Skocz do zawartości
tmcx730

pierwszy outdoor w życiu. ak47 auto, black domina auto, white widow auto, moby dick auto

Rekomendowane odpowiedzi

@Heavy Lung jak sobie obserwuje na yt timelapsy z growa no to wyglądają idealnie jak na swój czas. a timelapsy robione są podejrzewam przy zachowaniu idealnych warunków. u mnie troche patryzantka, ale teorię zgłębiam już od dobrych kilku lat i staram się nie popełniać głupich błędów. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@tmcx730 Teoria jest ważna to prawda ale teoria a praktyka to niestety dwie różne sfery, jak nie spróbujesz to się nie nauczysz, próbuj a gdy czegoś nie wiesz pytaj śmiało każdy chętnie ci tu pomoże, a już na pewno ja. Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

update

w zaokrągleniu 9 dzień życia.

podlałem biohumusem. pogoda nie sprzyja, dużo chmur ale ma sie poprawić od wtorku/środy. dadzą rade

IMG20220709081657.thumb.jpg.ee4d77c4a9e0483e8a3927133b4d7607.jpg

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@tmcx730 U mnie też pada, ty masz o tyle dobrze że chociaż możesz je schować do środka u mnie lipa 😕 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@tmcx730 Wiesz, najgorzej może mieć White Window ktory ma 31 dzień, i w miare ma system korzeniowy rozwinięty bo Royal Dwarfy i Lemon poradzą sobie są potężne i szybko wchłaniają pokarm tym bardziej że są w donicach 10L a one szybko parują. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Napisano (edytowane)

@tmcx730 No właśnie nie z kilku powodów, zawsze można przenieść schować, mnóstwo mrowisk tam jest 🙂 nie chce żeby mi jakieś insekty wpierdalały roślinę od środka i ją spowalniały tym bardziej że to auto, potem jej nie wykopię. 

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

update

ze względu na pogodę i brak słońca dziewczyny strasznie się wyciągnęły, przesadziłem je dziś do większych doniczek i wystawiłem na strone południową. wiem, że może je to skreślić i plon będzie malutki, ale ratuje się jak mogę. nie miałem możliwości już podsypywać ziemią dlatego zdecydowałem się na przesadzenie. jeśli nie zestresowałem ich za bardzo i jakoś się przyjmą to za tydzień lub może troszkę ponad wylądują na spocie. po przesadzeniu podlałem biohumusem i obsypałem ziemię cynamonem przeciw chorobom i żeby zboostować ukorzenianie. 

pozdro

 

cynamon z liści zniknął po zrobieniu zdjęcia

 

 

IMG20220711204830.jpg

IMG20220711204833.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@tmcx730 No pewnie że tak ziomuś efekt będzie 100x lepszy tylko poczekaj teraz chwile bo są te deszczowe chłodniejsze dni, ale i tak z rana to bym wystawiał dopóki jest ciepło i jest słonce. A na wieczór do domu zabierał na parapet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Szwagrom mam taki problem, że w połowie dnia wyjeżdzam do roboty na nocki i wracam rano o 6-7 więc jak wystawie je z rana i zostawie to niestety do rana musiałyby być na tym balkonie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@tmcx730 No to i tak będzie lepiej na balkonie, ale załóż im klosz, i zobaczysz efekty będą 100x lepsze zaufaj mi. Zle dla ciebie ziomuś nie chcę przerabiałem tyle outdoorów i balkonówek że wiem co mówię. 🙂 

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@tmcx730 Najlepiej to baniak 5l bo jest pojemny, wystarczy porobić dziurki np nagrzanym gwozdziem, korek otwierasz czyli zostawiasz tą część z korkiem a reszte uciętą wyrzucasz 🙂 zrób dziurki na wysokości roślinki, póki co niema sensu dziurawić baniaka, nie wiadomo jak, bo musi mieć też swoją funkcje czyli trzymać temperaturę, 🙂 bo i tak powietrze będzie uciekać przez wlot od korka. Więc roślinka będzie miała jak w raju będzie miała wilgotno i będzie miała ciepło, Utnij wyższy baniak bo im większy będzie tym rośliny będą lepiej oddychać i nie będzie tak parować.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@tmcx730 No i gitara, zdejmij tylko ten papierek z baniaka, żeby był cały przezroczysty. To na pewno pomoże, mamy ładną pogodę więc na zewnątrz w kontrolowanych warunkach będzie im znacznie lepiej niż na parapecie. Pozdro ryju 🙂 

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...