która pozwala na 10 krotną wymianę zawartości namiotu na minutę, to nie ma najmniejszej opcji, że 4 rośliny Ci zdążą taki masyw powietrza wysycić wodą i jeszcze na dodatek ogrzać, no nie ma szans :classic_biggrin: Więc coś musi być nie halo z mieszakami albo w pomieszczeniu masz 60% wilgotności, to jak do namiotu na wlocie wskoczy 60%, to w środku pewnie będzie z 65 i nic z tym nie zrobisz, dopóki nie osuszysz pomieszczenia

Jeszcze możesz się pobawić w to, żeby rośliny jak najmniej oddychały, ale raczej to nie w tym jest Twój problem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Monako napisał:

@Mr.Green pasywny czyli ? 

Nie używam sprzętu typu wyciąg. U mnie to samo chodzi. Pasywny wlot i pasywny wylot. Dziura na dole i dziura na górze. Jak w starym piecu na drewno czy tam węgiel. Jak dasz rękę to czujesz jak zasysa powietrze. Przy czym rura od wylotu pasywnego jest wbita w komin wentylacyjny budynku. 

Dla mnie wyciąg który kupiłem z namiotem jest po prostu za głośny. Raz włączyłem i nie używam od tamtej pory.

Nie panikuj z wilgotność. Czasami nic się nie da zrobić. Tak jak Bob pisze.. jak masz w pokoju 60% to ciężko jest zbić w boxie mniej. O ile świeże powietrze trafia do boża i jest w boxie mieszane to problemów z pleśnią nie powinno być nawet przy takiej wilgotności. 

Najlepiej to wstawić taki wiatrak na wlocie co zrobi robotę 😄

202206240227.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzien 6

Dzisiaj troche trzody odwalilem ulamalem lodyge boczna nie cala tylko troche pekla zrobilem jej operacje zobaczymy czy pacjent przezyje :)

wyciołem te liscie wilgotnosc opadla do 47% wiec jest nadzieje tez podlalem dwie rosliny dwie zostawilem zeby jednak az tak mocno nie parowalo

oraz zakupilem bo mnie zarazil ta odmiana @Zielone krainy

IMG_1917aaa.jpg

IMG_1920hhh.jpg

aaaa.jpg

IMG_1922aasaa.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Monako mi pisali ponizej siatki bedzie popcorn , ale jak widzialem u kolbertusa ? albo zielonego popcorn to w zyciu judasza bym nie wycinal dolu , zajebiste male bobki im wyszly 🙂 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@grolsch3 @Mr.Green @Zielone krainy @Bob drzewny wasze podpowiedzi są skuteczne wyciąłem te liście tylko nie wiadomo co teraz z roślinami będzie bo jednak trochę ich poszło i jeszcze ulamalem ta łodygę trochę mi będzie szkoda jak się nie zregeneruje bo jest na niej 5 szczytów No cóż nic już nie poradzę ale wracając do was dzięki wielkie wiatraki ustawiłem na różnych poziomach jeden nad donicami drugi nad roślinami 

@dziurawy mi zależy na górnych szczytach bo tam będzie jebniecie 😂😂

Edytowane przez Monako

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Monakon jak szukałem o tym lollipopingu jak najlepiej go zrobić, to na indicach długo wegujących najlepiej zostawić zaledwie 20% góry po wycinaniu, u sativy niby 30% jest bezpieczne i niżej schodzić można tylko jak roślina idealny stan. No i wtedy masz podobno najlepsze efekty, żeby mieć wielkie topy, to nie masz co się bać raczej że roślina nie odbije. Daj jej trochę mniej jedzenia i trochę mniej światła, bo u mnie trochę liście dostały po dupie, bo nie zmniejszyłem karmienia ani światła

A co do popcornu nie wiem dokładnie jak to działa, ale wydaje mi się że na każdym węźle masz taką zgrubioną łodygę dość i tam są te żeńskie narządy "bud site" z angielskiego bodajże i to te małe właśnie kielichy z dwoma włosami tworzą topy. No i jak taki bud site jest gdzieś nisko z dala od światła, to wydaje mi się że będzie mało rósł. Tylko nie do końca wiem co ma karmić ten bud site, czy jeżeli np masz wycięte 5 węzłów załóżmy od dołu w górę, to czy np top może się uformować na 3 piętrze. Tego za bardzo nie wiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Monako popcorn to określenie na luźniejsze topy/topki które nie są zbite bo miały za mały dostęp do światła. Jak krzaki są zdrowe i wszystko jest ok to popcorn też zamiata. Do tego można używać popcornu do wyrobów lub zostawić sobie na czarną godzinę. Jak nie masz co jarać i wyciągasz słoik odlezanego i suchutkiego popcornu który mieni się jak milion dolars w małych diamentach to wtedy pokochasz go jak i te wielkie topy 😉

Także się nie stresuj 😄

 

Tam na środku na jakbyś sobię dał jakiś wiatraczek najlepiej oscylacyjny to by dużo pomogło. 

Druga sprawa. Ta roślina w rogu która nie chcę iść to nie od wiatraka czasami? Że ciągle jej głowę suszy? Taki stres potrafi zamulić roślinę. 

IMG_20230715_095155.jpg

Chyba że to takie przesadne ujęcie jest tylko.. aczkolwiek dziwnie się składa. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mr.Green  Tego wiatraka juz nie ma bo on slabo dmuchal a wiatraki sa jeden rowno z lampa i skierowany jest bardziej na srodek zeby nie dmuchal na rosline a drugi jest w lodygach a tamat roslina ktora nie chciala rosnac juz zaczela rosnac heh

Dzien 7 pierwszy tydzien za mna rosliny jak na ta chwile w ziemi maja Ph 6,2 EC1,3/1,5 wiec papu jest warunki unormowane dzisiaj po nocy mialy 49% Rh temperatura 27C dzien noc 23C

z nawozow raz uzylem Terra Flores a takto atakuje je Canna Boost 3ml/l CannaAzym 2,5ml/l Rhizotonic 0,5ml/l teraz zapodam CallMag w malej dawce i tez juz nie podlewam 4 tylko 2

ta co zlamalem wczoraj widze ze dalej sie rozwija liscie nie opady wiec chyba jest nadzieja

IMG_19281111.jpg

IMG_19312222.jpg

IMG_1930333.jpg

 

IMG_19294444.jpg

Edytowane przez Monako

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na wolnychkonopiach orgie jest artykul, gdzie ktos pokazuje jak od poczatku dba o popkorn i jakie mutanty wychodza spod jego "reki" . 

edit: tylko roslina musi miec miejsce w boksie, a nie jak w japonskim metrze :roorrip:

Edytowane przez Hawudepiasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...