Skocz do zawartości
Piotr111111

LSD/Phantom OG/Jamaican Dream/AMG Amnesia Mac Ganja

Rekomendowane odpowiedzi

@Dobry_Człowiek!

24 minutes ago, Dobry_Człowiek! said:

Zauważyłem ze na forum jak ktoś zauważy delikatne rdzawe plamki na liaciach to od razu cal mag. Ja mam w hydro prawie 10 tydzień zycia rośliny i jescze nie dodawałem cal magu

Np jakie szkoły? Twoja szkoła?

Ja to zauważyłem u @fxxx1337 oczywiście mogę się mylić i bez spiny jak coś  😄

Edytowane przez konopny_janusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wapn, magnez, czy siarka, miedz, cynk i żelazo to są mikroelementy które sa wchłaniane podczas wegetacji w bardzo małych ilościach. Braki bądź nadmiary tych pierwiastków moze pokazywać roślina kiedy ma nieprawidłowe Ph podłoża. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, Dobry_Człowiek! napisał:

Zauważyłem ze na forum jak ktoś zauważy delikatne rdzawe plamki na liaciach to od razu cal mag. Ja mam w hydro prawie 10 tydzień zycia rośliny i jescze nie dodawałem cal magu

Np jakie szkoły? Twoja szkoła?

Polish ganja farmer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Dobry_Człowiek! napisał:

Roslina nie potrzbuje cal mag na wege. Dopiero na flo. Ja niewiem co wy macie z tym cal mag? Te rośliny mają problemy z ph. Co za tym idzie problemy z przyswajaniem pierwiastków.

Ja nie wiem co wy z tym pH macie, przez wiele lat zarejestrowałem u siebie tylko jeden taki przypadek, ale od początku ziemia miała pH 4.5. Prędzej widzę zablokowanie rośliny nadmiarem pierwiastków, brak pierwiastków, złe podlewanie, aniżeli złym pH. Ca i Mg to zaraz po NPK najbardziej wykorzystywane pierwiastki, w każdej fazie rozwoju. Często widywałem brak Mg w 3-4 tygodniu wegetacji. Mg to bardzo ważny pierwiastek. W specyfikacji ziemi obok NPK znajduje się jego wartość. Alternatywą dla CalMag jest mieszanie ziemi z siarczanem wapnia, dolomitem, solą Epsom.   

Mój CalMag zawiera śladowe pierwiastki, i na przykład ostatnio oprysk pomógł mi odblokować roślinę .  

1 godzinę temu, Lasir napisał:

@Piotr111111 Nic nie dawaj.W ziemii masz sporo papu.Przynajmniej ja bym tak zrobił.Mówi się że po przesadzaniu roślin się ich nie nawozi jakiś czas (piszę o zwykłych roślinach).

Po czym wnosisz? po ciemnym kolorze liści co jest obecne przy braku Miedzi czy po przesadzeniu do LightMixa który nadaje się jedynie do wysiewu czy klonowania. I jak organik to na dzień dobry powinien być zmieszany z 20 – 50g wysuszonej odkażonej kupy Krowy na doniczkę, i, lub inne dodatki. 

@Piotr111111 Musisz poszukać w swoich nawozach czegoś co zawiera Cu, Zn. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Ważniak Nie po kolorze liści.Nabrały takiego koloru w poprzedniej doniczce.Jeszcze nie zdążyła się zadomowić w nowym garnku.Wg mojej wiedzy nt. roślin jako takich, się tak nie robi że odrazu nawóz.Z cannabisem możliwe że można postąpić inaczej.Ja bym tak nie zrobił bo kocham rośliny...

Nie twierdze,  że Ty nie...:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Piotr111111 Ogólnie to trzymaj się wiedzy bardziej wtajemniczonych.Ja mam pierwszy box w życiu i wszystko bardziej na wyczucie robię.Wyczucie oparte na setkach godzin czytania internetów, obejrzanych wszystkich fotorelacjach (lampy led) na tym forum i mnóstwo na growdiaries, ale to ciągle wyczucie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kubus425 Patrząc na to wszystko z góry to to dość żwawa roślina :)

Postaw kaktusa niedaleko boxa, nagle czas zmieni wymiar :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, Lasir napisał:

@kubus425 Mam nadzieję, że to minie po pierwszym zbiorze :))

To chyba nie mija, tylko się nasila🙈

 

@Piotr111111 dwa pytania, masz już skalibrowany ten miernik? I nie chce mi się szukać, ale ktoś o to pytał, ten namiot to gdzie trzymasz, w sensie w pokoju czy jakieś gospodarcze pomieszczenie, albo inaczej, jaka wentylacja? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Piotr111111 to musisz często, a najlepiej często i długo wietrzyć ten pokój. Czy chcesz tego czy nie. I kup miernik. Nie kupuj już nic z odżywek, to co masz, jak wyprowadzisz je na prostą, to wystarczy. Zainwestuj w ten miernik. I przestań słuchać wszystkich, bo wtedy nie słuchasz nikogo. Żaden cynk czy miedź, dopiero co je przesadziłeś, w nowej ziemi te mikroelementy są. Więc albo blokujesz przez ph, bo większość korzeni jest w starej, toksycznej ziemi, albo to jest magnez i jak napisał szef ważniak sól epsom odpowie Ci na to pytanie. Nowe stożki wzrostu są bardzo cytrynowe? Długo trzeba odczekać aż stają się zielone? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...