Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Ja jakbym miał dawać, to dla lewego 0 biogrow, 2.5 bloom, 1 topmax i 1 calmag, prawy 2 bloom, 0.5 calmag 1 topmax

Zauważ, że po lewej roślina nie wyjada się z azotu, dolne partie są ciemne jak cholera, a to podpowiedź, że i za mało PK (fosfor potas) i nadal za dużo azotu. Powiedz mi jeszcze ile trwa podlewanie tych roślin? Bo jeżeli krócej niż 3 minuty na jedną, to te donice od połowy w dół są suche jak wiór, dlatego ważne żeby stosunkowo było więcej wody, a mniej nawozów na litr, bo większość wody Ci ucieka z tych donic przez parowanie gleby, a nie picie roślin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

19 dzien flo/47 od wyjscia

Diesel 2,5ml bio bloom, 1ml topmax 1ml calmag/1L

Runtz 2ml bloom, 1top max, 0,5calmagu

(mam nadzieje ze nie pojebalem dawek)

Zrobiłem fryzjera i jednej i drugiej cos tam powycinałem z dołu, odpielem troche drutów trzymających lodygi(głównie u diesela)tu zdjecia roslinek przed podlaniem i strzyżeniemIMG_4828.jpeg

IMG_4836.jpeg

Edytowane przez cejerowski21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMG_4833.jpeg

A tutaj zdjecia juz po wszytskim, zauwazylem bordowe slady na łodydze runtza

IMG_4854.jpeg

IMG_4856.jpeg

Tu zdjecie przed wycięciemIMG_4849.thumb.jpeg.52eff1aa407308caca1a84ff5b70b57b.jpeg

a tu juz poIMG_4852.thumb.jpeg.64d7100da2a011f7fa1be5053761c7a5.jpegIMG_4853.thumb.jpeg.4fca8b245ea549f49c536bd9c9997539.jpeg

Roslinki nie były podlewane kilka dobrych dni(ponad 4), już wracam do żywych co 2-3 dni podlanie

29*/31% wilgotności takie warunki miały roslinki jak je zastalem(przed podlaniem)

A no i dałem wentylator bardziej na roslinki, liście Runtza zaczynały obijać się o wentylator stad ta zmiana

IMG_4856.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już nawet łodyga podchodziła purpurą, to znaczy że jest duży niedobór PK. Staraj się dawać więcej wody, nie zaszkodzi im w tych doniczkach, jeżeli będziesz podlewał powoli

Szczególnie przy takich temperaturach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Bob drzewny napisał:

Jak już nawet łodyga podchodziła purpurą, to znaczy że jest duży niedobór PK. Staraj się dawać więcej wody, nie zaszkodzi im w tych doniczkach, jeżeli będziesz podlewał powoli

Szczególnie przy takich temperaturach

Myślę że to kwestia interpretacji. Z moich obserwacji upraw i zebranej wiedzy na temat konopii, choć za uprawę zabrałem się dopiero teraz wynika, że w dużej mierze za odbarwianiem łodyg jak też liści (nie mówię o usychaniu, pękaniu,zwijaniu) w taki czy inny sposób stoi genetyka szczepu a właściwie rodziców. Dlatego z mieszanek z poprzednich pokoleń nie wiadomo tak naprawdę jakich cech pobocznych można się spodziewać mogą to być odbarwione łodygi, liście bądź np nowe terpeny powstające w wyniku krzyżowania. Dopiero łącząc ze sobą czyste genetycznie linie wsobne można uzyskać odmiany o określonym dokładnie profilu pożądanych cech(wygląd wysokość smak zapach poziom THC szczególnie wysoki) 🔥😉. Sorry za off top i oczywiście nie podważam tego co napisałeś o brakach 🖐️ szufla

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@sopel taka wiedza jest właśnie bardzo wartościowa, wtedy się uzupełnia swoją wiedzę czymś o czym mało się wspomina :classic_biggrin: Tak samo też sam jak próbuję komuś pomóc, to piszę też co mogło spowodować niedobory na podstawie warunków i dlaczego tak jest. Samo "więcej PK" często nie wystarcza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

21dzien flo/49  od wyjscia 

Runtz: 1250ml wody z: 1ml calmag, 2,5 bloom, 1,5top max 

Diesel: 1000ml wody z: 1,5ml calmag, 2,5bloom, 1,5 top max

Ucinanie malutkich szczytów u obu roslin, kilku lisci i przedewszystkim małe osłonięcie mniejszych szczytów. Dwie glowne łodygi Runtza przywiązałem 1 do stelażu boxa 2 do donicy. U diesela mało co się da zrobic łodygi proste i twarde jak drzewa. U Runtza wyczuwalne nutki cytrusa, u diesela dosłownie brudny zapach ziola, taki nijaki, może mam zepsuty węch. IMG_4956.thumb.jpeg.bc7b5241c562a7b5e332f00ad22bc154.jpegIMG_4955.thumb.jpeg.64a46b9b7997a404507f20fef9268a50.jpeg 

IMG_4954.jpeg

IMG_4953.jpeg

IMG_4960.thumb.jpeg.7ba44c70067ea1d8fa4f472dae86c1d0.jpegRuntz ładnie przykruszony śniegiemIMG_4958.thumb.jpeg.8403ff931dc0162ddbe90ae9afb8cf96.jpegu diesela dopiero jesień 

IMG_4953.thumb.jpeg.be8a799d861e609c1efff59f142efeab.jpeg

IMG_4952.thumb.jpeg.c4b6fede6ec15504e65eebbc31598e1b.jpegto najwiekszy szczyt jaki usunalem, mysle ze nie spowolni to roslin. To juz ostatnia wizyta u fryzjera moich pań, teraz tylko i wyłącznie odginanie i upinanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

22dien flo/50 od wyjscia

co robic? Diesel jakby się wyjadał, liście żółkną na jednym lekko brazowe przebarwienia. Natomiast liście Runtza wygladaja tak tępo po prostu

image.jpg

image.jpg

Co to oznacza? 

image.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@cejerowski21 boba nie ma od poniedzialku ?? ponoc pojechal na wyklady do dr BUNGEE 😄 😄 USA 

https://dutch-passion.com/pl/blog/wizualny-przewodnik-po-niedoborach-składników-odżywczych-w-konopiach-n987 

tu sa fajne zdjecia mi to pasuje na magnez ?? ale tez tak myslalem u siebie a zielonekrainy dal cynka ze to azot nigdy bym nie pomyslal 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

24/52

Runtrz 8bloom 2,5pk13/14 0,8calmagu/1250

diesel to samo tyle ze na 1L 

Zaglądając do roslin złamała się jedna łodyga diesela, juz ustawiona na drut w pozycji żeby się zrosło

image.jpg

image.jpg

image.jpg

Runtz pachnie bardzo cytrusowo, a Diesel pachnie wymiocinami 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Żyje żyje już, majówka mnie pokonała i węzły chłonne też :classic_biggrin: Masz jakąś podstawkę? Postaraj się nalać ze 100ml wody i postaw na niej roślinę z lewej, zobacz czy tą wodę wsiąknie doniczka, mam wrażenie że cały czas masz sucho w tej doniczce przez zbyt szybkie podlewanie. Jeżeli to nie to, to włącz azot dla rośliny z lewej, ale wątpię żeby korzenie wypełniły całą tą doniczkę.

Problem jest w tym, że masz bardzo gęsto teraz korzenie na górnej części doniczki, przez co podlewanie trwa jeszcze dłużej niż powinnoby. Postaraj się sprawdzić z tą podstawką i dorzuć biogrow roślinie z lewej

@cejerowski21

A jeszcze co do tego zdjęcia z czwartku, objawy braku PK albo calmagu (nie bój się podlać więcej tego calmagu, pamiętaj też o wstrząśnięciu butelki przed użyciem) albo duszenie korzeni przez złe podlewanie (na szybko, bez podlania całej objętości rośliny. U mnie były dokładnie takie same objawy i roślina mi w końcu padła).

A no i pamiętaj że pH powinieneś sprawdzać po dodaniu wszystkich nawozów, one zmieniają odczyn i jeżeli na starcie masz 6.2, to może się okazać że po nawozach masz 5.9

Edytowane przez Bob drzewny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podlalem tak jak kazał zielone krainy. Ziemia ładnie ciągnie wode, minimalne ilości wyciekają z tej po lewo. Podlewalem zawsze woda z ph ok 6-7, po całej ziemi. Calmagiem zawsze wstrząsam przed użyciem(jak każdym nawozem). Zobaczymy jak rosliny po tym podlaniu, w poniedziałek zadecydujemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@cejerowski21  jak odstawiasz biogrow, to właśnie trzeba nadrabiać bloomem, bo taki bio bloom ma NPK 2-7-4, a biogrow ma 4-3-6, czyli załóżmy że jak 2 ml bloom i 2 ml grow, to dodajesz roślinie 4-14-8 + 8-6-12 = 12j. azotu, 20j. fosforu i 20j. potasu. Jak nagle odpadnie 2ml biogrow, to zostaje 14 jednostek fosforu i 8 jednostek potasu.

Staraj się też robić zdjęcia tak od boku żeby było widać dolne liście, wtedy można łatwiej zdiagnozować jakie to niedobory, ale dziwi mnie że dalej za dużo azotu, jak w zasadzie za bardzo go nie podajesz od dłuższego czasu, jedynie tyle co w bloomie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...