Skocz do zawartości
opalonycham

Jaka lampa pod 1 krzaczka

Rekomendowane odpowiedzi

@Zielone krainyNie mam terry grow, kupić ja? Dawałem terra vega na podbicie azotu i nie wiem czy to masz na myśli czy sie zamotałem? 

napisze ci co mam

canna:

cannazyn mineralny 

rhizo mineralny 

Pk mineralne 

terra vega mineralna

Plagron - pH minus

Plagron alga bloom

Edytowane przez opalonycham

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@opalonycham To jest to samo, tylko zamienna nazwa, grow to weg to wzrost , nic dokupywać nie musisz, daj terra wega i pomieszaj z tym, co ci napisałem wcześniej.

Edytowane przez Zielone krainy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec tak, wyłączyłem osuszacz i otworzyłem okno wilgotność mam w nocy 40 przy temp 24

@Zielone krainy dla roślin w tym etapie kwitnienia lepiej mieć 30/33stopni i wilgotność może do 30% zbije, czy 24 w nocy to pewnie 27 w dzień i 40% wilg? bo gdzies czytałem żeby pod koniec mała wilgotność była zeby żywice wytwarzały

northern zrobiłem test heliga pH i wyszło 6.5

ak test pH 6

cos zmieniać? Jakieś rady? Myslalem powycinać te małe topki ja samym dole czy lepiej zostawić zawsze na jakieś ciastka? 
 

 

north

14D1F171-61DD-4CE4-B0A2-DA96B99B4295.thumb.jpeg.0e82fb8f1040357051a1c9e1a7eaea98.jpeg
 

 

 

akacz

 

15AD333D-E376-49A8-8C9C-E3C8662D6DB0.thumb.jpeg.1f0ad665da0d2bd6f8b7b86a50471927.jpeg

Dużo większe kwiatostany ma 

 

jak mylisz ile jeszcze czasu do kosy? Oczywiście tak na oko 😄 

 

zaraz podlewam po 1l tak samo jak wczoraj 

edit jakos od ponad tygodnia daje jej 6h w ciemni zamiast 4, trzymac sie tego?

Edytowane przez opalonycham

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@opalonycham  Usuń wszystkie spalone , wyschnięte liście z tej drugiej rosliny, takie suche liście przy topie zwiększają ryzyko powstania pleśni. Do kosy jeszcze daleka droga, to jakoś średnia faza, więc minimum drugie tyle kwitnienia, co już mają za sobą, a pewnie jeszcze więcej, by to dojrzało, jak mowa o bursztynie na trichomach to jeszcze dłużej. Temperatura od biedy może być 30 C , miałem do 33 i tragedii nie było, ale z wilgotnością nie przesadzaj, przy tym poziomie zaawansowania fazy kwitnienia 50 % wystarczy, 30 % to nawet na zaawansowanej nie jest moim zdaniem potrzebne, ja kończe kwitnienie na jakoś 45 % Wilgotności i nigdy plechy nie miałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy

Temp akutalnie maks 27 i wilgotnosc 36-40% z wyłączonym osuszaczem wiec fajnie jest

Mam pytanie mianowicie czy poscinać te dolne wypizdki kwiatostanów? Wolałbym sie kupić na pałkach, czy tylko w northern tak zrobic, bo ak ma popalone liscie? Zostawilem tylko te liscie gdzie jest przypalony 1 z 3 listków, tak robić czy jak nadpaplony to od razu usuwac?

z kosą nie bede sie spieszyć, jak braknie tematu to sobie topka odetnę i na szybko przyrządzę 😄 

dodatkowo dalem 2 wiatraczek tak zeby dluchal na calego ak, moze sie popalił wtedy od lampy i temp 35?

north 56 dzien
3ml vega
3ml alga bloom
1,5ml PK
dziś wyjątkowo witaminki

calmag 0,8 (calmag co 3 podlania)

3A8FFB4C-C03E-4094-88EA-7F52AB25D241.thumb.jpeg.98f9945590fc7bfa877dd9382b1f8097.jpeg

 

 

 

ak 49 dzien
3ml bloom
2ml pk
calmag 0,8 co 3 dni

korygować te dawki? narazie bym lał to samo, ale to tylko moje subiektywne odczucie amatora 😄 

2B1D5803-BF66-4930-8C5C-ED97B7D9FDC4.thumb.jpeg.5d525f835d767a3ac88db8aae2a8695f.jpeg

Edytowane przez opalonycham

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@opalonycham  Warunki ok, popcorn wytnij, nie potrzebnie pobiera składniki i ciągnie energie z panelu led. Jak wytniesz doły to cała energia i składniki pójdą w szczyty, a o to chodzi. Wytnij wszystko, co jest suche, niech nic suchego nie przylega do topa , bo zwiększa ryzyko wejścia pleśni, suche miejsca są podatne na plechę , a plecha szybko sie rozszerza i infekuje też żywe i zdrowe części rośliny. Co do dawek się nie wypowiadam, bo nie widzę roślin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@opalonycham  Sama woda na razie , jak chodzi o drugą roślinę, a pierwszej tylko lekko bloom , jakieś 4 ml alga bloom i tyle, by ci nie popaliło, a się odbudowała roślina, nie ma, co ją bombardować nawozami, jak nie trzeba , niech sobie odpocznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy Podlałem tak jak mówiłeś, problem z ak nadal postepuje - chyba brak wapnia, i moze potasu. Jakie dawki dziś im dać? Boję się cudować po swojemu

8C309FFD-E078-4CC2-B59F-BAD189848C03.thumb.jpeg.380df2665a300302448658107f1bbeba.jpeg

 

0918BDBF-E6D9-4BBE-8867-9499FE7F4DDD.thumb.jpeg.73b61bade57ef0645a2a3d6a989f7cd4.jpeg

Wyciąłem doły, dobrze? Topy mam wrażenie jakby w 1 dzien znacznie urosły

 

 

AK

817C2EBE-AEB3-4351-A521-1183F285560B.thumb.jpeg.bd70742e87917693c112107c1bdd9af7.jpeg

tutaj lekko wykręcony jeden listek

 

49AB4534-8CDA-4CA8-BBF8-0ADC05AF7FC7.jpeg

temp maks 28, wilgotnosc maks 50 przeważnie 40, na noc spada do 24 jakos

i tak ps. nie wiem jak Ci sie odwdzięczę @Zielone krainy za całościową pomoc 🙂 bardzo szanuje bezinteresowną pomoc.

Edytowane przez opalonycham

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@opalonycham  Tam było na tej drugiej za dużo azotu i azot poblokował inne pierwiastki , a do tego jego nadmiar popalił roslinę, Tej pierwszej alga bloom 5 ml na 1 l wody i 2 ml pk 13/14 , daj profilaktycznie 0,8 ml calmagu, a tej drugiej daj samo pk 13/14 2 ml i 1 ml calmagu na 1 l.  Nie ma sprawy , jak chodzi o pomoc, po to jest forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Northern Light (64 dzień)  - wczoraj dostał 1,3l wody - 6ml alga bloom, 2 ml pk, 1 ml cannazyn, 0,4ml calmag - ph 6.2

8BCE2536-C526-479E-B56F-EA33C3FDFF32.jpeg

 

Ak47 (57 dzień) - wczoraj dostał 1l wody - 2ml pk, 2ml calmag, ph 6.2

828B8E18-38A4-40A0-8E0E-4200EAF2B1A6.jpeg

 

@Zielone krainy 

Jestem na nawozach mineralnych poza alga bloom, robić flush czy po prostu 2 tyg przed ścinką sama woda? Którą metode polecisz do uzyskania najlepszych efektów?

 

Z wielkości pałek chyba jestem zadowolony, a to bedzie jeszcze puchło, jak ty uważasz? Bo nie oszukujmy się, błędów popełniłem tyle, że masakra 😄 o nich będzie na sam koniec gdy nadejdzie podsumowanie

 

Jakie dawki teraz poleciłbyś im lać? Bo z tym pk slyszałem, zeby nie przesadzać, i nie wiem czy go dalej lać

 

Liczę jeszcze z pewnie miesiąc do ścinki, a ty jak uwazasz? co do trichomów to zbierałbym chwile przed bursztynem albo z lekkim

edit - ciąc te przypalone liście? tzn jak 1 z 3 listkow ma przepalone to wyrywać całego liścia czy tylko spalony listek? Glupie pytanie obstawiam, ale no nie wiem szczerze i nie wiem czy to ruszać zeby jej nie stresować, jak powiesz tnij wszystko co przypalone to dizś ja opitole 😄

Edytowane przez opalonycham

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@opalonycham  Sama woda 2 tygodnie przed kosą wystarczy, flush zbyteczny. Tej drugiej dawaj tylko 2 ml  pk i calmag 0,8 ml calmagu na 1 l wody odsuń na bok azot, tej pierwszej 4 ml alga bloom i 2 ml pk plus calmag 0,8 ml. Miesiąc może wystarczyć, ale wszystko zależy od tego, jak trichomy będą pod lupą wyglądały, jak będzie mleko to kosa. Usuwaj tylko to co uschło, jak jest zielone to nie usuwaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy oki, a jak Np. Mam przytopowe liście i z jednego liścia jeden z 3 listków jest popalony to wycinać całego, czy tylko ten 1 listek spalony z 3?

 

BB76652F-604D-4000-A0B3-E69BDB26875C.thumb.jpeg.6aeb3c66cb3a5d97e729fc427d977303.jpeg
 

Takie coś zauważyłem przy northernie (te fioletowe plamki ma gdzieniegdzie, to akurat szczyt, i popalone końcówki)co to może być? Ogolnie uważam ze northern idzie wzorowo, wiec niechciałbym go zepsuć tym 😅

ak47 jak oceniasz? Chodzi mi bardziej o to czy np straciłem 50% plonów poprzez zablokowanie jej azotem? Bo jednak noniewt popalona mocno 😞

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@opalonycham  Na pewno nie robiąc wszystkiego idealnie ponosisz straty, ale to twoja pierwsza uprawa, więc nie ma co się spodziewać, że będzie idealnie.  Fiolet to albo taka genetyka rośliny, niektóre fioletowieją naturalnie, a może być to niedobór fosforu. Jak z topa wychodzi zielony liść to nie ucinaj nawet, jak końcówki sa popalone , chodzi o to, by to co popalone, uschnięte , więc martwe nie dotykało żywej części rośliny, bo plecha może wejść, martwa organiczna tkanka rośliny jest podatna na pleśń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogą stawać się fioletowe też przez to ze zacząłem na noc otwierać okno zeby miały troche zimniej tak z 22 stopnie, w którejś fotorelacji wyczytałem, ze ktos robił tak i gdy ma predyspozycje do bycia fioletowa to taka sie stac moze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@opalonycham Tak, ale to wtedy genetyka dane odmiany wchodzą w takie wybarwienie, gdy genetycznie do tego są zdolne np. Purple haze , to roślina, jaka potrzebuje przedziału miedzy 18-21 C nocą, by się wybarwić na purpurę. Jednak roślina , jaka nie ma genetycznego uwarunkowania do takiej barwy nie nabierze jej, wtedy to bardziej problemy z fosforem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy Tak sobie myśle jak poprawić roślinkom witaminy i te wszystkie inne związki, których potrzebują, polecasz cos dokupic? Głownie mi tutaj chodzi o ak47, bo domyslam sie, ze norherna zeby zepsuć to musiałbym sie mega postarać czy sie myle?

może HUMUS ACTIVE PAPKA uniwersalny 2,0 L? Na innej fotorelacji widziałem, że ktoś używał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@opalonycham Ja żadnych takich specyfików rośliną nie sumplementuje, ale jak sam chcesz możesz spróbować. U mnie leci tylko to, co konieczne i potrzebne i jest w porządku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy Northern zaczyna mieć problem z głownym szczytem, reszta mniejszych zaczyna mieć fioletowa barwę. Obstawiam, że to pogłębienie się braku fosforu? 

Wczoraj dostała tak jak mówisz ale dodatkowo dalem 3ml alga bloom, i 1,5ml cannazyn - wyczytałem, że ma w składzie fosfor

Jak polecasz teraz dawkować i co?

E21B07EC-F5D6-4ED5-B3EC-4C650C6E0C65.thumb.jpeg.4a18be9dcb39fb21636ebe38874c5c95.jpeg7FD8C5FA-6C7A-4A9F-AD78-16E4530301F1.thumb.jpeg.c8ccbb665651c280d623f11dda44d346.jpeg

 

 

 

 

Kałach mimo fajnego puchnięcia szczytu głownego wygląda dramatycznie + nadal problem postępuje, od wczoraj wykręciły się wszczyty dęba do góry liście całe, dalem 2,5ml pk,  i 1,2ml calmag wczoraj

B72AA3CA-D994-4EC2-816C-0996E9BB612A.thumb.jpeg.642406139ccb87345efb2a9093313032.jpeg

 

Cel który by mnie mega satysfakcjonował to 90g z dwóch krzaczków, poprzez swoje doswiadczenie uwazasz ze jest to realne? 

 

Edytowane przez opalonycham

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...