Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

@cejerowski21 zerknij czy to są najstarsze liście, te które się przebarwiają na żółć. Postaraj się zwiększyć przepływ powietrza od dołu, masz otwarte wszystkie okienka od dołu boxa? Box stoi na podłodze?

Co do topmaxa są to kwasy w skrócie przyspieszają metabolizm rośliny na kwitnieniu, więc powinieneś od startu kwitnienia go używać, nie ma tam NPK, jedynie śladowe ilości, więc możesz nim podlewać też diesela.

Ale fajnie że się podniosła, to znaczy że zlokalizowałeś problem i można działać dalej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bob drzewny to u diesela lisc jest jednym z pierwszych lisci IMG_4719.thumb.jpeg.e6cddc786e286145488bc05eb2d9ed7d.jpeg

to u Runtza stary natomiast nie najstarszy IMG_4720.thumb.jpeg.089afb4913a29bfd0a3710864d81905a.jpeg

ten zgnieciony pogryziony na samym dole to stary jak swiat tez u runtza

@Bob drzewny okienko na dole jest jedno, jest zamknięte, box stoi na styropianie, styropian na podłodze, chciałem dorzucić wentylator kanałowy jeden żeby wpychał powietrze od gory(górnej części ścianki) i wypychając (od samej gory) który wyciągnąłby powietrze z boxa które leciało by do położonego na zewnątrz boxa filtra węglowego, natomiast skończyło się na planowaniu 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@cejerowski21 szefie okienko na dole ma być otwarte, to ono Ci zasysa zimne powietrze, bo zimne powietrze zawsze jest na dole (ciepłe powietrze ucieka w górę). Styropian dodatkowo izoluje boxa od zimnej podłogi, więc najpierw otwórz okienko na dole, a potem jak za mało spadnie temp to wywal też styropian.

Topmax 1ml/L

@hubert2020 u mnie też wydawało się że PK brakuje, okazało się że są przenawożone przed rodzaj doniczki. Doczytałem dopiero na forach za oceanem, że jest to w cholerę kluczowa rzecz przy nawożeniu szczególnie organicznym, bo ogrom wody ucieka wraz z wilgocią przez przepuszczalne ścianki, a nawozy zostają w glebie. Nawet zielone krainy powiedział że brakuje PK, ale to dlatego że nie znał dokładnie przebiegu życia rośliny, grolsch i Klaus mi dobrze doradzili, była przenawożona, ale ja po prostu nie wierzyłem, bo dawałem mniejsze dawki niż w rozpisce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bob drzewny te okienko takie z siateczka? To cos daje? Odrazu wyrzucam styropian, nie chciałem żeby box się przetarł na dole bo podłoga nie jest gładka. Kupiłem spory wkład do zamrażarki turystycznej(tak ze 20x20cm) wrzucę to do boxa Na dniach

@hubert2020 musze najpierw kupic 

Edytowane przez cejerowski21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@cejerowski21  otwory na dole boxa to jedyny dostęp świeżego i zimnego powietrza do namiotu. W przeciwnym razie wentylator wydmuchujący tworzy Ci dość mocne podciśnienie w namiocie i zasysa świeże powietrze, ale tylko i wyłącznie przez nieszczelności w namiocie (które w zasadzie powiększasz w taki sposób)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@cejerowski21 tak, tylko i wyłącznie dlatego tam jest otwór i właśnie celowo jest umiejscowiony na dole, bo wtedy zimne świeże powietrze wlatuje od dołu, potańcuje trochę po boxie i ogrzane ucieka do góry, gdzie wupluwa je wentylator. A siateczka ma za zadanie zatrzymać Ci muszyska, syf z powietrza i trochę obcina światło, które wpada przez ten otwór. Dobrze jakbyś miał ten otwór w zacienionym miejscu, chociaż w auto problem hermy przez przerwanie ciemni o ile wiem nie występuje (choć co do tego nie jestem pewny, ale nigdzie o tym nie pisano)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, cejerowski21 napisał:

@Bob drzewny to u diesela lisc jest jednym z pierwszych lisci IMG_4719.thumb.jpeg.e6cddc786e286145488bc05eb2d9ed7d.jpeg

to u Runtza stary natomiast nie najstarszy IMG_4720.thumb.jpeg.089afb4913a29bfd0a3710864d81905a.jpeg

ten zgnieciony pogryziony na samym dole to stary jak swiat tez u runtza

@Bob drzewny okienko na dole jest jedno, jest zamknięte, box stoi na styropianie, styropian na podłodze, chciałem dorzucić wentylator kanałowy jeden żeby wpychał powietrze od gory(górnej części ścianki) i wypychając (od samej gory) który wyciągnąłby powietrze z boxa które leciało by do położonego na zewnątrz boxa filtra węglowego, natomiast skończyło się na planowaniu 

Cal maga samego wlej z wyregulowanym pH 🙂  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

15 flo/43 zycia

roslinki dostają 

Runtz: 1250ml wody 1ml top mac 2/2,5ml biogrow 2ml biobloom i ok 0,5-0,8calmagu

Diesel: 1250ml wody ~0,6calmagu 1ml top max, tutaj troche wody wyciekło przez to że doniczka jest mniejsza niż u runtza

Jeden jasny lisek u diesela natomiast bałem sie lac jej nawozy takie jak grow bloom przez ostatnie przenawożenie, zobaczymy sam Calmag powineiem dac rade. 
Runtz wydaje mi sie ze ciut przystopował z rośnięciem w wysokość teraz zajmuje sie kwiatostanami.

IMG_4764.jpeg

IMG_4765.jpeg

IMG_4755.jpeg

IMG_4752.jpeg

IMG_4751.jpeg

Tutaj uszkodzone liście, jedyne jakie znalazłem jak narazie 

1.Diesel 

2.Runtz

IMG_4753.jpeg

IMG_4756.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

18 dzien flo/ 46 dzien id wyjscia z ziemi

Kontrolny rzut oka na roslinki, wszystko super co prawda jeden lisc diesela się mocno wybarwil natomiast zostawiam tak jak jest. Roslinki maja jeszcze wilgotno w ziemi wiec podlewanie na poczatku następnego tygodnia/ pod koniec tego. Z tego co widze Diesel wyjada się również lekko wyzej, 1,5ml grow 1,5 bloom 1ml top max oraz 0,3calmagu/1L taka miksturę planuje dac dieselowi, a Runtz nie zmiennie 2ml grow, 2ml bloom 0,5calmagu, 1mltopmax. Boje się ze znowu przenawoze diesela, wole dac za mało niż za duzo. Topiki fajnie się kształtują sa coraz wieksze.

IMG_4804.jpeg

IMG_4805.jpeg

IMG_4809.jpeg

Planowane dawki mogą się różnic od tych co podam (napewno dieselowi jeśli bardxiej się wyzre dam mu wieksze) zależnie id tego jak roslinki będą wygadac i co będą pokazywac 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlej im normalnie pk większa dawkę 🤷‍♂️ azotu maja w cholerę a to ze żółkną to nie z jego braku tylko z niedoboru pk 🙄 jak wlejesz to pk to calmaga daj więcej  trochę bo to idzie w parze razem zazwyczaj 🙄

zreszta zrobisz jak chcesz 🤷‍♂️

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@cejerowski21 potas i fosfor 

czytales wgl kiedyś te etykiety nawozów co są na butelkach  ?🙄  tam masz ładnie wszytko napisane jaka butelka czego ile zawiera nawet w innych językach jest 😅 

z tych nawozów co używasz to najwiecej pk ma blooom  a grow najmniej pk a od  cholery azotu 🙂  musisz wyczuć czego potrzebuje roślina 🙂  oczywiście grow tez możesz lac ale Np co 2 podlanie lub  polowe  dawki co teraz lejesz  by coś tam tylko miały 🙂  one do budowania topów potrzebują pk i calmaga 🙂  czerwone łodygi to tez oznaka zapotrzebowania na te składniki 🙂  zrobisz to grow do konca tez zobaczysz co mogłeś zrobić inaczej i jak je karmić 🙂 ogl to najlepiej polecam zestaw  od biotabsa starterpac, do tego pk 5-8 i calmag.

prostszych nawozów w obsłudze nie ma 🙂 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...