Skocz do zawartości
TROUBLEMAKER

MIMOSA/GLOOKIES/DOSIDOS/ORANGE MOON CAkE / BLACKBERRY MONROCOK - [LUMATEK 300W PRO]

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień 7 

Temperatura 28/22

Wilgotnosc +- 75%

Lampa na wysokości +-35cm

Moc 25% 

Doniczki  jak narazie 0.5L 

Dziewczynki Podlewane co 2 dni 100ml na łeb , dostana dziś kapke korzeniacza 

Tak wiem troszke wyciagly się ale w planie za tydzień przesiadka do 7L potów , chyba że będą małe to poczekam i przesadzę już do docelowych 15L 

Pozdrawiam 

 

20220826_135030.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mr.Green przed podlaniem zdjęcie @Brazil Munster dostałem taką rade od bardziej doświadczonego gracza , korzenie ładnie się rozrosną , dodatkowo w mniejszym domku korzenie dostaną więcej wody . Gdy przesadzę z 0.5 do 15 to szczerze dużo ominie korzenie

Edytowane przez TROUBLEMAKER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko zdajesz sobie sprawę ze z 7L donicy nie jest już tak łatwo to przełożyć. To jest dość spora baryła ziemi u i korzeni. 
 

 

jak dasz ja do docelowej czyli 15L ziemi i potrzymam dłużej na wegu tk i tak ci zapełni cała donice korZeniem. Wszyskto to kwestia długości vega. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez bym poczekał ze dwa tyg i do docelowej.

Po każdym przesadzaniu roslina ok tygodnia się zbiera to raz a dwa ze takie różnice to huj nie różnice i szkoda stresować i czas tracić.

Jakbys z tych co masz teraz przesadził do 10L i potem do 30L to mialoby to sens choćby dlatego ze od razu tyle miejsca nie potrzeba i łatwiej się ogarnia a tak to przy tych rozmiarach co masz w planie bym olał. Ja startuje od razu w 6 litrowych wypełnionych na 5 litrów wiec może nast razem od razu wsadzaj w te siódemki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień 10 

Przesadziłem z 0.5L do 7L , było widać już wychodzące korzenie 

Lampa dalej na 25% plusminus 35cm wysokosci . 

Za 2 tygodnie planuje zrobić pierwszy toping ( w planie 2) o ile roślinki ładnie odbija 

Podlałem trochę woda z ukorzeniaczem , przy następnym podlaniu , myślę do 2 dni dorzucę silice przeciw stresowo .. 

Myślę że zmienię 50% na lampie z 2 tygodnie przed flipem na 12/12 , chyba że ma ktoś jakas poradę odnośnie tego ( tylko z autopsji proszę) 

Planowany veg 6tygodni 

20220829_144947.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@TROUBLEMAKER jeśli odległości między piętrami będą Cię zadowalać to trzymaj jak jest.

Chociaż ledy mają lepszą wydajność przy wyższej mocy i odległości od rośliny, optymalnie 50% i 60cm od rośliny, tylko przy wyjściu z gleby nie muszą mieć dużo mocy światełka.

Przejrzyj jakąś rzetelną mapę ppfd lumateka i dostosujesz sobie odległość i moc.

Pomiary pewnie robione dla 300w pro są na 90x90 albo 1mx1m.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Młode Zawsze wyciągają się na początku. 
jedna bardziej druga mniej. 
dasz za nisko lampe to zbija ci się i będą karły. 
 

dwa razy toping bie wiem czy będziesz miał tyle czasu.  Bo zapewne JesCze chcesz dać je do docelowych donic. Wiec będzie dużo stresu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@TROUBLEMAKER wg.mnie nic to nie da.12 na 12 odrazu i też zakwitną.Piszecie o przesadzaniu, że nie ma sensu do pośrednich po drodze.Też tak uważam ale czytałem o odmianach które tak wolą podobno.Nie odrazu do docelowej.W botanice, powiedzmy normalnej :), często tak się robi, ze jedną roślinę przesadza się kilka razy zanim trafią do właściwej doniczki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...