Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

@Bob drzewny ta po lewej dostała ostatnio wode, ciemniejsze liście niż ta obok to chyba kwestia genetyki bo znalazłem liścia który się zaczął wyjadac a reszta jest ciemna, tak samk nie wiem co s tymi łodygami czerwone no tak to niedobór fosforu natomiast skoro pokazuje objawy przenawozenia to co teraz? Podlewać biobloom nie podlewać? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@cejerowski21  liście od dołu już powinny powoli padać, więc to raczej nie wyjadanie. Czerwone łodygi też są podobno znakiem zwiększonego zasysania pierwiastków, ja bym odpuścił znów nawożenie dla Pani z lewej albo obciął dawkę o pół. Ale niech ktoś jeszcze się wypowie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta po lewej dwa podlania temu(trzy dni temu) dostała 2ml grow 2ml bloom i 0,6calmagu  i juz wtedy wygladala jakos smutniej, przewiń fotorelacje sa zdjecia wszytskiego, w pewnym momencie jakby po prostu cos jej przestało pasowac @Bob drzewny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@cejerowski21  od samego początku oglądam Twoją fotorelację i dopiero teraz chyba wiem w czym jest u Ciebie problem. Zwróć uwagę na pojemność Twoich doniczek i zobacz, która roślina wygląda na zdrowszą. Widać od razu, że jest to ta roślina z prawej i teraz pomyślmy jakimi warunkami one się różnią, w zasadzie tylko i wyłącznie pojemnością doniczki, a co za tym idzie też powierzchnią ścian bocznych.

Zauważ też, że masz doniczkę, która jest połączeniem airpota i smartpota, czyli masz w cholerę duży przepływ tlenu w doniczce, ale co za tym idzie ogromna ilość wody też paruje, nie przez liście, ale właśnie przez ścianki.

I tu dochodzimy do według mnie całego powodu problemu. Doniczka z dużą objętością ma stosunkowo mniejszą powierzchnię w porównaniu do objętości, niż doniczka z mniejszą objętością. Możesz to porównać do np chłodnicy, tylko dlatego ona oddaje tak potężne ilości ciepła, bo ma ogromny stosunek  powierzchni do objętości.

Według mnie roślina z lewej w mniejszej donicy jest po prostu przenawożona, bo jej zdolność zatrzymania wilgoci jest o wiele mniejsza niż w tej o większej objętości. I przez to mogłeś zauważyć "o ta roślina z lewej coś za dużo pije, to będę jej dawał więcej wody, no a jak więcej wody to i nawozów". Pamiętaj że nawozy Ci nie wyparują, zostaną w glebie, a woda po prostu sobie ucieknie przez ścianki wraz z powietrzem.

I co ważne, tabelka biobizz jest przeznaczona do doniczek klasycznych nieprzepuszczalnych. Niestety dopiero dziś się o tym dowiedziałem i strzelam że jest to powód, z jakiego mi roślina padła. Miała ogromne zapotrzebowanie na wodę, a ja waliłem i waliłem te nawozy w zasadzie pół dawki, mimo że to nie roślina piła wodę, a po prostu ona spier*alała przez ścianki przepuszczalne parując. @KlausKörnerbbije się w pierś i miałeś rację, moja roślina była przenawożona przez rodzaj donicy i moją niewiedzę.

1.5 litra wody co 2 dni pije ogromna roślina na późnym kwitnieniu, teraz zobacz czy Ty masz ogromną roślinę na późnym kwitnieniu i zobacz jak dużo "pije" Ci ta roślina

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem czy ona nie jest przelana może, jedna i druga roślina dostają taka sama ilosc wody co tyle samo dni natomiast no jedna z nich ma 8L bodajże a druga 11, no jest różnica. Możesz mieć racje, albo przenawożona albo przelana, następnym razem Diesel(ta w mniejszej) dostanie 3/4 tego co Runtz(głównie wody, ale jak już ją bede nawozić to dam mniej niż wiecej). Następnym razem podleje 750ml wody, samej wody, no a Runtz to Runtz inna roślina dostanie tak jak będzie słusznie. Szczerze mowiac to wkurwiaja mnke juz te doniczki podlewam, a tu woda ucieka bokiem, przez ścianki. 

@Bob drzewny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

40od wyjscia/12 gdzien flo

dostaja wiekszy oprysk z mieszanki oleju neem z woda i mydłem

Diesel jest strasznie opuszczony w dol, czerwone łodygi, liście przy topowe robia się w lodeczki(1zdj) IMG_4685.thumb.jpeg.706ad5978dcd89c782e6a5ca8a096da4.jpeg

IMG_4682.jpeg

IMG_4683.jpeg

IMG_4684.jpeg

 

 

Edytowane przez cejerowski21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@cejerowski21 znowu jakieś robactwo się zalęgło?

Co do podlewania, podsyp trochę ziemi w taki sposób, żeby woda nie uciekała do krawędzi doniczki, a zatrzymywała się tak z 2cm od tych krawędzi. Zrób taką dolinę na całym środku, a krawędzie niech będą z 0.5cm wyżej. To pozwoli Ci na zatrzymanie wody po środku donicy i będzie ona wsiąkać powoli w glebę, co pozwoli Ci na nawodnienie całej masy glebowej, nie tylko górnej połowy i ścianek.

Wstrzymaj się od podlewania nawozami rośliny z lewej na tydzień. Przy przenawożeniu roślina jest porażona i widać to po liściach, lej jej tylko i wyłącznie wodę o dobrym pH odstaną, bo Ci padnie za 3 tygodnie

Roślina z lewej ewidentnie na za dużo PK, widać to po szerokości liści, po kształcie, po kolorze ogonków, po kolorze liści i po odstępach między węzłami, jedyne czego brakuje to sterczących liści, ale opadnięte są dlatego, że za dużo azotu. Gdyby nie azot to sterczałyby dodatkowo prawie pionowo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bob drzewny Roślinka po lewej dostała już ostatnio sama wode, tak zrobie jak mowisz dopóki nie pokaze niedoborów będzie na samej wodzie. Dobry pomysł z tą „dolina” w doniczce zrobie tak w wolnym czasie. Czy to robactwo to nie wiem, psiknalem bo zobaczyłem na stosunkowo małym-młodym listku jakies ubytki. Nie powinno zaszkodzić, olej neem woda i mydło jeszcze oprysk zrobiony w ciągu nocy, w odstępie ok 2tygdoni od wcześniejszego+ oprysk nie był bardzo duzy bardziej takie powierzchowne spsikanie rosliny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@cejerowski21 leaf coat od biobizzu działa podobno bardzo dobrze, nie dość że odstrasza robale i blokuje je przed zjadaniem liści, to dodatkowo chroni liście przed nadmiernym parowaniem i jednocześnie nie blokuje aparatów szparkowych.

Musisz uważać z tym przenawożeniem, bo będziesz musiał się bawić we flush całej gleby, a to znów dorzuci Ci dodatkowy stres i możesz nic nie wyciągnąć z rośliny. Ja popełniłem ten błąd, Ty go nie rób :classic_biggrin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@hubert2020  to psikacz który nanosi warstwę lateksu grubości o wiele mniejszej niż jeden milimetr. Pozwala to na stworzenie bariery przeciwko pasożytom żerującym na liściach i zmniejsza parowanie liści, co jest dobrym sposobem na problemy ze zbyt wysoką wilgotnością. Działa podobno lepiej od mikstury neem i jest w 100% neutralne dla rośliny (nie jest w stanie wchłaniać liść tego lateksu). Czytałem wiele opinii i są bardzo dobre, jedynie cena nie pozwala za bardzo, żeby używać tego do wielu roślin, bo jest po prostu za drogie.

Ale jak chodzi o konopie, to działa w cholerę dobrze. Jedynie jeżeli już mamy pełno robactwa (a nie dopiero początki) to i tak będzie trzeba połączyć to z innymi specyfikami drażniącymi rośliny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@hubert2020 jeżeli używasz oprysków to nie, a wiem że używasz o ile kojarzę. Lateks ograniczy wchłanialność pierwiastków, a cholera wie czy akurat sole których będziesz używać nie wejdą w reakcję z lateksem, wydaje mi się że nie, ale lepiej nie ryzykować. Ale wiadomo, jak jest problem z pasożytami, to lepiej sobie odpuścić opryski i walić to po prostu do gleby, a liście zabezpieczyć leaf coatem. Po 14 dniach znika ślad po nim (przez działanie światła), więc można bez problemu potem powrócić znów do oprysków nawozami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

13dzien flo/41 od wyjscia z ziemi

Diesel dostaje 1L wody z dobrym ph, wylewane powolutku po całej doniczce tak żeby nic nie uciekło.

Runtz dostaje 2ml grow 2ml bloom ok0,8calmagu na1L również lane powoli 

Rośliny maja fatalne warunki 31* /40% 

niestety ale jedyne jak mogę zaradzić na te temperatury to zamrożone butelki z woda wrzucone do boxa, tak zrobiłem 2 litrowe butelki lądują jedna przed druga za doniczkami. 

Szczyt Runtza rwie się coraz blizej lampy a Diesel dalej czeka. Podwyższać lampe za kilka dni?

IMG_4699.jpeg

IMG_4700.jpeg

IMG_4702.thumb.jpeg.3132a1bd8145f7de5db9fce3b3556686.jpegIMG_4701.thumb.jpeg.5f35333424a8b7123ab0482a5a978574.jpeg

IMG_4704.thumb.jpeg.be55f9999033f180ed5e0ac0356f42a3.jpegIMG_4703.thumb.jpeg.3e67b9843d8820bbcfe460fff69edeb8.jpeg

IMG_4705.thumb.jpeg.e77a45491ae6ba2aee25ad7c44c7b756.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@cejerowski21  31⁰C to nawet na indice 100% jest za dużo, która wybacza o dużo więcej niż sativa w kontekście światła i temp. Musisz zwiększyć wentylację albo zorganizować chłodzenie lampom (nawet wiatrak dmuchający od dołu w górę będzie okej), jak nie dasz rady to będziesz musiał zwiększyć CO2, to obniża skutki zbyt mocnego światła/temp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

14 dzien kwitnienia 42dzien od wyjscia z ziemi

Diesel się podniósł, jutro planuje podlewanie, dorzucam mieszajacy 20W wieje z gory na tył lampy i roslinki ładnie pracują, dorzucam tez butelke wody zamrożona dla zbicia temperatury bo obecnie kest ok 27-30* czyli górna granica nawet powyżej. Znalazłem jakies mini przebarwienia wrzucam zdjecia poniżej wszytskiego jak to wygalda:) a Diesel podlewany będzie woda a Runtz prwnie tak samo 2/3ml bio grow 2/3ml biobloom ~0,6calmagu powiedzcie prosze kiedy wrzucic TOP MAX.  Daje dwa psiki na dol Runtza bo listek jakis poszarpany znalazłem

IMG_4716.jpeg

IMG_4717.jpeg

IMG_4718.jpegPrzebarwienie diesela

IMG_4719.jpegRuntz 

IMG_4720.jpeg

IMG_4721.jpeg

IMG_4723.thumb.jpeg.16c28a13db19ec4aaa121c317abb1b5e.jpegtu listek Runtza  IMG_4724.thumb.jpeg.aeff9e70217acbc4f8a034400c3c5c3c.jpeg

 

IMG_4725.jpeg

IMG_4726.jpeg

IMG_4727.jpeg

IMG_4728.jpeg

Edytowane przez cejerowski21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...