Skocz do zawartości
Monako

3x MAC 1 x Hardcore OG 2x Critical 1xLemon O.G

Rekomendowane odpowiedzi

Dzien 3

Rosliny sobie jakos rosna na jednej pojawiaja sie czerwone lodygi od lisci czy to stres czy niedobor fosforu?

ta jedna jeszcze nie kwitnie widac ze rosnie ale jakby stanela z kwitnieciem

IMG_1880hhh.jpg

IMG_1881.JPG

IMG_1883.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Monako a łodyga szczytu całego czerwona, czy tylko ogonek liścia? I czy widać tą czerwień od góry w tym miejscu gdzie się zaczynają wszystkie "palce" liścia. Bo jak tylko ogonek, to sprawdź czy światło nie wali w niego, wtedy się czerwienią zawsze. Dopiero jak łodyga szczytu zacznie się czerwienić, to może to zwiastować problemy

Edytowane przez Bob drzewny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bob drzewny tylko ogonek od liścia łodyga jest normalna i tez widać jak się palce zaczynaja ale liść jest okej 

mną ostatnim zdjęciu widać ta łodygę czerwona 

Edytowane przez Monako

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@Monako sa ostro chore, jak maja czerwone lodygi , podlewaj coca cola light przez tydzien i zejdzie 🙂 na mnie zawsze mozesz liczyc 😄 heheehehehhhehhe ,  na temat koloru lodyg pisalem wam 5 x razy 🙂 moja opinie 🙂 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dziurawy te czerwone łodygi to

od światła bądź od stresu bądź genetyka nie ma co się przejmować 

Edytowane przez Monako

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dziurawy pytałem zielonego bo tak naprawdę na 4  łodygi tak maja te które są przy lampie 

ja już mam świra od tego namiotu codziennie z czymś walczę teraz walczę z wilgocią bo skacze mi do 63% 

Edytowane przez Monako

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dziurawy nie unormuje się bo wyciąg mam są słaby a zaraz pleśń wejdzie jak nie ogr teraz musi być 50% najlepiej 45% 

inaczej wszystko pójdzie się jebac 

Edytowane przez Monako

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@Monako box to mala fauna , na dworze masz bardzo rozne warunki i sobie radzi roslinka , wiec bez paniki jak chwilowo bedzie wiecej czy temp czy wilg 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dziurawy dziurawy nie pamiętasz jak się przejmowales wszystkim jeszcze nie dawno :classic_biggrin:

Monako z wilgocią będzie problem według mnie, bo jest po prostu upalne lato, te rośliny będą Ci cały czas parować + więcej pić, przez co więcej podlewania, przez co więcej wilgoci

Jaką masz wilgotność powietrza poza namiotem? Bo mówiłeś że masz osuszacz ale za duży. Bo jak poza namiotem jest w miarę okej, to będzie trzeba wentyl zmienić na mocniejszy, dla spokoju to z 50% mocniejszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@Bob drzewny bardzo dobrze pamietam pierwsza plamke na lisciu , teraz mam ich do zajebania na dole , ale wiem dlaczego i po co one tam sa ? duzo sie zmienilo od tamtej plamki 😄 wbij potem do mnie na relacje mam zajebisty temat do obgadania, ze wam wszystkim dupa opadnie 😄 😄 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bob drzewny poza box mam 45% wyciąg jest za słaby i zakupiłem mocniejszy bo ja miałem obliczony na box 60/60 i jak ściągałem filtr to mam teraz dobra wilgotność ale znów trochę jebie ale to do jutra jutro nowy założę i mam nadzieje ze będzie git 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mr.Green mam szczelnie zamknięty jedynie jest okno pasywne otwarte zakupiłem osuszacz który nie daje rady wysuszyć powietrza w pomieszczeniu którym jest namiot  jedynie pomaga otworzenie drzwi i włączenie dużego wentylatora mieszkaniowego ale tak nie może być przez cały czas zakupiłem większy wentylator i tez nic nie pomógł już nie wiem co mam zrobić by się pozbyć wilgotności może większy namiot by pomógł ? Albo przełożenie jednej rośliny do innego namiotu ?

drugi problem to ze roślina stanęła w miejscu z kwitnieniem inne ładnie rosną się rozwijają a ta stoi badałem pH 6,2 EC 1.3 woda nie stoi widzę ze wypiła to co jej wolałem macie może jakieś sugestie ? Wszystkie inne rośliny wyglądają tak jak na ostatnim zdjęciu a ta jedna ciagle tak samo 

IMG_1909.jpeg

IMG_1908.jpeg

IMG_1907.jpeg

IMG_1905.jpeg

Edytowane przez Monako

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Monako Ja akurat mam ten mały luksus że namiot ma jeden zamek otwarty z góry na dół i jak co to wietrzę właśnie wiatrakiem. Po podlaniu zawsze skacze wilgotność. Póki co plechy nie będzie więc bez stresu a jak wystrzelą trochę w górę to wstaw dodatkowy wiatrak na niższy poziom ood podszycie żeby tam też była cyrkulacja powietrza. 

A gdzie trzymasz wilgotnościomierz?

Ogólnie szczelnie zamknięty box to ciężka sprawa przy nie idealnych warunkach które panują w pokoju. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mr.Green mam dwa wiatraki w środku na poziomie górnych szczytów a termometr jest ok 10 cm nad roślinami 

a może wyciąg dam na dół a góra bede wpuszczał ?

Edytowane przez Monako

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...