Skocz do zawartości
opalonycham

Jaka lampa pod 1 krzaczka

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Zielone krainy

@opalonycham Możesz giąć dookoła, jak masz taki pomysł, ale pamiętaj, że około 30 dnia automat przejdzie na kwitnienie i pojawią się prefolwery, więc wtedy doradzałbym danie mu spokoju. Ta większą miałeś na scroga dać, to nie potrzebujesz ja giąć, scrog to inna forma lst.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy Większa scrog, a druga potrzymać te 2 tygodnie na lst i potem scrog, tak? I przy przechodzeniu na scrog i odpuszczeniu LST wraz z rozpoczęciem kwitnienia mam odpiąć mniejszej linki od lst czy je się zostawia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@opalonycham Zostawiasz nic nie odpinasz, po prostu, jak widzisz , że przeszła na kwitnienie to nie gniesz dalej, nie przeplatasz pod siatką, kończysz treningi, by roślina miała spokój i zero stresu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy

C083D96B-8344-4968-B8B7-144120807F0A.thumb.jpeg.81fb07e792f206970739df32d15d8622.jpeg
 

313DA2AE-21D2-4CD5-BFF1-AD5BDAE0BE8D.thumb.jpeg.d6aad07cf8f00014d2f78d4ef30970ff.jpegTakie coś mi wyskoczyło na kilku liściach, może być to spowodowane przesuszeniem? Nie miały mega sucho, ale starałem się ich nie przelewać tym bardziej ze liście są znacznie ziemno zielone, oprysk robilem z oprysku który stał 2 dni, ale nie wiem czy to ma jakieś znaczenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy pH przeważnie 6.2 zawsze sprawdzane, lalem 0.5l wody co 2 dni jak miała sucho + przeważnie po 0.3ml odzywek - vega, cannacyn i rhizotonic, oprysk jak mówiłeś, 0.2ml na pół litra 

 

edit - częściej miała suszej niż mokrzej wiec myśle ze chyba dobrze robiłem, czytałem ze jak ma lekko sucho na wierzchu to szukają korzenie wody wiec się rozrastają 

 

edit 2 - opryskiwm zraszalem mocno liście aż z nich kapało 2 razy dziennie, ale stosunkowo niewiele tego szło

 

wilgotność koło 60 teraz mam, temp 27

Edytowane przez opalonycham

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@opalonycham  Nie dawaj nic na grow ,  enzymy do ziemi ok w dawce 1,5 ml na 1 l wody, czyli gdzieś 0,7 ml na 0,5 l wody, rhizotonic 1,5 ml na 0,5 l do ziemi i tyle. Teraz daj jej jedno czyste podlanie samą wodą, nie dawaj niczego, oprysk też jej odpuść, lekkie popalenia masz, ale minimalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę się pogubiłem, odpialem obydwie roślinki z lst, myslalem ze siatka będzie super, wyczytałem ze siatka dla Automatów średnia i już nie wiem… @Zielone krainy poradź jeśli możesz zastosuje się, bo nie znam się, a w necie każdy ma inna opinie, chce zebrać +50g z dwóch, ale po tej serii niepowodzeń już nie wiem czy jest szansa, jak to widzisz? Załamka 

Edytowane przez opalonycham

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@opalonycham Możesz połączyć u tego Ak lst z scrogiem , ale może być problem z tym by te rośliny w miarę wyrównać czasowo, by wszystkie mniej więcej w podobnym czasie były ugięte pod siatką, a na automat masz jakieś 30 dni potem zakwitnie. Scrog to inna forma lst więc się na automat nadaje tak samo, jak lst , możesz sobie odpuścić lst i obie puścić na scroga. Szkoda, że automaty brałeś, ale 50 g z dwóch powinieneś zebrać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy automaty dlatego, ze potrzebowałem szybko plonu, bo nie chce kupować już, od teraz tylko fotoperiody będą, bo jak zbiorę z tych 2 te 50g No to super będzie na 3 miesiące żeby zrobić fotoperiodyka z długim wegiem i kwitnieniem, myslalem nad LSD i acapulco gold od barneys Farm, acapulco widziałem na twojej relacji 😄

 

1143D75E-67C2-4837-BA28-02344324E77A.thumb.jpeg.333f48806db54059518897677153e659.jpeg

 

dziś od wyjścia automata northern light rqs mija miesiąc, dobrze dałem ta siatkę? Bo tak jakoś coś mi nie pasuje, myslalem dać jedna linke tak żeby trzymała główny szczyt żeby nie rósł wtedy powinna roślina chyba pchać boki??

 

7ADEDD73-0516-413F-92D8-A928E28EEDCA.thumb.jpeg.13640bcb5d0e9efc2fbac704d28a1928.jpegA tutaj ak47 hemp brothers który wyszedł 16-07

 

w miarę dobrze mi to idzie? Sam widzę dużo swoich błędów, ale ciężko mi ocenić patrząc się stricte na roslinki

narazie lalem sama wodę pH 6.2, bo ciagle mocno zielone są i boje sie popalić, plan jest taki żeby zaczekać aż zejdzie zieleń ciemna, lub pokaże jakieś niedobory 

 

edit - temp 27, wilgotność 55-60, nie wiem na jakiej teraz bazować wilgotności, bo jedna to myśle ze do tygodnia zacznie kwitnąć 

Edytowane przez opalonycham

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie słuchaj tych łajdaków { Bez obrazy xD}  nie bierz HPS  grzeje się jak pizda na słoncu. Mi skakało do 40 stopni przy zamknietym boxie z wentylacja. Po  drugie chujowy start

 

tylko MARSIK TS600 podziekujesz sobie pozniej, a co najwazniejsze nie wazne co kupisz chujowego do 40-80w i tak skonczysz na marsie 100-150W 

 

pozdro z fartem 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

34 dzień northern light

328A0246-1A76-4882-8925-A7C7996DD073.thumb.jpeg.a09c30245350ccbfc4e858049f986bb4.jpeg6A1837AD-64EF-41C3-AA51-E3F072D5FEA2.thumb.jpeg.e529221155ec3c58d557f66182b611e7.jpeg

główny szczyt 23cm od lampy, ile ustawić poprawnie?

27 dzień AK automat 

 

6BE56BA7-D73C-4BA7-B71E-315CC8C7EFA2.thumb.jpeg.f2348045367290ce42bb0d4d52ba3e5e.jpeg
Lampa 27 cm od szczytu 

@Zielone krainy co mogę poprawić? Dobrze w miarę mi rosną? 
 

ph lane ciagle 6,2, po 0.3ml rhizo i cannazyn, zwiększyć już dawki? Bo pisałeś wyżej żebym lał więcej tego, ale bałem się ze popale, AK daje częściej sama wode, bo jest znacznie ciemno zielony, mam teraz problem z wilgotnością, ale dziś jadę po osuszacze z wkładami, 1 starczy? Dziś popadał deszcz i mam 70% myslalem dać jakiś mocniejszy wiatrak włączający co sądzisz? Bo ten mój komputerowy to badziew który się ledwo kręci 

Edytowane przez opalonycham

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, opalonycham napisał:

główny szczyt 23cm od lampy, ile ustawić poprawnie?

jak się nic nie dzieje to zostaw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@opalonycham  Dawki zwiększyć możesz , a nawet powinieneś, jak mowa o ukorzeniaczu i enzymach, lej 3 ml rhizo i 2 ml cannanazym na 1 l wody i do ziemi. Zależy jaki osuszacz, jak będzie mały to może nie dać rady. Panel ledam 60 W na 20 cm na kwitnieniu, ja trzymam między 20-15 cm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy Ok będę lecieć tak jak mówisz

Mam duzy problem z wilgotnością

wyciagajacy mam jakos 180 m3/h

filtr prima klima do 240 czy tam 260m3/h

wtłaczający badziew komputerowy ledwo sie kręci 10cm ma - w nim upatruję winowajce, mysle zeby dodać jakiegos axiala 100 na wtłaczający co myslisz? W boxie otworzyłem boczne sakiewki zeby od dołu szło powietrze suche, ale nic nie daje

Waznym faktem jest, ze teraz ulewa jest cały czas, okno mam lekko w kotłowni uchylone

nawilżacz kupiłem zdj niżej, z nim nadal jest nawet 74% wilgotnosci po podlaniu

Wiem,  ze to przez deszcz, ale co zrobic? Lecieć po elektryczny osuszacz? drugi taki jak mam dokupic? czy taki urok deszczowej pogody i mam sie nie martwic? bo jednak 74% to strasznie duzo i sie boje

Wiatrak mam skierowany tak ze wieje od góry w roslinke,  ak z prawej dostaje troche wiatru, ale w połowie, mysle czy nie dać go z boku roslin jakoś bym go upchał, w prawym rogu kolo ak, ale nie wiem co sadzisz?

8431A217-35FD-4202-8A3D-E9BF83BBFEA1.thumb.jpeg.e969da41a56e3e2664a52916d1cda04b.jpegDD625FBC-C592-4149-8AE4-61AEBF56C15F.thumb.jpeg.8168da35384e8f3bf7c6e08f1feca68f.jpeg

edit: lampy obniżyłem na 15-20cm od szczytu

Edytowane przez opalonycham

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...