Skocz do zawartości
opalonycham

Jaka lampa pod 1 krzaczka

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

@opalonycham Na 7l donice to na razie styknie lej powoli dokładnie wokół łodygi, później będziesz stopniowo oddalać i zwiększać dawki, bo moim zdaniem póki co niema sensu oddalać się z podlewaniem wody na takim stadium rozwoju jak ty masz, bo póki co korzonki są słabo rozwinięte. I nie dojdą do tej wody, lepiej powoli małymi ilościami, a wokół łodygi to pomoże zbudować ci na początku dobrze rozwinięty system korzeniowy, który na późniejszym etapie będzie w stanie wchłonąć szybciej i znacznie więcej wody. 

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@opalonycham Nie lej mineralnej, jak nazwa mówi posiada minerały, jakie mogą zaburzyć równowagę minerałów w ziemi, lej odstaną kranówkę, ewentualnie wodę źródlaną lub deszczową, jak masz. Z woda ostrożnie patrz jak ziemia schnie i nie lej za dużo, staraj sie zrobić tak, by ziemia była średnio wilgotna, nie bajoro i nie pustynia. Ph ziemi daj na około 6,2 ph.

Edytowane przez Zielone krainy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Szwagrom Racja, przy mniejszej dałem po bokach, zeby wieksza wilgotnosc byla, chyba niewiele to da ale zawsze cos?

 

@Zielone krainy A jakbym zakupił niegazowaną wodę ze sklepu z ph 6,2 np muszynianka niegazowana? albo 6,5ph oaza z biedronki niegazowana? Chciałbym sobie jak najbardziej ulatwić sprawę ph

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@opalonycham woda źródlana jest spoko, ja leje i nie narzekam, mineralnej nie sprawdzałem. Ale kranówka chyba będzie lepsza, tylko odpowiednio ja przygotuj, bo z reguły może mieć zawyżone pH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy Ok tak bede robic

Od wczoraj, i dzisiaj też ak47 przyklapnął sobie na 1 blaszkę, czy to normalne? 1 blaszka opiera się o łodygę. Dziś tak samo ma, wczoraj dla pewności dostał jeszcze strzykawke wody w łodygę czyli w eazy plug

au2.thumb.png.dd4685a26c80740adf6d703598ddf503.png

20 min probowałem lepsze zdj zrobić, ale niestety nie dało sie ostrości zlapac

 

au1.thumb.png.db9a72fcf786a7f4943c72d5cad99401.png

przy off lampie, ogolnie cała roslinka sie pochyliła w bok na łodydze

 

Jak np mam tylko wysuszona górną warstwę ziemi, a wciskając palec niżej czuję wilgoć to zostawić tak jak jest czy podlewac?

edit: Tylko nie wiem czy moja kranówka się nada, tzn. mam strasznie twardą wode, dużo chloru jest, no i dużo jest kamienia, wiec chyba słabo?

Edytowane przez opalonycham

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy Tak sobie myslę, czy box 40x40x120 nie zmniejszy mi znacząco plonów? Bo jesli przez ten boks mam zebrać ~30% zalozmy mniej z automata to chyba pomyśle nad czyms wiekszym, tylko rodzi sie pytanie, jesli bede mial np 50x50 albo 60x60 na zalozmy 160cm to czy światło 60w jedno wystarczy czy dojda mi koszta w postaci 2 ledama?

No i 2 pytanie jakie rodzi mi sie w glowie, to co z fotoperiodykiem? Bo mozna je kontrolować, czyli chciałbym duży plon, ale chyba to nierealne przy 40x40?

Pytania tyczą się tylko 2 roslin w boksie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, opalonycham napisał:

tylko rodzi sie pytanie, jesli bede mial np 50x50 albo 60x60 na zalozmy 160cm to czy światło 60w jedno wystarczy czy dojda mi koszta w postaci 2 ledama?

ten panel jest na 50x50 max powierzchnię 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@opalonycham  Na ledam 60 W lepiej iść w namiot do 45x45 cm, większy nie ma zbytnio sensu, bo będzie brakowało światła, a w konsekwencji  topy będą wolno puchły, a finalnie nie uformują dobrze zbitych topów. 40x40 cm czyli 0,16 m2 wystarczy na fotoperioda, zmieści się taki z wegiem do 40-45 dni w doniczce 15 l.

Co znaczy duży plon, ile to dla ciebie dużo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy  Chciałbym docelowo mieć 2 fotoperiody z których bym zbierał zalozmy te 100g i to byłoby dla mnie juz super. Wiesz nawet myslalem teraz jak będą mi sie tworzyć topy, żeby dolożyć jakieś 2 żarowki po 15w - co o tym sadzisz? Wtedy moglbym tego 50x50 zrobic, a jesli mialbym zostac przy 40x40 to chyba 2 fotoperiody odpadaja? Ale jakbym został przy 40x40 to i tak na etap kwitnięcia mysle dorzucić 1-2 żarówki zeby doszlo z 20-30w

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@opalonycham Jak uważasz, ale nie bardzo ma to sens, jak tobie 100 g wystarczy. Jak ci 100 g styknie, to 40x40 namiot jeden ledman 60 W , jeden fotoperiod , doniczka 15 l , weg 40-45 dni i zbierasz z rośliny około 150 g i jesteś zadowolony, bo jesteś 50 g do przodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy Jedyny problem jest taki, ze musze mieć 2 rosliny w celu przeplatania sobie palenia. Trochę myślałem i doszedłem do pewnych wniosków tzn.

Jesli 1 ledam na 40x40 jest ok, to na 80x80x160 2 ledamy po 60w dadzą rade czy na kwitnieniu będą słabo puchnąć topy? Pytam dlatego, że czaje się na coś używanego z OLX, i moze wpadnie 60x60 moze 70x70 moze 80x80, kwestia ceny za namiot. Bo raczej 50x50 jest bezsensu, no i wysokość celuje w 160cm zeby nie było problemow

Kupiłem teraz z canny cannazym, terra vega i rhizotonic. - reszta niedługo dokupię, bo i tak by leżała.

canna.thumb.png.90feb13fba130137f36d8a19e9d04332.png

Stosować się 1:1 do tej tabelki? Czy zmienić typ schematu na lekkie odżywianie?

Edit - Ph wlewanej wody robic 5,8-6,2? Kupiłem też zbijacz ph plagron, bo wychodzilo 7,5 u mnie

Edytowane przez opalonycham

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@opalonycham  Błędnie przekalkulowałeś nie 80x80, ale 80x40 tak wtedy 2 Ledam dadzą radę. Na 80x80 2 x Ledam nie mają szans, potrzeba byłoby 4 takie panele, to już lepiej byś wyszedł na kupnie jednego Marsa Hydro Ts 1000. Do tabelek to trzeba podchodzić z przymrużeniem oka, bo rośliny różnie jedzą trzeba sie nauczyć czytać z liści - niedobory , popalenia , wtedy będziesz wiedział jak karmić. Ph trzymaj tak 6,2 do 6,5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Udyr @Zielone krainy Racja, troche odjebalem lipe 😄 ale usprawiedliwiam sie dzisiejszym kacem i pogoda. 

Czyli 2 ledamy po 60w obrobią 60x60x160? Tak żeby te kwitnienie miało wystarczające naświetlnie, i taki boxik chyba idealny berdzie na 2 fotoperiody?

Czyli wejść na 50% dawek z tych tabeli na kilka dni i obserwowac?

Jaram sie Panowie 🙂 tym bardziej, ze chcecie mi pomagać 💓

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@opalonycham  Tak dadzą radę, ale to jest ich absolutny max, gdzieś tam boki mogą być gorzej doświetlone , Ledam 60 W w komplecie lepiej doświetla takie prostokątne konstrukcje , jak u mnie. Ja sobie sam zbudowałem grow boxa w postaci szafki. Powierzchnia to 0,32 m2 i mam właśnie w nim 2 panele Ledam i robią robotę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy Jakie wymiary ma twój box? widzialem na twojej relacji, ze podawałeś tylko wysokośc i było chyba 70cm? Nie ogranicza mnie miejsce wiec moglbym zrobic ~140-160cm zalezy ile polecisz

14 dzien automat northern lights rqs

Podlany chwile przed zdjęciem jakoś 300ml wody, co 3 dzien, ale wydaje mi sie że powinienem więcej lać, ale boje sie przelać 😄 Zaczynac lst?

a2.thumb.png.d2538980f88e9f81020b7173facd4901.png

a1.thumb.png.8e6f603f690cdd2c7a1f60a0e7ac6d22.png

ak automat 7 dzien odkąd sie pojawił

a3.thumb.png.35965415b1552f13db769a2fa95c5827.png

 

Mysle teraz zaczac lać im rhizo i cannazyn jakie polecisz proporcje? 

 

edit: temp 27 w upały teraz, wilgotnosc zmniejszyłem na 60% trzymac tak?

 

Edytowane przez opalonycham

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, opalonycham napisał:

Podlany chwile przed zdjęciem jakoś 300ml wody, co 3 dzien, ale wydaje mi sie że powinienem więcej lać, ale boje sie przelać 😄 Zaczynac lst?

powinieneś więcej lać, tak rób LST

 

8 godzin temu, opalonycham napisał:

temp 27 w upały teraz, wilgotnosc zmniejszyłem na 60% trzymac tak?

zwiększ wilgotność

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...