Skocz do zawartości
Gibexnator

RQS 2x Wedding Gelato // MH TS600 // MH 60x60x140

Rekomendowane odpowiedzi

DZIEŃ 53 /12 FLO                            Przedostatnie podlanie było z sugar royal , azot trzyma ładnie.  Nie bardzo rozumie dlaczego nie wybiło je w górę. Lampe mam nadal na 60% może czas dać jej 80 % ?? Dzisiaj dostały z rana oprysk z alga bloom.  Zdjęcie robione przy zgaszonym świetle. 

20220823_075611.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, Gibexnator napisał:

Nie bardzo rozumie dlaczego nie wybiło je w górę.

jak w górę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Gibexnator Jak dla mnie mają za dużo Azotu, odpuść im go na podlanie lub dwa. Jak Roślinka zaczyna kwitnąć, to nie przepada już aż tak za azotem z tego co się orientuje. Stopniowo trzeba go odpuszczać. Odpuściłbym też opryski Tak jak napisał @Mr.Green , nie są zalecane w stanie kwitnienia, ponieważ może to poskutkować pleśnią.  W szczególności, że wilgotność u Ciebie w boxie to nie jest za mała 😛 

Edytowane przez MiraiiNikki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@MiraiiNikki wilgotność jest  na poziomie 55 % , w nocy szaleje bo wyłaczam wyciąg.  Wsadzę osuszacz za jakiś czas , narazie nic im chyba nie grozi. One dostaly sugar royal 7 dni temu a tak to nic innego nie jadły od 2 tygodni.  Wczoraj zrobiłem delikatnego fryzjera i już ich nie ruszam , niech sobię rosną. Piją jak szalone , przed wczoraj 2 litry , wczoraj 1,5. Jutro im wpierdziele po 2,5 i zobaczę na ile starczy.

20220823_192506.jpg

20220823_192334.jpg

Edytowane przez Gibexnator

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie nic ciekawego się nie dzieje  , wilgotność w dzień tak po 45-50 %. W nocy tak 50-55%.  Lubię sobię na nią patrzeć jak się robi coraz większa ☺

20220827_192802.jpg

20220827_192742.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mr.Green cieszy oko zajebiście , jak dziecko co dostanie zabawke hejejej. Ale teraz muszę pilnować gleby , bo nawet bym się nie spodziewał że sucz potrafi tak pić. Lampe ustawiłem na 80 % mocy. Wyciag chodzi na 100 % w dzień , w nocy zmiejszam bo jest głośno. Wsadziłem tam sobię Eberg emax grow 125 EC ,ma termostat i ustawianie mocy i dziala to zajebiscie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładnie ci to idzie ,u mnie fioletowe odnogi liści sie robią już prawie u wszystkich,ale to może przez temperature bo mam dość niską.

No ale busz konkretny mam 😄 nie mam nawet jak odsłaniać szczytów co są 5cm niżej heh.U ciebie to będą eleganckie topy.

no i ogólnie mam mix w namiocie że nie da się tego ogarnąć...  

A najmniejszą , którą miałem wywalić z boxa z braku miejsca buduje największy szczyt. W weekend update 😄

 

IMG_20220829_213756.jpg

IMG_20220829_214009.jpg

@Gibexnator Jestem ciekaw czy wyjdziemy z tematem podobnie przy takim samym boxie,ty dwie a ja 4.

Z drugiej strony ciężko porównywać jak mamy kompletnie inne warunki i odmiany ,ale warto porównać 🙂

 

Edytowane przez Pixel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Pixel na pewno nie traktujemy tego jak rywalizacji. Nie wycinasz liści z dołu ?  Ja wyciąłem trochę a i tak nadal tam gęsto.   Nie wydaje mi siè żebym miał więcej niż Ty , masz za dużo szyszek 😅

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DZIEŃ 65 / 24 FLO                               w obawie przed wilgocią i pleśnią  dokonałem ostatniego fryzjera wiatraków.  Martwią mnie te kolory lisci , jak by im coś brakowało. Patrzyłem lupą to zadnych szkodników nie stwierdziłem. 2 dni temu otrzymały po 2,5 L na głowe.             0,7 ml Calmag pro na 1L                   2ml Alga Bloom na 1L.                      0,5 ml Atami bioblombastic na 1L   1 roslina dostała 0,5 ml sugar royal   na 1L.     Ph 6,2 -6,4. EC nie mierze bo szlag trafił miernik i odsyłam na gwarancję. Ten patyk dałem bo lodyga zaczeła się przechylać , jak by miał ją szlak trafić.    Te biale plamki na lisciach  to moja wina , przechylilem worek z CO2 i ulało się. Chyba nie zaszkodzi ?.  Ale mi to kurde wolno rosnie

20220904_130446.jpg

20220904_130512.jpg

20220904_130543.jpg

20220904_134250.jpg

20220904_134258.jpg

20220904_134311.jpg

20220904_134317.jpg

Edytowane przez Gibexnator

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te "białe plamki" to typowy brak magnezu moim zdaniem. Calmag i powinno pomóc,  oczywiście trzeba poczekać na zmiany także obserwuj . Zwieksz może do 1ml na litr 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Białe plamki to tak jak pisałem , przewrócił mi się  worek z CO2 i wylała zawartość na rośliny , troszkę pościerałem  nawilżoną szmatką.  Nie widać tutaj tego tak za bardzo.  Martwią mnie te przebarwienia  żółte. Panowie @TROUBLEMAKER @Filozof  , ogólnie to one  od jakichś 10-14  wykazują takie przebarwienia. chyba rzeczywiście zaaplikuję  co najmniej 1ml  calmaga na litra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...