Skocz do zawartości
tmcx730

pierwszy outdoor w życiu. ak47 auto, black domina auto, white widow auto, moby dick auto

Rekomendowane odpowiedzi

Hej postanowiłem w tym roku zabrać się za swój pierwszy outdoor w życiu. Jestem nowy na forum więc hej wszyscy forumowicze.
Pestki jak w tytule
Spot mam ogarnięty, dobrze nasłoneczniony
ziemia to mix gleby ze spota+ torf odkwaszony+dolomit

Wczoraj wrzuciłem pestki do szklanki z wodą, dzisiaj rano wszystkie pestki były na dnie szklanki więc przeniosłem je na papier na talerzyku, na góre druga warstwa i czekają w szafie na pojawienie się kiełków.
Teraz pojawia się pytanie do Was: w jaki sposób wykiełkować dziewczyny? czy wrzucić je od razu do ziemi na spota czy najpierw przez 2 tyg trzymac je w domu?
Okno posiadam ze strony wschodniej i boję się, że to nie dostarczy im wystarczającej ilości światła w ciągu dnia. Mam jeszcze jedną opcję mianowicie w dachu strychu mam dziurę przez którą mógłbym wyłozyć dziewczyny w kubeczkach z ziemią na tacce ale pytanie czy nie jest teraz za gorąco i czy nie popali ich słonce jak będą na dachu?
Dzięki za odpowiedzi mordeczki pozdro!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@tmcx730 Witaj, ja 12 h moczę w wodzie o ph 6,2, potem na waciki wilgotne, lub ręcznik papierowy, przykryte , by światło nie docierało do kiełka, jaki wyjdzie. Jak masz warunki to 2 tygodnie przytrzymaj je w domu, jak nie masz warunków, to od razu lepiej wynieść, jak tylko wyjdą. Na dach sadzonek nie dawaj, bo tak mocne słońce, jak jest teraz spali je.  Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy  dzięki tak właśnie myślałem, że to słońce je popali. no nic zrobię chyba tak, że połowę wrzucę na spota do ziemi a połowe przetrzymam w domu 2 tyg na tym parapecie od strony wschodniej i zobaczymy co z nich wyjdzie. wrzucę aktualizację i zdjęcia jak już pójdą do ziemi. 5!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Szwagrom

@tmcx730 Nie popali i tak na początku będzie bezpieczniej będziesz mógł odpowiednio o nie zadbać dopóki nie rozwiną dobrej bryły korzeniowej, wtedy będzie odpowiedni moment żeby je przesadzić na twoim miejscu bym je trochę trzymał pod cycem, żeby mieć je pod ręką bo tak będzie dla nich bezpieczniej, niema co sobie utrudniać. Podlewaj regularnie ale małymi ilościami, na początku pamiętaj 50-100ml to góra niema co przesadzać bo zahamujesz ich wzrost na początku takie sadzonki kilkudniowe nie mają dobrze rozwiniętych korzeni więc zadbaj o to odpowiednio by się rozwinęły w dobrym kierunku. Będę tu zaglądać ciekawie się zapowiada twoja fotorelacja życzę ci sukcesu i powodzenia. 😉

Edytowane przez Szwagrom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Szwagrom  czyli co sugerujesz mi jednak wystawiać je z rana na ten dach strychu? obawiam się, że na 100% je popali bo słońce jest teraz bardzo ostre.

@Zielone krainy planuje wysypać sól na slimaki a na większą zwierzyne wokół spota rozmieszczę futro psa i małe planty zabezpiecze też plastikowymi butelkami aż nie podrosną troszke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Szwagrom

@tmcx730 Ja też mam sadzonki kilkudniowe wystawione na konkretny upał i nic się z nimi nie dzieje wystarczy odpowiednio zadbać o to by były nawodnione, szybko będą schnąć ale jak ci wygodniej tak to po co sobie utrudniać, możesz i na spota wszystkie zanieść, tylko wtedy nie będziesz miał nad nimi stałej kontroli przez pierwsze dwa tygodnie nie wiadomo co może się wydarzyć w trakcie tego czasu, napisałem co ja bym zrobił a zrobisz jak uważasz. 

@tmcx730 Dobrze napisał ci kolega wyżej, jak masz warunki w domu to je przetrzymaj w domu, bo tak jest bezpieczniej i masz pełną kontrolę nad nimi, a jak ich nie masz to lepiej wynieść je na spota, no bo co z nimi zrobisz mają się zmarnowac, szkoda by było, bo ładnie się to zapowiada, trzymaj w domu coś wymyślisz wierzę w ciebie. 

Edytowane przez Szwagrom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Szwagrom oki dzięki. trzymasz te swoje sadzonki na upale przez całą dobe? czy chowasz je w nocy? szybkie sadzenie na spocie nie za bardzo mi się uśmiecha, bo chciałbym kontrolować co się z nimi dzieje zwłaszcza na początku. część wystawię na parapet a część będę wystawiał na ten dach. jak często je podlewasz? 2x dziennie delikatnie przy takim upale? raczej nie boję się o zalanie ich ze względu na naprawdę ekstremalne temperatury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@tmcx730  Szwadrom raczkuje, zaczyna, nie dawaj na dach, bo będziesz miał zamiast sadzonek to suche siano na takim słońcu, jak jest obecnie. Nie zabezpieczaj na takim słońcu plasikową butelką, bo zrobisz roślinie coś w rodzaju "parowaru" ugotujesz ją. Na zwierzynę - Disel , a na ślimaki Snackol.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Szwagrom

@tmcx730 Nie chowam bo w nocy i tak się schładza, a w dzień znów nagrzewa dlatego podlewaj w nocy z wyczuciem. A jak rosną na Jamajce krzaki i w tych upalnych krajach po prostu niema co być nadgorliwym, konopie tego nie lubią moim zdaniem świetnie sobie poradzą i będzie im jeszcze lepiej z tymi upałami, byle nie miały za sucho bo to je zabiję. 

Edytowane przez Szwagrom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy  przekonałes 😄 słońce rzeczywiście teraz daje popalić. jednak boję się, że na tym parapecie od wschodu będą miały malutko słońca i będą sie strasznie wyciągać przez te 2 tyg zanim pójdą do ziemi. w takim razie zamiast butelek ogarne wokól krzaków jakiś płotek do ochrony przed większą zwierzyną. diesel w jakim sensie rozlać gdzies wokół spota? @Szwagrom spróbuje z 2 dziewczyny rzucić na ten dach i będę obserwował jak dają radę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Szwagrom

@tmcx730 Spróbuj i daj mi znać, obstawiam że wyjebią jeszcze bardziej niż na spocie, bo nic ich nie będzie wkurwiac a słońce jak słońce na Jamajce też grzeje w Afryce też, a konopie tam rosną jak szalone, moim zdaniem poradzą sobie lepiej niż na tym spocie, tylko nie przesusz bo wtedy amen, będziesz mógł zaglądać regularnie to będziesz widział czy mają sucho, nie bój się podlewać bo w ten upał i tak momentalnie to wyschnie, najważniejsze żeby miały wilgotno, a korzenie były zabezpieczone przed dostępem do światła, jak to butelka to ja czymś owiń.

Edytowane przez Szwagrom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@tmcx730 Teraz pogoda wariuje, jak dasz na dach to równie dobrze może młode sadzonki walnąć na gnojówkę , by tam sobie spokojnie zgniły, bo i tak nic z tego nie będzie, zrozum , że siewce na Indoor zmniejsza się moc panelu/lampy, oddala się panel, bo jest wrażliwa, dasz na dach na taki skwar, to tylko zmarnujesz pestki, ale jak tam chcesz.

Edytowane przez Zielone krainy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy to wg Ciebie lepiej je trzymać na tym parapecie? tam słońce jest tylko od rana jakoś do 12-13 😕

mam straszny problem z tym jak wykiełkować rośliny, bo spot i wszystko inne mam już gotowe, a boje sie wrzucać od razu na spota, bo mogą sobie nie poradzić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Szwagrom

@tmcx730 Ja trzymam na balkonie tylko pod nimi są płytki, a nie nagrzana papa weź to pod uwagę, jeśli masz papę położona na dachu to nie wiem jaki będzie efekt bo nie próbowałem tak robić, u mnie mowa o balkonie, i dzisiaj do nich zaglądałem i nic im nie jest wręcz przeciwnie są lepiej rozwinięte niż sadzonka ww 18 dniowa wystawiona na spota która wygląda jakby miała 9 dzień ale może to zawdzięczam ich genetyce że tak bujnie rosną, będę jutro na działce to ci podeślę fotę, tylko moje do 10 dnia były trzymane w pc boxie. I jak na razie jest zajebiście nie są spalone podlewam regularnie w nocy i w ciągu dnia nawet jak tego potrzebują.

Edytowane przez Szwagrom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy ok dzięki za rady. a co z tym dieslem? w jaki sposób go zaaplikować na spocie?

@Szwagrom jak nie będą dawały rady na parapecie to będę je przekładał z parapetu do wieczora na ten dach, żeby łapały słońce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Szwagrom

@tmcx730 O widzę że masz white window, ciekawe jak się to u ciebie rozwinie moja strasznie obrywa na spocie, być może po prostu trefne nasiono mi się trafiło bo jest strasznie opóźnione, jestem ciekaw jak to się u ciebie rozwinie powodzenia. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@tmcx730 Namoczyłbym szmaty i zawiesił na kijach, by wiatr roznosił zapach ropy , oprócz tego futro psa też dorzucić możesz.  Po za tym nanoś ślady ludzkiej obecności i zwierząt drapieżnych, kał i mocz psa i ludzi na spocie to te dobry pomysł, bo zwierzęta to czują. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...