Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Dobra zadecydowane

Obie roślinki na dniach przesadzane będą do doniczek 8L (21x21) tak żeby na styk mieściły się w boxie koło siebie. 
Teraz od poniedziałku do pewnie piątku po tym przelaniu diesela daje im spokoj, pod koniec tygodnia wjeżdżam z przesadzaniem, trenowaniem i nawożeniem😇

Jeśli będą wyglądały dobrze poza tym przesuszeniem dam kazdej 0,25ml grow i 0,25ml calmagu na 0,5litra 

Problem pojawi się dopiero podczas flo, nie wiem czy je pomieszcze w tym boxie potrenowane😀

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@cejerowski21  z tej dużej donicy będzie chyba  ciężej przesadzać, bo tutaj nie będziesz miał jednej zwartej bryły korzeniowej, tylko będzie dość rozlazła a to może sprzyjać uszkodzeniu korzeni. Będziesz musiał trochę się nagimnastykować albo ogarnąć jakiś patent. Z tą małą będzie łatwo

Edytowane przez Bob drzewny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień17 

Roslinki maja jeszcze lekko mokra wode wiec i podlewanie i treningi zostawiam na jutro/20dzien, jutro również Diesel dostanie nowa, 8litrowa doniczkę (obecna ma 2L), roslinki wygadają zdrowo, planuje przy następnym podlaniu dac 0,5ml biogrow i 0,5calmagu na 500ml wody runtzowi i 350ml Wody z 0,35bio grow i 0,35calmagu dieselowi. Czy 20 dzien od wyjscia z ziemi to nie będzie pozno na trenowanie ich?

image.jpg

Diesel troszeczke zjedzony, te zielone latające skurwysyny zjadają mi roslinki, ogarnę na jutro spirale na nie

image.jpg

Przy następnym podlaniu dostaną Muszyniankę:)

image.jpg

image.jpg

Zdjecia z flashem

image.jpg

image.jpg

image.jpg

Pamiętacie jak mowilem ze lekko ją podkopalem…

image.jpg

Daje jej druta żeby trzymal ja pionowo i czekam co pokaze jutro

image.jpg

Same powinny się ulozyc

image.jpg

Warunki to 

ok20/21stopni i 33% wilgotności

pryskam im ścianki woda wiec powinno dobic do ok 40-45

ppfd mierzone na szczytach do 500 dochodzi, nie podnoszę lampy

 

Zostawiłem tylko dwie butelki z woda wewnatrz(zbijaly ciut temperature), w nocy temperatura może wzrastać(niestety) pomieszczenie ogrzewa się o pare stopni w gore w nocy

Edytowane przez cejerowski21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko z tym calmagiem uważaj 😅 jak zaczną się robić takie niebieskie to znaczy ze maja dosyć 🙂   A przy treningu uważaj by ich nie złamać bo łodyga będzie dosyć sztywna 🤣🍀

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Katastrofedens napisał:

Tylko z tym calmagiem uważaj 😅 jak zaczną się robić takie niebieskie to znaczy ze maja dosyć 🙂   A przy treningu uważaj by ich nie złamać bo łodyga będzie dosyć sztywna 🤣🍀

Dlatego lepiej troszkę przesuszyć i wtedy elegancko się naginają 😀

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj też, że jak będziesz chciał cokolwiek przesadzać, to ziemia musi być mokra w całej swojej objętości, wtedy wyciągniesz bryłę zbitą.

Uważaj też na podkopywanie, drutem też łatwo rozerwać korzenie jak są tak blisko głównej łodygi i potem będzie główkowanie czemu się zatrzymała albo pokazuje jakieś niedobory:classic_biggrin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bob drzewny wlasnie nie wiem czy paluchem odgarniając nie rozerwalem niczego…

@Katastrofedens @vego1989 na suchej wlasnie chce to zrobic, tyle ze po przesadzeniu wiadomo ziemia mokra będzie wiec kolejne 3/4 dni „suszenia” nie wiem do kiedy mi się to zejdzie stad pytanie, kiedy najpozniej zaczac trenować automat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@cejerowski21 jak korzeń strzeli to zawsze to słychać, już nabrałem wprawy w nasłuchiwaniu tego efektu, jak grzebałem w ziemi szukając ziemiórek, bo mam fobię na ich punkcie jak mi zabiły pierwsza roślinę :classic_biggrin: Według mnie one są już gotowe na LST, tylko że wiadomo jak to teraz z tą mniejszą rośliną. Ja osobiście bym zrobił na tej większej LST jak obeschnie(jeżeli jej nie przesadzasz), a na mniejszej niestety będziesz musiał poczekać albo robić to bardzo powoli np 2-3 razy na dzień po trochu ją odginać już po przesadzeniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bob drzewny no był taki charakterystyczny trzask… oby nic się jej takiego nie stało, ta w większej doniczce zostawiam, jeśli jutro się jeszcze troche przesuszy to odrazu wlatuje lst, miałem jeszcze pomysł żeby podlac ta mniejsza jutro,odrazu przesadzic i odrazu naginać tak żeby łodyga nie zdążyła jeszcze nabrać wody, zeby tylko ziemia była bardziej zbita do przesądzenia, wtedy obie roslinki będą na tym samym etapie, nie ze jesna dobrze się rozwinęła po lst a druga dopiero zaczyna, zielone krainy był nastawiony do tego sceptycznie, przeczytam jak to jest z tymi łodygami kiedy ona zasyśnie wode z korzeni i zadecyduje pewnie jutro w zależności od tego jak giętka będzie ta łodyga, po treningu oczywiście wlatuje woda z soczkami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@cejerowski21  pamiętaj że przerwanie głównych korzeni to w zasadzie największy stres jaki możesz zapewnić swojej roślinie, już nawet złamanie łodygi jest mniej odczuwalne dla rośliny, jak dorzucisz jej przesadzenie, przelanie i jeszcze LST na dodatek, to może tego nie przeżyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To runtzowi chyba strzelił korzeń, on dostaje tylko lst, wykaraska się z tego. 
Zastanawiam się teraz jak te lst zrobic, tak będzie spoczko?43CBE5BF-77B5-4C14-8452-8A9E6183B204.thumb.jpeg.8cd99a370246c58f9bc9de788b5d0f79.jpeg

Brązowy->to poziom 0 roślinek

Zielony->roślinka

Czerwony-> drut ogrodniczy 

Edytowane przez cejerowski21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, cejerowski21 napisał:

To runtzowi chyba strzelił korzeń, on dostaje tylko lst, wykaraska się z tego. 
Zastanawiam się teraz jak te lst zrobic, tak będzie spoczko?43CBE5BF-77B5-4C14-8452-8A9E6183B204.thumb.jpeg.8cd99a370246c58f9bc9de788b5d0f79.jpeg

Brązowy->to poziom 0 roślinek

Zielony->roślinka

Czerwony-> drut ogrodniczy 

Łap za sam szczyt i do punktu 0 go dognij, nie gnij w połowie bo i tak główny szczyt zaraz wystrzeli 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...