Skocz do zawartości
Miejski Guru

OG Kush | Fruit Spirit | Power Flower | Honey Cream

Rekomendowane odpowiedzi

@Miejski Guru woda 250ppm to woda średnio twarda.

Pokaż co za tabelką się sugerujesz, i czy te ppm nie są zalecane przy wodzie RO która ma 0-20ppm początkowe.

pH sprawdzasz ? Daj zdjęcie w świetle dziennym nie pod lampą.

I powiedz mi jakich nawozów używasz bo dużo stron fr jest żeby szukać. Bo jak używasz bio nawozów to też miernik Ci nie potrzebny.

Przy bio wystarczy trochę nawozów żeby miernik wariował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Miejski Guru czyli woda startowa ma 250ppm a Ty dodajesz kolejne 250 tylko, w dalszym ciągu nie podajesz roślinie tego co dokładnie potrzebuje.

Czy wiesz jaką masz zawartość chlorku sodu i innych soli w wodzie ? Raczej nie, więc nie rozumiem po co się sugerujesz ppm.

Sam mam miernik tds i nigdy go nie używałem, od tego są dawki na opakowaniu nawozu.

Spróbuj podlać odpowiednią dawkę jak na opakowaniu przy tej fazie zycia w następnym podlaniu, zbij pH do ~6.5 i nie kombinuj.

To nie jest fizyka jądrowa tylko chwast, sproboj poprowadzić je w prosty sposób, jeśli już się oswoisz z uprawą to możesz wtedy sobie ustawiać dokładnie co lejesz. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i tak robie i lava spoko rosnie a co polecilibyscie bardziej do klonowania: budzetowo krazek torfowy jiffy i zel root!t wraz root!t mist czy na bogato gabki root riot z zelem clonex i clonex mist? Warto dolozyc zeby operacja sie udala na pewno? Kiedys lecialem na krazkach peczniejacych i proszku ukorzeniajacym jakims zwyklym ale sukces nie zawsze byl choc przewaznie sie udawalo, tutaj bede mial nieduzo szans z ta lava, mysle ze moze 2-3 klony pobiore, zobaczymy za tydz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze jest znać ppm "swojej" wody kranowej.Dobrze ogólnie znać jakość wody w danej okolicy.Ale lepiej przyswoić najpierw podstawy botaniki jako takiej.Mi te informacje o mojej wodzie bardzo dużo dały, ale ja już kiełkować umiem ;)

Gorzej jak czlowiek ma w głowie setki nazw firm produkujących nawozy a nie wie czym jest fotosynteza :/

Tu droga na skróty nie oznacza szybszego dojścia do celu hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lava dzien 16ty, tamte 3 ze wzgl na niezadowalajace geny chyba se daruje i bede klonowal lave jak jeszcze troche podrosnie, krazki, zel, mgielke i szklarenke przetestowalem dzis na stevii, jak sie przyjmie za ok tydz to sie biore za moja niunie, wezme z 3 klony i przerzuce do donicy 16l przelaczajac na flo chyba ze trzymac ja jako matke caly czas jeszcze nie wiem

20220916_192746.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to siedzi w donicy 16L ale korzenie jeszcze nie zapelnily jakos mocno tej dwulitrowej to nie wiem, obsypaly mi sie liscie ziemia to zrosilem mocno i mam nadzieje ze nie zaszkodzi to transpiracji bo 1sze pojedyncze liscie zaraz po cotyledonach juz tez jakies zmarniale... podlalem na razie 1L, 6,2ph, 600ppm, lampa 50cm od planta na 70% mocy, nastepny raz za 3 dni lac 2L?

20220920_104832.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli naprawdę przelalem? Ten litr to bylo chyba jednak za duzo, potrzymam do niedzieli i wroce do 500ml... i wzialem klonika a jak sie nie przyjmie to miala po prostu topping a co myslicie o stymulatorze nitrozyme? Ktos cos?

20220923_090108.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...