Skocz do zawartości
PrzeMIX

3 x Green Gelato | 1x White Widow AUTOMATY

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Rozpocząłem swoją pierwszą uprawę, chciał bym przejść ten okres pod waszym okiem, postaram się publikować co 3 dni lub w ważnych/problematycznych momentach.

Liczę na ostry opiernicz w razie popełnianych błędów i rady jak temu zaradzić.

Nasiona: RQS

3x Green Gelato automat

1 x white widow automat

Box 50x50x120

Lampa: 50w poboru = 2000W 😁😅 (ta akurat) przełącznik VEG/bloom lub oba

Niestety Chińczyk, wiem już jak na forum jest to postrzegane i wiem że popełniłem duży błąd, chce krytyki i rad czy pod tym cokolwiek wyrośnie

-1098502467-1839941991.thumb.jpg.b264d13f243fd7bb626bf8ae04884237.jpg

Doniczki materiałowe 11 l

Ziemia biogroow light mix 

Wiatrak mieszający, wyciąg +-150m3/h filtr z zapasem na 300m3/h

Na start najtańszy phmetr glebowy i cieczy + płyn heliga stacja pogodowa z pomiarem wilgotności, gniazdko timer z zliczaniem W w aplikacji i jedzie do mnie mata grzewcza i nie wiem czy nie zamówić ph- od biogroow

Odżywki biobizz: root juice, alg-a-mic, bio grow, bio bloom, topmax. Wapno kredowe z magnezem do podniesienia pH.

Planowane lekkie LST aby to opanować

A teraz od początku bo jestem w 1-2 tygodniu nie wiem czy liczy się kiełkowanie

24.03 Nasiona kiełkowałem w krążkach torfowych w pudełku do ciast pryskane wodą z 1 ml root Juice na litr od kiedy było je widać.

W momencie kiełkowania (czekałem aż wszystkie wyjdą) zauważyłem że jedno z nasion wypuściło korzeń całkowicie poza krążek podczas gdy jedno dopiero wychodziło a jedno w ogóle nie wzeszło więc spanikowałem i wsadziłem do ziemi.

Przygotowałem donice zalałem odstaną wodą z kranu z odrobiną soku z cytryny aby zbić pH do 6.5 po czym miernik gleby zaczął pokazywać cuda z pH 5-5.5, przestraszony skoczyłem do sklepu po wapno oraz płyn heliga wyrównałem pH do poziomu 6-6.5 chociaż ciężko po płynie stwierdzić a pH metr ziemny pokazuje cuda zależnie od wilgotności i głębokości wsadzenia i wsadziłem swoje krążki z siewkami był to bodajże poniedziałek 28.03.

Od tego czasu dostawały niewielką ilość wody opryskiwaczem powoli bo cała wsadzona ziemia była nawilżona i ogólnie płukana i odciskana (flush) po tych jajach z pH (oczywiście sadzonki nie były wtedy jeszcze posadzone) od poniedziałku wyszło 500 ml na 4 rośliny wody z root Juice dopiero wczoraj dostały po 200 ml samej wody w jakimś promieniu od rośliny.

Ogólnie wyszły mi dwie ok, jedną coś poparzyło (white widow) i jedna Gelato jest do wyrzucenia (udusiła ją błona skorupki której nie dostrzegłem)

Za to dorzuciłem wczoraj darmowe nasiono Northern light auto tym razem w papier aby wykiełkowało i zastąpię nim chociaż jedną roślinę.

Problem jest taki, że rośliny złapały ładny start poszły troche po przesadzeniu i mam wrażenie, że się zatrzymały, moja nadgorliwość i niecierpliwość czy może jakaś blokada?

Prosił bym o uwagi, rady i opinie:

- co źle a co dobrze

- czy ta lampa ma prawo bytu i jeśli tak to na jakiej wysokości (obecnie 40 cm od szczytu ustawiona na VEG) (pobiera 30pare W)

- czy to jakoś wygląda jak na ten moment od wysiewu

Wiem, mała powierzchnia jak na taką ilość, nasiona też nie najlepiej dobrane (błąd laika) nie spodziewam się kszaczorow bardziej, że wyjdą mi małe karły z pierwszego growa, chciałem spróbować cos co wyjdzie w miarę szybko i zobaczyć jak mi pójdzie i przerzucić się na jedno/dwa femi z jakimś scrogiem i LST a narazie w obawie przed totalną klapą pierwszego podejścia zamówiłem royal critical auto żeby nie stracić darmowych nasion z promki zamówiłem 5x critical a dostanę dodatkowe 4 losowe nasiona.

Nie zmarnują się 😁

Zdjęcia panienek wstawię poniżej bo po dodaniu i usunięciu zdjęć zostało mi jedno 500kb a chcąc dodać nawet 4 mb zdjęcie blokuje mnie.

Z fartem i dzięki za pomoc. 😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Udyr to trzymać lampę nisko póki co? Jakieś 20 cm nad roślinami czy włączyć jej oba tryby?

Co z tym świecidełkiem i czym różnią się te chińskie lampy od np takiej MH ts600 za +- 600 zł 

Wiadomo MH pobiera 100W więc wiadomo jest mocniejsza, ale dokupienie drugiej takiej jaką posiadam nie równoważyło by tego?

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla diod 2835 jest bardzo niska wydajność świetlna. Jakieś 80% wydajności pobieranej mocy do dawanego światła. Czyli z 50w podanej zostaje Ci o wiele mniej w rzeczywistości.

Ts600 jest w fajnej barwie światła i wydajności, płaci się za jakość. Na dłuższą metę lepiej wydać więcej na lampę i coś zebrać na koniec niż mieć patyki z małymi topkami.

 

 

I fakt ten pH metr w ziemi to wyjątkowe nieporozumienie 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@PrzeMIX proponuję rozgałęźnik żarówkowy na 4 i 4x żarówka led po 2450lm bez tej plastikowej pokrywki. A tym ledem z boku doświetlać. Koszt to 15 zl rozgaleznik i każda żarówka po... 12 zl? Ok 60-70 zł a zdaję egzamin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Udyr no faktiko. Zawsze to i tak tańsze rozwiązanie niż np mars hydro ts600

A podejrzewam, że kolega chcę narazie po prostu by coś mu wyrosło. Pamiętam swoją pierwszą gorylke którą połowe czasu trzymałem pod chińczykiem xd a i tak było coś tam swojego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem research na temat tego co piszecie i proponujecie i wychodzą mi 3 opcje:

1. 

Spliter na 6 żarówek (50-60 zł) + 6 żarówek w cenie od 12 do 25 zł wychodzi w granicach 120-200 zł

2.

Dokupić drugą lampę od majfrienda dwie opcje przykuły moją uwagę:

Lampy są na chipach LED Samsunga LM281B

A: Lampa 120W poboru = 1200W (230 zł)

30x45 cm w boxie 50x50 z moim typowym chińczykiem który ma 25.8x25.8 zmieściła by się pod delikatnymi skosami i zachodzeniem na siebie 

Screenshot_2022-04-02-11-19-48-86_57e717c094f371a1dada6567a1123b99.thumb.jpg.e1c1e16935eee875cf5a20aca6da1d96.jpgScreenshot_2022-04-02-11-19-58-66_57e717c094f371a1dada6567a1123b99.thumb.jpg.502c1f8546cf7601957b3df9192ffc9d.jpg

B: Lampa 150W = 1500W (280 zł)

40x40 co wyklucza używanie mojej starej lampy chyba że bokiemScreenshot_2022-04-02-11-20-40-61_57e717c094f371a1dada6567a1123b99.thumb.jpg.bd78b131ace73eb3e44bb0b04942c2c8.jpgScreenshot_2022-04-02-11-20-49-95_57e717c094f371a1dada6567a1123b99.thumb.jpg.649dffb400160756139d25dd81b34c9b.jpg

3. Na OLX ogłasza się gościu z lampami MH TS600 za 440 zł, nie wiem jak to możliwe ale ma jeszcze inne lampy z tej firmy np ts1000 kosztuje 700 to są jakieś podróbki czy jak?Screenshot_2022-04-02-11-33-38-90_d4c83e98b7363fb18e9bde28130b0ba3.thumb.jpg.9d6c0fe2fd0eea68ead55ed6c08ac01d.jpg

Oceńcie te trzy opcje odnieście się do każdej

Spliter okrągły bez regulacji  nie pozwoli mi na dowolne rozmieszczenie lamp (na przykład wokół tej mojej chińskiej lampy) nie wiem czy nie wolał bym pokupić oprawek i zrobić rozgałęźnik na 6 kabli wiszących rozwieszając żarówki jak będzie trzeba, ale to kwestia po wyborze. Druga sprawa jeśli kupię te żarówki to trzy ciepłe 3k i 3 zimne 6 k dobrze rozumiem?

Co sądzicie o tych lampach z Ali za taką kwotę, to jest to samo co Green wisdom tylko bez brandu.

I co sądzicie o tym ogłoszeniu z olx.

Z góry dzięki wiem, że z tym pytaniem powinienem przenieść się już do innego działu ale tutaj temat jest już trochę poznany i opisany.

 

Screenshot_2022-04-02-11-19-58-66_57e717c094f371a1dada6567a1123b99.jpg

Edytowane przez PrzeMIX
Dodatkowe niepotrzebne zdjęcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wchodzisz na stronę Marsa przez odnośnik tu na forum i już masz 10% taniej. Ts 1000 z ich sklepu to koszt około 700 zł. Z oryginalnego sklepu. Wysyłka prawdopodobnie z magazynu w Niemczech, więc kilka dni i masz. Nie wiem na jaką powierzchnię bo nie w temacie, ale nie wierzę że za niecałe 300 zł dostaniesz oryginalne diody samsunga plus zasilacz z regulacją

Edit🤦‍♂️ teraz spojrzałem że temat się już ciągnie trochę 😂 kupiłeś i wiesz że zrobiłeś błąd, jakiś noname, nadal chcesz w to brnąć?

Edytowane przez grolsch3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Udyr to jest aliexpress właśnie stąd możliwa taka cena, wysyłka z polskiego magazynu, za 3 dni mógł bym ją mieć. A jak się będą miały te żarówki do tego z wydajnością ogólnie? Na + na - ?

Bo rozumiem że jak brać to radzili byście ts1000 do boxa 50x50

Edytowane przez PrzeMIX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@PrzeMIX Na stronie Marsa masz nową lampę z tego roku.koło 150 euro kosztuje.Jak zamawiałem to przyszła do 5dni...ts 1000 powinien starczyć na 50×50.

@PrzeMIX Aha i z tego roku jest zdaje sie tylko ts1000.Nie kupuj tego na olx.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@PrzeMIX jeżeli masz fundusze na oryginalny dobry sprzęt jak MH czy SF i widzisz w tym co robisz zajawke na dłużej, to nie inwestuj w niskobudżetowy sprzęt tylko kup coś co będzie z Tobą na dłużej. A z olx nie kupował bym bo uj wi czy używana, jak długo i czy ma taką moc jak nówka. Lepiej poświęcić stowe wiecej i mieć nówke cewke. Pzdr

Przy złej inwestycji finalnie tylko się zniechęcisz. Chyba, że jesteś flegmatykiem o spokoju ducha max xd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Początkowo będziesz mieć i tak sporo błędów technicznych. A jak dojdzie do tego słaba lampa to calkiem Będzie wkurwienie. 
 

lampa to w sumie chyba najważniejsza i najistotniejsza sprawa.   Dlatego wyłóż więcej siana na start a wyciągniesz z tego więcej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@PrzeMIX Ja mam ts-1000 na 60x60x140 i naprawdę jest to lampa godna polecenia. Zamawiałem z oryginalnej strony przez forum. Czekałem ok tygodnia ale zamawiałem jeszcze box to może dlatego. 

Lampa naprawdę wydajna i rosną pod nią dorodne rośliny, możesz nawet zobaczyć u mnie jak pod nią rosną . Nie przegrzewa co najważniejsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...