Skocz do zawartości
PrzeMIX

3 x Green Gelato | 1x White Widow AUTOMATY

Rekomendowane odpowiedzi

A ze światłem powinienem coś działać, lampy świeca cały czas z tą samą mocą i dalej w trybie weg, może je przełączyć na pełne spektrum albo zwiększyć moc? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mr.Greenautomaty prawda, ale są chyba jakieś różnice w barwie światła (długości fal) dla fazy wegetatywnej i kwitnienia przecież po to są przełączniki weg/flo, wiem że słońce nie zmienia barw 😂, ale po coś to chyba jest, czy polecasz świecić całą gamą od początku do końca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, PrzeMIX napisał:

@Mr.Greenautomaty prawda, ale są chyba jakieś różnice w barwie światła (długości fal) dla fazy wegetatywnej i kwitnienia przecież po to są przełączniki weg/flo, wiem że słońce nie zmienia barw 😂, ale po coś to chyba jest, czy polecasz świecić całą gamą od początku do końca.

Ja na auto pod chińskim ledem miałem odpalone i tryb veg i flo na raz by wydusić fotony do cna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba tego im było trzeba od wczoraj po zmianie światła wystrzeliły jak głupie, zobaczymy czy nie jest za mocne, za kilka dni postaram się podnieść moc lampy o jakieś 10% i będę tak robił raz na tydzień/dwa do samego końca a międzyczasie może pomyślę o wywaleniu chińskiej lampy i przyklejeniu na tyrtyki do samego sufitu boxa, z resztą zobaczymy..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Dziś na koniec dnia dostały po 750 ml wody z biohaeven i biobloom po 3ml/l

Jutro rano dostaną pozostałe 500 ml  papu na roślinę.

Zobaczymy jak na to zareagują, liście wygląda zdrowo nawet końcówki są w dobrym stanie niepopalone znaczy, że nie mają za dużo papu ale zaczęło bardziej postępować czerwienienie łodyg i pojawiło się na najsłabszym Gelato który wystrzelił jak z procy. Znalazłem kilka losowych liści które od czubka żółkną i dalej brązowieją postępując wgłąb liścia, nie wiem czy to jakiś niedobór i wysysanie pożywienia czy coś nie tak.

Prócz tego podniosłem moc lampy bo łby zaczęły się wyciągać ku górze bardziej i dociągnąłem kilka łodyg niżej na LST

Ogólnie ostatnie update dotyczące wentylacji w i wokół doniczek, kermazyt pod nie, dodatkowe wiatraki i ziemia w doniczkach, zmiana typu światła złożyły się na takiego kopa, że od razu widać że tego im było trzeba. 

Dziś mam jedno zdjęcie przed całym procesem jutro dorzucę foty kilku liści, jak wyglądają formujące się topy itd.

IMG20220509225518.thumb.jpg.2be60f6ad87fc49ddbf3d2a4fb2671ec.jpg

Spójrzcie Gelato z przodu wyciągnęło się i przerosło koleżanki z tyłu chociaż te pogięte jak głupie na lst żeby było równo 😂 WW też dostało kopa i widać że jej lepiej bez tej drążącej wilgoci i plechy.

Mega dziękuję wszystkim za rady które dostałem do tej pory i które zapewne jeszcze od was uzyskam, jestem mega zadowolony i zajarany, że zmiany którymi dzięki wam usprawniam uprawę przynoszą takie efekty 🥰. Pjona i z fartem! 😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na organice nie spodziewaj się tak ze z dnia na dzień ujrzysz różnice. 

druga sprawa podlewanie codziennie mija się  celem Bo zaraz będzie coś przelane. I ani korzenie na dole nie dostaną odpowiedniej ilości wody. Lepiej lej tego litra raz na 3-4dni niż tak codziennie a lepiej na tym wyjdziesz. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Brazil Munsterpodlewam raz na 3, jeśli mają mokro to 4 dni po prostu to podlanie rozłożyłem na dwie tury aby nie przeleciało przez doniczki tylko w nich zostało.

Mówisz że lepiej lać wszystko za jedną turą podlania tylko oczywiście powoli, a później pozwolić ziemi i korzeniom swobodnie oddychać i łapać tlen? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Brazil Munster Podlałem dziś rano rośliny resztą papu, lałem na dwie tury by podlewałem po północy i nie chciałem czekać pół godziny na drugą część podlania bo zazwyczaj rozkładam to w czasie około pół godziny do godziny aby ziemia wchłonęła wilgoć.

Podlewam opryskiwaczem z lancą.

Zazwyczaj rozkładam to na:

250 ml oprysku aby zwilżyć wierzchnią warstwę aby ładnie się rozprowadzało,

Pół litra delikatnie leje lancą bez zraszacza jak z konewki,

Później przerwa do pół godziny aby wchłonęło i resztę dozuje zraszaczem lub jak brakuje czasu pół na pół z lancy po prostu.

Na początku lałem wszystko zraszaczem bo tak napowietrzona woda itd, ale to chyba godzina samego pompowania i pryskania ciągiem 😂

Ale nie i tym miał być ten post, wrzucam zdjęcia.

Dziś rano przed podlaniem:

received_358863489556539.thumb.jpeg.b30eada80caa92db61cb65c09e870000.jpegreceived_403534441423337.thumb.jpeg.ff5bc10f7e62200dd3d6606ad1998554.jpegreceived_533752794922727.thumb.jpeg.4a6799073c32c345891f8193e370509a.jpeg

Podgiąłem kilka szczytów które przysłaniały, trochę pochowałem liście aby topy dostały światła, i powiedzcie mi co sądzicie o tych  czerwonych łodygach, pojedynczych przyschniętych liściach, tym gąszczu i pędach od dołu.

received_702496281015791.jpeg

received_393188666025235.jpeg

received_414474096838510.jpeg

received_893810275352747.jpeg

received_1425438511261012.jpeg

received_366092312202586.jpeg

received_1492668471131252.jpeg

received_667720407668919.jpeg

received_712900263307298.jpeg

received_1397367864018682.jpeg

received_473303564542819.jpeg

received_569766624431619.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, PrzeMIX napisał:

i powiedzcie mi co sądzicie o tych  czerwonych łodygach, pojedynczych przyschniętych liściach, tym gąszczu i pędach od dołu.

nic, normalne 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czerwona lodyga to nic strasznego. Efekt mieszania genetyki. Jest na gelato?

Nie ma krzaka bez suchych lisci 😉 . Tam gdzie swiatlo nie dociera a lisc spelnil juz swoja role to roslina sie pozbywa substancji z owego liscia. Jego czas juz minal. Doly usychaja najszybciej.

Odrosty jak odrosty. Mozesz usuwac albo cieszyc sie popcornem 😉

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@Brazil Munster @Mr.GreenPierwsze preflowery pojawiły się 19 dni temu, nie wiem czy liczyć to jako flo przy automatach czy odjąć tydzień dwa na zawiązanie, dwie z przodu zaczęły zawiązywać trochę później.

Niedawno miały fryzjera, nie chce się nad nimi znęcać 😂 przewidywałem że może się trafić jeszcze usuwanie popcornu ale nie sądziłem że stanie się to tak szybko, nie wiem czy nie lepiej zostawić wszystko naturze, jestem skłonny spróbować ciąć na raty i dawać pozostałym dojrzeć, widziałem że jest to powszechnie praktykowane.

Spytam tylko na zaś w tym kontekście, czy obowiązkiem jest ciemnia podczas suszenia? Miałem w planach suszyć w boxie, gdy inne będą dochodzić/wystartuje kolejna tura criticala. Jak z tym jest?

Edytowane przez PrzeMIX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...