Skocz do zawartości
Lemon Gelato

Auto Gorilla Glue – 24% THC

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, Udyr napisał:

@Lemon Gelato Masz wyciągający 185m3/h na górze, jak myślisz ile podajesz powietrza tym małym wentem na 5-12v ?

Zawsze warto spróbować czy i to nic nie da. Wiem że mam mniejszy box i 150m3/h went, ale z wlotem pasywnym zasysa mi boxa. 

Jeden dzień spróbować warto 🙂

Miałem bez wentylatora w pasywnym i wydaje mi się, że teraz lepiej mają roślinki no i lepsza temperatura ciut wyższa . Poobserwuje je z 2 dni na wentylatorze i jak bedzie lipa to go wstawie do środka zamiast mieszacza póki co 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Udyr A co do wilgotności widzę, że niektórzy mają nawet 50% wilgotności w fazie kwitnienia. Czy to zależy od tego czy to auto czy nie???
Od odmiany to na pewno bo u mnie ba być swiatło 18/6 i wilg 70% cały cykl?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Lemon Gelato powinno być 60/80% jak jest podczas wzrostu, poniżej 50% jak kwitnie. Łatwo o pleśń przy wysokiej wilgotności, bez względu czy auto czy fotoperiod.

Bądź co bądź masz stworzony zamknięty "ekosystem". Dlatego masz nawilżacze i osuszacze, które regulują te wartości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Udyr Czyli u mnie Goryle jak wejdą na kwitnienie będę musiał im utrzymywać 50& wilgotności max? Nie 70??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Lemon Gelato Chcesz mieć kwiaty czy obraz po wojnie pokryty szarą pleśnią ?

Masz sporo info na ten temat w fotorelacjach. Skoro każdy praktykuje podobne wartości RH, to znaczy że coś w tym jest 🙂

70% to proszenie się o zgniliznę, szczególnie jak jest gęsto zarośnięte.

JW. /\

.        I

Edytowane przez Udyr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tester
@Lemon Gelato
Dzięki Panowie. Już zaczynam łapać OCB z uprawą.. Dużo przede mną no ale cóż. Kto pyta nie błądzi !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Udyr Fakt. Wracam do lektury ! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Lemon Gelato  Wtrącę się i dodam, że na kwitnieniu obniża się wilgotność ze względu na ryzyko powstania pleśni na topach, dlatego teoretycznie powinna być w początkowej fazie kwitnienia na około 60 % , a w końcowej fazie nie więcej niż 50 % z dobrym przepływem powietrza w boxie, bo bez dobrej cyrkulacji nawet niska wilgotność może nie pomóc. Ja sam dodatkowo mam zabezpieczone rośliny środkiem ochronnym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Brazil Munster napisał:

W późniejszej fazie kwitnienia trzymaj do 50-55% i daj tam dobre wenty  mieszajace i będzie git:)

Mieszający mam 20W , 2 biegi. Jak sobie po ryju dałem to jak na motocyklu haha

@Zielone krainy Nie psuje to smaku jazzu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy
Jeśli w składzie nie ma chemii tej złej to nie widzę zagożenia 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Lemon Gelato  Oczywiściście, jak mówimy o oprysku środkiem ochronnym, typu: Canna, Bibizz itd., to jego stosowanie się kończy 2 tygodnie przed planowanymi zbiorami, wtedy się on biodegraduje i nie będzie go w paleniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...