Skocz do zawartości
Lemon Gelato

Auto Gorilla Glue – 24% THC

Rekomendowane odpowiedzi

GROWBOX : 80x80x160 Herbgarden 80S
LAMPA : LUMATEK ATTIS 200W FULL SPECTRUM
FILTR WĘGLOWY: Prima Klima Eco Line 125mm 160 - 240m3/H
WENTYLATOR : Axial-Flo 125mm / 185 m3/h


Witam. 
Jestem nowym użytkowikiem jak i growerem.
Tak wiem... Dziewczyny powinny być już w docelowej donicy ok 11L lecz nie dostałem na szybko dzisiaj w sklepie.
4x Auto Gorilla Glue  DRUGI dzień od zasadzenia w ziemi.
Ustawienia lampy  <-- 60cm od roślin ok 60% mocy
Teraz czekam na jakiekolwiek porady. Jest to moja pierwsza uprawa (NIE W POLSCE) 
Ziemia : UNIWERSALNA ( Tak wiem, że lipa)
PH WODY 6.6 
Nie dawałem żadnych ukorzeniaczy ani odrzywek na start.
Na kiełkowanie użyłem lodówki turystycznej, która ma funkcję grzania więc łatwo było utrzymać idealne warunki

IMG_20211222_180529.jpg

IMG_20211222_180534.jpg

IMG_20211222_180543.jpg

IMG_20211222_180605.jpg

IMG_20211222_180630.jpg

IMG_20211222_180645.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Lemon Gelato  Pierwsza rada taka, abyś zrobił sam sobie przysługę i kupił dedykowaną ziemię, tym bardziej, że to twój pierwszy raz, jak tego nie zrobisz, to za chwile prawdopodobnie zaczną się różne problemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, właśnie zamówiłem LIGHTMIXA

@onyx Dziękję bardzo

@Zielone krainy A czy warto zakupić od razu CO2 ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Zielone krainy napisał:

@Lemon Gelato W twoim przypadku ma to sens.

Najgorsze jest to, że ziemię dostanę 29-30 grudnia. Chyba wytrzymają rośliny w kubkach czy dac większe donice i dalej tą ziemię póki co?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Lemon Gelato Musisz trzymać, im więcej automata będziesz przesadzał, tym mniejsze mogą wyrosnąć jeśli się "zestresują".

Mają te kubeczki jakiś odpływ wody z dołu ? Drenaż etc ?

Edytowane przez Udyr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, konopny_janusz napisał:

Mogą ci się wdać skoczogonki, ja bym obserwował to 

Ja nawet nie wiem o czym mówisz... Robactwo? Co robić jak zauważyć to itp? Rada?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Lemon Gelato to jest to co mam na avatarze ustawione. Ciężko się z tym walczy jak masz małe kubki to można przepłukać ale plant już od flusha zacznie swoje życie. Skoczogonki były w każdej ziemii jaką miałem dotychczas z marketu. W all mixie ich nie zaobserwowałem. Mam planta w drugim boxie w którym ani jednego robala nie ma

Edytowane przez konopny_janusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Lemon Gelato  Masz automaty , je od razu powinno się dawać do docelowych doniczek, bo jak sie spóźnisz z przesadzaniem, a system korzeniowy wypełni mniejszą doniczkę/ kubek, to system korzeniowy automatu nie będzie się już rozwijał i skończysz z karłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Zielone krainy napisał:

@Lemon Gelato  Masz automaty , je od razu powinno się dawać do docelowych doniczek, bo jak sie spóźnisz z przesadzaniem, a system korzeniowy wypełni mniejszą doniczkę/ kubek, to system korzeniowy automatu nie będzie się już rozwijał i skończysz z karłem.

czyli za ch** nie wytrzymają w kubkach do końca roku... Dobra to wale je w docelowe i z ziemią uniwersum bo jak widać po kiełkach spoko ziemia

15 minut temu, konopny_janusz napisał:

@Lemon Gelato to jest to co mam na avatarze ustawione. Ciężko się z tym walczy jak masz małe kubki to można przepłukać ale plant już od flusha zacznie swoje życie. Skoczogonki były w każdej ziemii jaką miałem dotychczas z marketu. W all mixie ich nie zaobserwowałem. Mam planta w drugim boxie w którym ani jednego robala nie ma

może będe miał szczęście i robaka nie będzie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Lemon Gelato  Chodzi o ryzyko, że ich system korzeniowy się zatrzyma i nawet, jak przesadzisz za późno do większej donicy, to nie będzie się rozwijał, więc skończysz z małą roślinką, z jakiej zbierzesz parę g.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Udyr mają dziurki. To podstawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no to są jeszcze maluszki, więc te parę dni jeszcze wytrzymają w kubkach. Ona jest tak mała, że teraz jakbyś ją przesadzał to rozsypie Ci się ziemia z tego kubka, bo korzenie jej nie utrzymają. Ale to też automat, a w tym się nie bawię, więc trzeba pytać bardziej doświadczonych graczy 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, UKTHC napisał:

Nie no to są jeszcze maluszki, więc te parę dni jeszcze wytrzymają w kubkach. Ona jest tak mała, że teraz jakbyś ją przesadzał to rozsypie Ci się ziemia z tego kubka, bo korzenie jej nie utrzymają. Ale to też automat, a w tym się nie bawię, więc trzeba pytać bardziej doświadczonych graczy 😉

To posiedzą przez Święta w kubkach i już. Po 26stym powinna już jechać do mnie Terra
PS. I donice 11 L 

Edytowane przez Lemon Gelato
pomyłka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DZIEŃ III (już w donicach docelowych)
Rosną.
Podać CAL-MAG w razie "W" czy poczekać chociaż do pierwszych II tygodni albo braków???

img_20211225_180352.thumb.jpg.21f3b273de1c14d644afa875b9d41dc5.jpgimg_20211225_180346.thumb.jpg.4876b0f06c9ed9a3a19c49c327261e00.jpgimg_20211225_180403.thumb.jpg.e431c7b7ab4a741805b5719267c28430.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...