Skocz do zawartości
PrzeMIX

3 x Green Gelato | 1x White Widow AUTOMATY

Rekomendowane odpowiedzi

14 godzin temu, grolsch3 napisał:

To jeszcze nie flo

Nie podważam zdania kogoś kto wie więcej ode mnie ale mogłeś nie dostrzec, chyba jednak się zaczyna to zdjęcia z dziś.

IMG20220422114333.thumb.jpg.07820d3de24f20180ee266e1e11e5bd7.jpgIMG20220422114348.thumb.jpg.73ae3d2aca454894dca0fd029d5dbd35.jpgIMG20220422114406.thumb.jpg.b8acc66ea12229f96922b5f266207bc2.jpgIMG20220422114458.thumb.jpg.cd3b5c1ac74ef75c4b973ca9936438cb.jpgIMG20220422114515.thumb.jpg.7322251abea59e3124649e9a00347b4e.jpg

 

14 godzin temu, grolsch3 napisał:

Najważniejsze o czym się zapomina to karmić nie roślinę, a glebę. Bakterie, grzyby, mikroorganizmy. To one pomagają w tym typie uprawy przetworzyć i przyswoić materię i składniki odżywcze.

@grolsch3Planuje dokupić calmaga, fishmix i bio heaven, i z twojej rady bio bloombastic 50 ml na próbę bo podobno ma jakiś okres do spożycia po otwarciu. Chciał bym abyś doradził mi jeszcze jakąś mikroze i wypowiedział się na temat tego co planuje dokupić, co z czym się miesza, czego się nie używa bo się dubluje składniki odżywcze, haeven jest na przyswajanie składników, fishmix na rozkład składników aby były przyswajalne, rozumiem biogroow jest na okres wegetatywny i go nie używać już, ale bio bloombastic nie dubluje się z bio bloom lub top max ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@PrzeMIX nie czuje podważonego mego zdania, natomiast roślinę masz w trybie/czasie indukcji. Mniejsza o nazewnictwo. Jeszcze to nie flo😉 już na pewno bliżej, dwa tygodnie i możesz mówić, że masz flo 😁
Ziomeczku wiem po sobie jak to jest czekać na swoje pierwsze zbiory.

Co do nawozów to wszystko co piszesz to opisy sklepów.

Topmax możesz ładować od 2 tyg do końca życia rośliny, to samo algamic. Bo nie mają podstawowych składników odżywczych w postaci pierwiastków (śladowe ilości). Nie musisz patrzeć czy roślina jest bardziej zielona czy ciemna. Ale i kwas humusowy jak i fitohormony z obu płynów, również pomagają złapać odpowiedni pigment roślinie. Ale nie o tym.

Najszybciej. Nie kupuj na teraz fishmix, nie przyda się, jako materia pozwalająca szybciej rozłożyć składniki to są tańsze rzeczy - active papka, astvit... I można je lać przez całe życie, nie ma npk jak fishmix (no i tak nie jebia jak fishmix). Ale polecam mała buteleczkę mieć. Raz czy dwa w czasie całej uprawy podaje. Nie więcej 😉

Bioheaven jest drogie, gdyby nie było tak drogie to lałbym co drugie. Ale to są aminokwasy, które w większości masz w algamic. Serio. Ale zalecam mieć, żeby chociażby nie podawać cały czas algamic a od czasu do czasu (np co 3 podlanie) dodać tej nirwany z nieba.

Co ja uważam mieć warto z biobizz. To na pewno algamic i topmax(też karmi trochę życia w glebie ).No a jak ktoś potrzebuje coś z azotem to kupiłbym fishmix zamiast grow. Mnie łatwiej mieszać fishmix (ze względu na wartości npk, rozłożenie ich) z innymi płynami. Jak ktoś ma kwit to również polecam heaven i stosować go w czasie cięć, treningów, różnych źle wpływających na roślinę warunków w boxie. Bloom ma trochę mniej azotu, jakbyś chciał coś podać npk na kwitnieniu to lepiej bloom niz fishmix. Calmag lej nie każde podlanie, nie mieszaj najlepiej z niczym z pk. Z biobizz to chyba tyle.

Atami na pewno Ci się przyda, 50ml masz na około 25-35 podlan.  Nie bój się dawać więcej niz 1ml/l. Nie każde podlanie. Np co drugie. Ale niech porządnie zacznie kwitnąć, na początku flo lepiej się z tym wstrzymać.

Edytowane przez grolsch3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@grolsch3

@grolsch3dzięki za spójny poradnik użytkowania. Pierwszy raz słyszę o tej indukcji chociaż staram się uczyć i czytać cały czas, ale co poradnik to inna szkoła tak jak mówisz niektórzy lali by nawozy co każde podlanie a nie o to w tym chodzi.

W takim razie zamawiam calmag bio haeven, i bio bloombastic.

Używasz w swoich uprawach jakiejś mikrozy?

 

Jeśli zakupy dotrą szybko to planuje podlać dzisiaj/jutro wodą z alg-a-mic bo mam gotową,

W poniedziałek/wtorek calmag

później biohaeven z top max

Jakaś przerwa samej wody/wody z alg-a-mic

Następnie calmag z bio bloom i tak w kółko się postaram a za jakieś 2-3 tygodnie dołączę do tego bloombastic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, PrzeMIX napisał:

@grolsch3

 

 

a za jakieś 2-3 tygodnie dołączę do tego bloombastic

To może być za wcześnie na te pk, w drugiej fazie flo zacząłbym, po 3 tygodniu kwitnienia, czyli za około 5 tyg. Według mnie 😂

48 minut temu, PrzeMIX napisał:

Używasz w swoich uprawach jakiejś mikrozy?

Zawsze, ale kupuje najtańszą i polecaną polską z biopon. Ale jest tego masa. Tak z obserwacji to chyba każdy zadowolony jest z White sharka

50 minut temu, PrzeMIX napisał:

Następnie calmag z bio bloom

Nie mieszaj calmag z produktami z pk jak na przykład bio bloom 😉 nie przyswajają się wartości. To tak jakbyś lał żeby szybciej skończyć butelkę a nie wspomóc uprawę. Ja robię tak, że jak wypada mi dzień lania czystej wody to dodaje calmag, albo do stymulantów jak algamic czy topmax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Eddie Plant napisał:

poczytaj sobie o great white.

Żarłacz biały? Czy kokaina?

Edytowane przez Ważniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mr.Green Ja widzę że ludzie leją bez opamiętania w rośliny co ledwo z ziemi wyrosły, często daje to odwrotne skutki.

Ja tam lałem wodę i mi wszystko rosło.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Ważniak no tak to jest niestety.

Wszyscy piszą nie lej nie lej daj jej chwilę.. bach jej pół dawki w drugim tygodniu od wysadzenia pestki 🙂 i potem lipa.

Ja osobiście za wiele pojęcia nie mam ale zanim wystartowałem to z dwa miesiące czytałem to forum i oglądałem fotorelacje i czytałem co się dało i gdzie się dało żeby właśnie się nie wkurzać..

Dla mnie organicznie robi mega robotę.

Zero pH zero EC nic zero problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wywalanie ziemii po uprawie też jest błędem. 

Według mnie najlepsze efekty osiąga się treningiem korzeni. Ja do miesiąca dwa razy przesadzałem do max 3litrowej doniczki aż się szczyty równo rozwiną, później 7l na tydzień dwa i przełączenie, po miesiącu od przełączenia 16l doniczki. 

I wystarczy sama woda a ziemia mieszana pół na pół z poprzedniej uprawy często nowa ziemia jest przenaworzona a stara ziemia zawiera niezbędne dla roślin bakterie.

2022-04-12.thumb.jpg.5f5b5e5657a2cb6fe09d8388db8e15a3.jpg

2022-03.thumb.jpg.525cc0f8dca14d651839c5fa6b3bb4ab.jpg

Właściwie to coś tam organicznych dodatków dawałem przy mieszaniu ziemi ale niewiele

2022-04-3.thumb.jpg.c8d06286d0827821e53a8f13db54d694.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Ważniak jednak trochę tego jest 😅

I od pierwszej uprawy jechałeś typowo organicznie?

Myślę że każdy kto chce w to wejść i złapał zajawkę coś czyta na ten temat, też przesiedziałem nad tym trochę czasu, myślałem że coś wiem okazuje się że niewiele bo jak we wszystkim trzeba nabrać też trochę praktyki.

Człowiek myśli co tam lst doginanie pędów wie jak robić ale do póki nie złapie pierwszego, nie upierd.... go, nie pozna różnicy po między doginaniem na sucho i po podlaniu.

Pomine już temat nawozów, staram się nie walić ich dużo, biogroow użyłem na 3 do 5 podlań przez cały okres ale jednak człowiek by chciał użyć tego co kupił, zobaczyć efekty, wzrost, boost, być dumnym.

Przy pierwszej uprawie jak @grolsch3pisze człowiek dogląda co chwilę, jest zajarany, wręcz nie widzi jak roślina rośnie bo widzi ją codziennie czasami kilka razy. Staram się wyzbywać tego, ale tak już jest, każdy chce żeby pierwsze już wyszło ładnie, ja chcę mieć plon który wystarczy mi do końca kolejnej uprawy więc staram się żeby ogólnie dotrwały do końca. Celuje w mam nadzieję minimum 50g suchego ze wszystkiego. Uda się że wyjdzie ładnie i będzie 100 będę w niebie, nie wyjdzie 50 postaram się bardziej w kolejnej.

Kontroluje pH wody którą podlewam a pH ziemi samo trzyma się w normie, ważne aby jej nie zasolić czyli nie dać się porwać emocjom przy dodawaniu odżywek, ale przez błędne odczyty różnych słabej jakości mierników na początku uprawy więcej sobie narobiłem złego niż dobrego, szykując glebę jakimś cudem zjechałem z pH na poziom 5-5.5 później podnosiłem, a według mnie wystarczyło mieć mikroze, rozwinąć kultury bakterii i pH samo się wyreguluje w glebie.

Na pewno na przyszłą uprawę pójdę w twoje ślady @Ważniak i domieszam używanej ziemi a na dno doniczki pójdzie kermazyt najpewniej, mam nadzieję że rośliny wyjedzą ładnie wszystko z gleby do końca. Do tego wpadnie już mikroza i od startu będę miał wszystko czego potrzebuje.

Przesadzanie tak często odpada w automatach, fotoperiod jest wtedy silniejszy, ma super rozwinięty system korzeniowy i da większe plony, ale automat to tylko zastopuje. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, PrzeMIX napisał:

I od pierwszej uprawy jechałeś typowo organicznie?

Nie na organice skończyłem, ale że lubię eksperymentować próbowałem różnych technik zresztą zanim zacząłem uprawiać poznałem kolesia z dużym doświadczeniem i kilkoma szafami.

Automaty odradzam, najlepiej zacząć w małej szafce w małej doniczce ze słabszym światłem na miesiąc przed ścięciem roślin, jakiś topping, wtedy jest czas na dobre rozwinięcie szczytów.

Tak jak tu rośliny mają ponad miesiąc są w 3.5l doniczkach i mają jakieś 10 szczytów każda, i były przesadzane 2 razy 0.75L 1.5L i docelowa kwadratowa 3.5l sadzenie od razu do największej może sprawić że roślina zacznie się stresować z braku miejsca na korzenie, i pokazywać braki.

1455020837_2021-10(2).thumb.jpg.7db5a3fb2fd4f118554606dc3c49b294.jpg    

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Ważniak Piękny baldachim i kolor żywy, nie mają jakiś braków bo coś zaczęło pokazywać na liściach krańce robią się żółte do tego jakieś plamki.

Ja postanowiłem kupić auto ze względu na szybki plon, mam jeszcze pestki auto na kolejne dwie uprawy już kupione niestety, ale jak będę miał swojaczka już i nie będę się martwił o braki też mam zamiar przeskoczyć na fotoperiody. Teraz wiem że są w sumie bardziej wyrozumiałe od auto bo można trzymać w wegu na tyle ile potrzeba i wychodowac roślinę taką jaką chcemy, niech te auto nauczą mnie jak zachowuje się i reaguje roślina, jak rozrasta się na flo względem Wega aby wiedzieć kiedy będę miał zamiar przełączać na flo aby wszystko pomieścić a plon był owocny.

Edytowane przez PrzeMIX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To Septoria choroba grzybicza, miałem takie rośliny przed domem zaatakowane i musiałem przynieść do boxa.

Tu już tracą kolory bo to ostatni dzień w tym boxie i tych doniczkach,   

914444232_2021-10-5(2).thumb.jpg.d1fb34a9041f69253185b0360f99fc3d.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Roślinki rosną zdrowo, nowe liście nie mają pożółkniętych końcówek. Dostały wodę jedynie z calmagiem, każdy top zrobił się jaśniejszy w dwóch większych roślinach mniejsza white widow po prawej jest w początkowym stadium indukcji a Gelato po lewej na dole rośnie swoim od początku lekko "przygaszonym" tempem w trybie wegetacji.

@grolsch3Powiedz, czy są jakieś wytyczne kiedy można mówić o pełnym flo, trochę zbiłeś mnie z tropu tym stadium indukcji i nie wiem od kiedy należało by liczyć flo w takim razie, są jakieś umowne wymogi?received_523909372746841.thumb.jpeg.967c60670a147377ae505839b6ea3d0e.jpegreceived_1580353149011408.thumb.jpeg.1b79c3dcdc5a5b9ed2782434b187a8a3.jpegreceived_2849418462019766.thumb.jpeg.7f422f5d5fcdb5569c5b562cf5677aff.jpegreceived_1165260650937373.thumb.jpeg.29a899d0cae0690cc691d65e653a46fe.jpegreceived_1375707389565610.thumb.jpeg.9c307780ddd2ba1acef6af6a13eb87f0.jpeg

Ogólnie w boksie panuje 22-26 stopni ale wilgotność potrafi sięgać 80-90%, ostatnio dzień po podlaniu pojawił się w jednym miejscu korzuszek pleśni na glebie, od razu go zebrałem, wyrzuciłem i skierowałem wiatrak bardziej w kierunku ziemi i łodyg, ale myślę o wyrzuceniu maty grzewczej z boxa, żre to prądu i zapewne podnosi wilgotność, w dodatku poparzyło mi kilka liści wiatrakowych co może stresować roślinę, planuje je okiełznać jeszcze raz, wyciąć część popcornu i liści aby całą siłę przekazały na szczyty tylko nie wiem kiedy ku temu będzie odpowiedni moment bo nie wiem od kiedy liczyć flo, powinno się to zrobić do 2 tygodnia flo z tego co wiem. Wypadało by jakoś na czwartek-sobote ten zabieg, wtedy po tym stresie dostały by biohaeven.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@PrzeMIX rozejrzyj się za lepszym mieszającym. Jakiś 6 calowy montowany na słupek. Bo to małe co masz zbyt mocno powietrza nie porusza, wiem bo miałem dosłownie tego samego typu.

Matę spokojnie możesz wywalić, będzie robiło się tylko cieplej teraz.

Flo zacznie się prawdziwie wtedy gdy kwiaty będą w pełni zawiązane, jak narazie się tworzą i wyciągają w górę. Zazwyczaj indukcja to 7-14 dni.

A u automatów nie liczy się indukcji, dni Cię tylko interesują. One kwitną jak chcą i kiedy chcą 😉

Edytowane przez Udyr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mata wyleciała od razu po waszej radzie, za wiatrakiem się rozejrzę, macie jakieś sprawdzone marki cichych wiatraczków?

Osobiście wolał bym poumieszczać gdzieś dwa mniejsze nawet na USB, box jest 50x50 tylko i 15-20 cm wiatrak + stopa z klipsem zajmuje już sporo miejsca przysłaniając jednocześnie światło pomijając wydatek rzędu 90-130 zł. Ten mały różowy udało mi się znaleźć w outlecie za 15 zł jest cichy i dmucha powiedział bym mocniej i ciszej od zwykłego na klips, a ten na klips używany bo boxa mam używkę z częścią zestawu, wcześniej był podwieszony na górze chłodził panele LED, teraz jest pod lampami i dmucha na rośliny.

received_763335701740921.thumb.jpeg.d86d10ff7328ffcbaef786d80c575882.jpegreceived_395571339095051.thumb.jpeg.1b09fa2180e59125e81dd2254b9b7be6.jpegreceived_5113568632070971.thumb.jpeg.cc8f184c41e27cea1779bee92df6e12f.jpegreceived_525928022248341.thumb.jpeg.e00c667c475a9cc6f803ca4a28533c9e.jpegreceived_562068905190129.thumb.jpeg.eb4d27b971aea81e4de1f2cec8db2b65.jpeg

Mój błąd nowicjusza, w doniczkach mam za mało ziemi i rośliny "zamykają" mi doniczkę przez co panuje tam duża wilgotność. Myślę o jakimś mini wentylatorku który by mieszał powietrze od dołu w doniczkach, może nawet taki od PC-ta położony na środku 4 doniczek, zamknął bym go w jakimś meshu, siatce aby nie zmielił rośliny w razie wypadku 😂😅.

A roślinki w super formie, rozłożyły nawet ładny jak na pierwszy raz 🥰 [proud] baldahim ale są strasznie nisko, uważacie, że warto zmniejszać jeszcze moc lampy skoro zaraz wypadało by podnieść jej moc? I kiedy przełączyć lampy na flo?

Dwie mniejsze zmieniły kolor na jaśniejszy, dwie większe zżerają dolne liście z 3 palcami lub kończy się ich żywot. Dzisiaj dostały wody z calmagiem i odrobiną topmaxa na zapoznanie.

received_678778740116035.thumb.jpeg.da04fd1277ad36322a1558a53e4f25a0.jpegreceived_665547641410319.thumb.jpeg.978fe01de49649cf40aa600f005fef31.jpeg

zdjecie z fleszem i bez

received_701477524435428.thumb.jpeg.e0066e7c0cafbbf92978bd1801a0ff3f.jpegreceived_727362071600218.thumb.jpeg.55dcad5f8a29e0c906b076839d70dcdb.jpeg

Dostały wody z calmagiem 1ml na litr do tego dawka zapoznawcza topmaxa 2.5 ml na 5 l.

Problem z podlewaniem był na tyle duży, że wykorzystałem tip wyczytany na jakiejś fotorelacji na naszym forum aby zakupić plecak z lancą, na wczorajszych zakupach dorwałem taki o to sprzecior w action za całe 30 cebulionów.

received_1718750408467121.thumb.jpeg.1338f1a04ba5c2d0f31ba399833c522f.jpeg

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...