Skocz do zawartości
opalonycham

Jaka lampa pod 1 krzaczka

Rekomendowane odpowiedzi

@opalonycham  Jakbyś więcej takich wkładów dał to zrobiłoby różnice, jeden będzie mało. Jak chodzi o wentylator wtłaczający to owszem dobrze byś dał coś mocniejszego , ja mam na wlocie komputerowy około 90 m3/h, a wylotowy dwubiegowy 150-197 m3 h i jest dobrze, a do tego dwa mieszaki i każdą uprawę robię bez plechy na topach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez mam ten problem , wydaje mi się że filtr robi krzywą robotę. Bez niego  wentylator zasysał całego boxa a teraz to o dupe rozbić 😄

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy  czyli bawić się w wkłady czy elektroniczny osuszacz? Bo takowy myśle ze używany do 100zl kupię

Wtłaczający  właśnie dzis kupuje 

a drugi mieszający myslalem kupić na USB  bo testowałem taki w leroy merlin i wydawał się Ok jeszcze miał 2 tryby

788DFE88-21DB-4EDA-A028-46295433F2FD.thumb.jpeg.c3d0811238bfc82277d347697e6f555a.jpeg

jakiś tydzień temu wyszedł mi korzeń, nie wiem dlaczego, ale przysypalem ziemia i jest ok, natomiast cała górna skorupa ziemi jest porośnięta korzeniami, to dobrze czy jakiś zły znak np. Korzenie nie idą w dół tylko do góry z jakiegoś powodu? 
 

3BEA1DFA-4364-46BC-928B-A7EA338513F0.thumb.jpeg.d53e5c31a4fe7a5a6547ce4933946796.jpegna 1 połamanym wcześniej liściu pojawiła się taka ciemniejsza plamka, to pleśń? Nie do końca mi pasuje to jako pleśń ale wole zapytać, tylko na tym liściu jest, a docieral tam wiatr z mieszającego 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@opalonycham Korzenie ida do wilgoci tam gdzie wilgoć tam idą, w dół na pewno też poszły. Chyba lepiej kupić te małe , niż osuszacz elektryczny do 100 zł, bo może nie być efektywny. jak chodzi o liść to nie pleśń, małe zaburzenie, niedobór.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy Teraz szukam jakiegos osuszacza do 300zł

Jest OGROMNY problem, przeniosłem z wilgotnej kotłowni - temp ~27, wilg 70-80% do pokoju na 1 pietrze gdzie jest sucho i gorąco - w teorii, jak dałem czunik do srodka boxa pokazuje 70% wilgotnosci i 33 stopnie celsjusza :x

Co zrobic? Roslinki kwitną i jestem mega zmartwiony... 

W glowie mam tylko 3 opcje

1) zrobić obieg zamknięty - rura która jest wyjściowa stanie się jednocześnie wejściową i będzie sobie krążyć powietrze + wtedy dodam CO2 bag + kupie osuszacz 70-90w do srodka

2) Wrzucić osuszacz do tego pokoju, tylko nadal temp beda 33 stopnie

3) Wrócić do kotłowni, dać tam na zewnątrz osuszacz i wszystko bedzie git bo temperatura ok, tylko zeby osuszacz potrafił zbić z 78% ....

 

Może macie jakiś inny pomysl?

I jaki osuszacz polecacie? Strasznie przykro byłoby stracic to co mam w boxie 😕

 

 

Co zrobić? Serio nie wiem, a czuje pleśń na plecach wiec temat meeega pilny

 

Kotłownia 3,5m x 2,6m = 9,1m,    temp ~27      wilg 70%-80%

Gorący pokój = 4,8 x 4,2 = 23m2 temp~33       wilg 70%

 

@Udyr 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@opalonycham  Temperatura to tam jeszcze nie tragedia, gorzej z wilgotnością powietrza , bo to plechą na topach grozi, jak zbijesz wilgotność osuszaczem to ok, ale musiałby byc dość mocny , by ci z 70% zbił na 40-50%. Główny problem to wilgotność, zobacz , w jakim pomieszczeniu jest niższa i tam daj growboxa, plus osuszacz, temperatura to mniejszy problem, sam też uprawiałem w 33 stopniach C i nic strasznego się nie działo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy @MiraiiNikki  Dobra panowie wleciał 200w wariat na salony, aktualnie wilgotność 45 temp 30, mysle moze jakiś jutro test zrobić jak w kotłowni pokój 9m2 obsłuży, 30% to najlepsza wilgotność w moim przypadku czy jaka bylaby idealna? Mysle ze jak w kotłowni zamontuje drzwi oddzielające suszarnie od pokoju z boxem to bedzie idealnie, bo w pokoju 23m2 daje rade więc w 9m2 jesli mam zejsc do 30% zeby wytwarzała sie żywica etc. - nie znam sie, to mysle ze dobry pomysl czy jak zielony mistrzu radzisz?

 

Wrzucam zdj bo mi cos takiego wyskoczylo na 1 lisciu, 2 wiatraki walą od góry nie wiem czy jednego nnie dać od dołu jak sadzisz? wtłaczajacy musze oslabic troche, bo ma zapięty 2 bieg i nadmuchuje mi mocno cały niamiot, troche dziwne, bo mam

wtlaczajacy Vents Quietline 100m3/h

wyciąg AXIAL-FLO 125 185m3/h

filtr 160-240 prima klima

 

Czy to moze być od rhizo i cannazyn? Bo myslalem zmniejszyć dawki, ale wole skonsultować, jakis czas temu też dosypywałem jej ziemię, bo dosyć usiadla, a w tej większej jak wczesniej pisalem korzen wyszedł, ale juz raczej spokoj jak podsypałem i podlałem wody pare dni temu

Temp bazuje tak na 30-33 glownie, jak wylaczone lampy mam to bez osuszacza było 28 stopni chyba i 56 wilg jakos, ale to kwestia dnia bo mam uchylone okna w pokoju zeby pełna wymiana powietrza zachodzila i w sumie bije sie z myslami czy zamykac pokoj i bedzie git sucho, ale temp ~33 pewnie w upały, czy mieć lekko otwarte 1 okno zeby za duzej wymiany nie było, co by osuszacz mógł być skuteczniejszy? Ale najrozsądniej chyba bedzie jutro go stesować w kotłowni, jak tam sobie poradzi, no to... cóż musze znowu poprzecinać siatke, przenieść je razem i ulozyc siatke od nowa tzn przecinam tylko na rogach, nie bedzie im przeszkadzac taki stres?

 

ak47 hemp brothers 34 dzien na włączonym ledzie

A9D14C3B-1BE4-49F5-B480-08014989A851.thumb.jpeg.b6f53c1c0fa95856e6fbf6e51e2ec617.jpegB125F384-AABF-4F06-A2F6-910811EEE004.thumb.jpeg.699d4934abd577f6b95a45c643ccf1fd.jpeg

na wyłączonym ledzie

7FE625B1-0585-441F-98AF-3F2B160A4044.jpeg

 

PROBLEM Z TERAZ:

6566673C-2438-46F0-AA59-27197FE27B91.thumb.jpeg.04ca6aa2077bb31267f9c53c745394cf.jpeg

co zrobić? Jestem przed podlewaniem i nie wiem czy jej dać litr samej wody pH 6.2. Obstawiam ze to błąd tego ze miałem ledama 9cm od tego szczytu , dam teraz na ~15cm lub tak jak poradzisz.

 

 

 

 

 

 

Northern Light 43 dzien na off ledzie

A16E5C7B-BFE2-452D-8C1B-56A684233EB5.thumb.jpeg.0a2715aa387022a035fc6f02fe1152ae.jpeg

 

pochłaniacz sie skonczył po miesiacu dzis moze kupie nowy wklad, ale nie wiem czy jest sens, skoro osuszacz lata

Edytowane przez opalonycham

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@opalonycham  Wygląda mi to trochę na niedobór wapna, ponieważ pojawiło się to na górnej części liści. Więc chyba dobrze byłoby je nakarmić CalMagiem jakimś. Ale to niech @Zielone krainy się wypowie co do tego, bo ja to dopiero uczę się "czytać z liści", a Zielony to  wróżbita pierwszej klasy. Z tego co pamiętam, to  przyblokowanie wchłaniania wapna może być spowodowane dużą wilgotnością. U Siebie miałem bardzo podobnie, a jak wjechał osuszacz i podkarmiłem je CalMagiem, to się to zatrzymało i nie rozszerzało się.

A co do osuszacza, to jak nie będziesz miał zamkniętego tego pokoju, w szczególności, że obok jest suszarnia z ciuchami, które oddają duuużo wilgoci, to osuszacz sobie z tym nie poradzi, wilgoć cały czas będzie Ci wpadać do pomieszczenia. A co do wkładów, kupiłem 2, nie odnotowałem żeby w ogóle cokolwiek pomagały 😛 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@opalonycham Tej jaśniejszej, co ma niedobór, daj bloom i calmag, tej drugiej ciemniejszej daj samą wodę. Wilgotność trzymaj na 50-55 % to początkowa faza kwitnienia, nie ma co przesadzać, jak będzie zaawansowana to jest sens zbijać do 40-45 % niżej też moim zdaniem nie ma sensu. Temperatura do 33 stopni C może być od biedy, wentylacje masz dość dobrą, więc powinno być w porządku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@MiraiiNikki Zielony wróżbita to mój patron 😀✌️święta racja, w tygodniu montuje tam drzwi, w pokoju 9m2 myśle ze zrobi idealna robotę przy fajnej temperaturze, tutaj mi dobija do 34 wiec się lekko boje, ale myśle ze krytycznie to 36
 

@Zielone krainy szczerze to myslalem podobnie, ale mówię sobie - robię 1 raz niebede eksperymentować, bo palenie się kończy, a te krzaczki to moja ostatnia nadzieja 😅 ok po niedzieli od razu w poniedziałek  pojadę kupić calmag i bloom mam nadzieje, ze wytrzymają. Podpowiedzialbys proporcje? Doniczki 7l

jakieś rady masz? Robić oprysk z rhizo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@opalonycham Calmag kup od Biobizz, bo jest czysty , nie ma azotu w składzie, a o taki właśnie clamag chodzi, Jak chodzi o bloom najlepiej kup mineralny, a nie organiczny, bo organicznego więcej trzeba lać, mniej jest efektywny, ale jak wolisz, jak będziesz już w sklepie to pomyśl o pk 13/14 , bo jak nie masz to też by się przydało, ale dopiero potem. Proporcje calmagu 0,8 ml na 1 l wody, a bloom to zależy mineralny czy organiczny nawóz kupisz.

@opalonycham  Teraz już żadnych oprysków, one kwitną.

Edytowane przez Zielone krainy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy

Wiec tak:

PK 13/14 -> canna, albo plagron, zależy co mi w sklepie doradzą, bo jadę dziś

CALMAG - biobizz

BLOOM - plagron alga bloom? mineralny. Nie wiem czy do końca moge łączyć te algi z rhizo, ale to dopytam w sklepie, jak nie to wybiore inny mineralny

 

Ogolnie to pisałem coś o poniedzialku, bo myślalem, że jest niedziela 😄

Edytowane przez opalonycham

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

edit: kupione, kupilem organiczny bloom, zrezygnowałem z mineralnego zeby sobie nie popsuć gleby  - tak mowili w sklepie wiec wolałem podejść ostrożnie.

 

Jakbyś mogł podać mi dawki wedle swojego uznania byłym wdzieczny, tzn.

ile teraz lać co podlanie, mysle teraz dawać po 1,5l wody na planta, przewaznie to podlewam ją codziennie, myśle ze jak zacznie dostawac 1,5l na 7l doniczke to co 2 dni pewnie bede musial, sie okaze,

rhizo

cannazyn

alga bloom

co ile lać calmag

i kiedy pk 13/14 i jakie dawki,  bo slyszalem ze jak sie źle wstrzeli to bedzie problem 😄 wiec wole podpytac niż popsuć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc tak

jaśniejsza czyli northern light RQS automat - dzień 42

F8022011-DB36-4720-9D6D-CA9EE6F37D32.thumb.jpeg.c3aa3a9afed9dce76a85490f009666e7.jpeg

W młodszym AK lepiej puchną topy i to znacznie. Dostała teraz 1l wody a w nim: 0.8 calmag, 1.3ml alga bloom z pH 6.2 - na wyczucie potem zastosuje się do twoich @Zielone krainy rad jak podasz 👌

 

ak47 hempbrothers 35 dzień

B37991E1-10DA-46FF-8FAC-C0B086F7FE42.thumb.jpeg.a6d58e7e78f45ec77b2549915ad9712f.jpegDostał 1 litr wody, a w nim: 0.8ml calmag i woda pH 6.2

prosilbym o rady na temat co z czym mieszać w jakich ilościach i czy zawsze co podlanie będę się stosować 😀

Edytowane przez opalonycham

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Northern

2DCC9169-589A-479D-BD8C-5B4F666778D1.thumb.jpeg.7638600ef971ff7bf6c5f0db50671e73.jpegDziś rano dostał 3ml alga bloom, nadal jest jasno zielony, nawet może jaśniejszy wiec jutro zaleje 4ml alga bloom, końcówki są takie lekko do góry - oznaka zbyt dużej ilości nawożenia/witamin? Nadal topy ak ma większe mimo, ze jest młodszy o 7 dni, ale powoli northern nadgania

 

ak

5CF89FF3-E21E-4E52-9582-1F82ED9ECF39.thumb.jpeg.3b3542300e8c305c5df3f9aadaf1f7d7.jpegProblem „popalenia” rozwiązał calmag, dalej go stosować? Czy aż będą oznaki ze jest ma go dużo? 

w zasadzie nie wiem jak teraz je nawozić, dalej rhizo 3ml/l i cannazyn 2ml/l? Calmag gdy widac oznaki braku magnezu, a alga bloom jak żółkną liście? 
 

lampe trzymać 13cm od głównego szczytu czy dać trochę niżej żeby reszta szczytów miała więcej światła?
 

swoja droga adwa ad12 popsuł mi sie po miesiącu, używając płynów kalibracyjnych 7.01 i 4.01 od milwaukee podczas kalibracji pierwszej na 7.01 wyskakuje WRNG, i potrafił przeskakiwać w danych jak leżał na stoliku np 6, 5.3, 6.5 gdy nie byl w odczynie wiec dziś reklamacja, albo kupuje 2 inny, albo kupuje ta elektrodę @Zielone krainy co radzisz? Widomo jak sklep uzna reklamacje to skorzystam 

i jak ogolnie oceniasz te szczyty? Będzie coś z tego? Nie ukrywam ze chciałbym dostać krytyczna ocenę w skali 😅 dużo błędów popełniłem i ciekaw jestem jaki ma to wpływ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@opalonycham Nie masz topów jeszcze, top to owoc, a ty masz jak na ten moment kwiaty, budują się kwiatostany, ale do topa daleko. Calmag możesz dawać profilaktycznie , co 3 podlanie 0,8 ml na 1 l, Alga bloom, jak roslina jest jasna to możesz dać 4 ml na 1 l tym razem. Panel led trzymaj na 15 cm od szczytów. Jak się Adwa zepsuła nie z twojej winy, to ci powinni gwarancje uznać i wymienić. Będzie dobrze, czemu miałoby nie być ? kwestia tylko taka czy w dalszym etapie nic nie zepsujesz, jak na razie jest szansa na dobre plony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy Udało się zwrócić miernik i dostać drugi, oczywiście pierw była gadka ze mi odeślą za conajmniej 2 tyg naprawiony, trochę stanowczości i się udało

 

Jednak usychanie liści na ak dalej postępuje, dziś dostał 1.5l wody 6.2ph z 1.4ml calmag, 2ml rhizo i 1ml cannazyn, myśle żeby dać więcej calmagu, ale nie chce przedobrzyć, chyba ze to cos innego? 
 

I zaczęła robić lekko żółtawa wiec dawać jej tez alge bloom? 

northern dostaje stała dawkę 1.5l wody pH 6.2 + 3ml rhizo, 2ml cannazyn I okresowo 4ml alga bloom i calmag 0.4 profilaktycznie 

 

Akacz - 8CB06A94-584A-496B-BE75-975BBF4C2D78.thumb.jpeg.cc47102dbf3cb9fa93b61605279f17f8.jpegFF7DBA51-F022-4234-A317-B1CFEE816E24.thumb.jpeg.76d9670953661572492d654c367fe58a.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...