Skocz do zawartości
Dobry_Człowiek!

Hydro DWC / Lumatek Attis 200W / Lemon Cheese - Green House Seeds / 80×60×160 0.48m22

Rekomendowane odpowiedzi

Kurwa to brązowe moim zdaniem to jest lipa. Zauważ ze między korzeniami to moim zdaniem pod gniwac moze troszkę dlatego sa takie brązowe skupiska u. Mnie wyglądało to podobnie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Danczan tam zostały jakieś gluty, przy plukaniu nie potrafie sie tam dostać bo niechce porwać korzeni. Plucze juz je codziennie w oddzielnym zbiorniku z czystą wodą i dodaje oxyplus. Siatką akwarystyczną codziennie czyszczę zbiornik z obumierających korzni. Z dnia na dzien jest ich co raz mniej. Sporo jest nowych korzeni i są bielusieńkie. Korzenie pachną jak świerze kwiaty w kwiaciarni.

Myślisz ze będzie lipa i mogą zdechnąć?

@przemiły zernikj na post i oceń kondycję tych korzeni. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Dobry_Człowiek!Słuchaj walcz i proboj u mnie była podobna sytuacja i niestety nie w połowie flo padły ( bo były takie 2 panny) teraz dopadło następna i  już pokazuje ze nie przetrwa jeszcze kolejnych 2 tyg gdzie miała wytworzyć najwięcej triochomow i spuchnąć ake trzymam ja dalej na liściach tworzą sie plamy czarne nerkotyczne i usychają. A jest to roślina środkowa z prawej strony co dodałem zdjęcie wtedy była pelnym  okazem zdrowia 

I zauważ ze biały korzeń jest pulchny a to brązowe takie oklaple i zbite  

Jutro albo pojutrze zrobię Ci fotę korzeni 2 roślin do porównania jednej której cos dolega i drugiej która jest według mnie w pełni zdrowia 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Danczan staram sie jak mogę... temperaturę mam no prawie idelana. Te 18 stopni bylo by idelane ale teraz nie przekracza 20.5 stopnia. Płucze je codzinnie w oxyplus. Usuwam stare korzenie. Dodałem do zbiornika 3 dni temu cała dawkę cannazymu. Obniżyłem poziom wody. Mają teraz przerwe między taflą a koszykiem 9cm.

Niewiem co mogę jescze zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rizotonic cannazym to sa takie suple które moim zdaniem powinno sie ładować od początku odrazu pełna dawkę porównując do podstawy a+b i cal mag agent. Szczerze moim zdaniem to nic nie zrobisz albo da radę i przeżyje albo padnie w najmniej nie odpowiednim momencie jak u mnie loteria mioim zdaniem. @Dobry_Człowiek uzbroi się w cierpliwość i nerwy. Najgorsze jest to ze Ty masz jeden zbiornik i nawet jaknby w jednej były problemy to prawdopodobnie w drugiej tez sie pojawia 

Na tych zdjęciach widać normalnie ze tw korzenie prawie sa czarne w tych skupiskach u mnie az tak bardzo  chyba  nie bylo chyba ze to efekt zdjęcia tak robi 

Ogólnie jeśli chodzi o nawozy to w tym stadium to się nie pierdol i wal pełne dawki na pewno im nie zaszkodzą przynajmniej jeśli używasz canna aqua 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zaczęłam od hydroponicznej używam aerogarden 24 xl 4-5 tydzień idzie ok 

W dniu 12/10/2021 o 14:33, Git napisał:

No i kurde, mnie to sie wydaje, ze w duzej mierze zalezy od tego, jakie sa nasionka. Jedno musialo byc jakies niedojebane genetycznie i moze dlateho tak sie dzieje, bo jak wytlumaczyc ze jedna ma sie elegancko, druga nie? I dlateho ja to podejrzewam z moimi ze właśnie mam jakies 2 chujowe nasionka, a dwa kozackie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

34 dzien wege.

Dzisiaj porozmawiałem z doświadczonym znajomym o moich problemach z korzeniami. Pokazlem mu zdjęcia korzeni i stwierdził że nie sa w złej kondycji jak ze starych brązowych korzni wyrastają porządne białe. Na dzień dzisiejszy korzenie w moim zdaniem odżyły i rosną tak jak powinny, nie płatają się. Zalecił mi zrobić flusha w oddzielnych pojemnikach z czysta woda z dodatkiem cannazym na 24h i usunąć wszystkie podejrzene liscie na których pojawiały sie brązowe plamy. Wymienić wodę w zbiorniku porządnie go umyć z dodatkiem h2o2. Doradził też zakupić ,,ROT STOP,, i dodać go do nowej wody. I tak właśnie uczyniłem. Mam nadzieję że pomoże.

20211103_183503.jpg

 

20211103_183557.jpg

20211103_163854.jpg

Edytowane przez Dobry_Człowiek!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Dobry_Człowiek!Co to za preparat rot stop? Wyczytałem gdzies na innym forum ze jest tez cos takiego jak pythoff nawt mam ten środek ale powiem szczerze ze jeszcze go nie użyłem. A propo korzeni powiem Ci ze w jeden z moich panienek wrócił mi problem ale jest w jakimś 6-7 tyg flo i nie będę kombinował. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mówił od czego korzenie mogły złapać tego syf skoro miałeś odpowiednią temp pożywki? 

Szukam tego środka co napisałeś w PL ale oczywiście brak. W Czechach udało mi się to dostać 

Edytowane przez Danczan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, Danczan napisał:

@Dobry_Człowiek!Co to za preparat rot stop? Wyczytałem gdzies na innym forum ze jest tez cos takiego jak pythoff nawt mam ten środek ale powiem szczerze ze jeszcze go nie użyłem.

Jeszcze nie doczytałem sie tam dokładnie o tym specyfiku. 

Spróbuj go użyć może pomoże. Tylko jego tez nie możesz używać z jakimś odzywkamki na korzenie. Musisz poszukać w necie cos na ten temat.

9 minut temu, Danczan napisał:

A mówił od czego korzenie mogły złapać tego syf skoro miałeś odpowiednią temp pożywki?

Moglo to byc od trzymania zbyt wysokiego poziomu wody, bądź od zbyt częstego plukania w h2o2. Temperatura mowi ze najlepsza 18 stopni. A jak nie mogę takiej osiągnąć musze używać specyfiki na korzenie praktycznie od samego początku zeby zapobiegać zgniliźnie korzeni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Dobry_Człowiek!Czyli tak naprawdę tylko chiller ratuje sytuację i w takim wypadku RDWC albo taki zbiornik jak Ty masz. Albo warunki  ciągu dnia rośliny temp w boxie nie będzie wyższa niz około 23-24 stopnie żeby pożywka się nie nagrzewala

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

35 dzień wege.

Dziewczyny po 24h plukania korzeni w cannazym widać że ożyły. Liście stały dęba.

Dzisiaj odwiedziłem zaprzyjaźniony growshop i dostałem coś spod lady. Z tego co słyszałem nie dostępne w Europie. ,,hydroguard botanicare,, jak mi to nie pomoże na problem z korzeniami to juz prawdopodobnie nic nie pomoże. Z tego co ludzie piszą na zagranicznych forach zgnilizna korzeni ustaje po 3,4 dniach po dodaniu tej odżywki do zbiornika. 

EC 1.68 ppm 0.84 pH 5.75, temperatura wody w zbiorniku 18.5 stopnia.

Dodałem:

Canna Aqua 70ml / 30 litrów 

Cannazym 75ml / 30 litrow

Hydroguard 18ml / 30 litrów 

 

20211104_185312.jpg

20211104_185306.jpg

20211104_185259.jpg

20211104_185253.jpg

20211104_181610.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Dobry_Człowiek! a nie stosujesz cannazym cały czas do pożywki? Nie stosujesz nawozów według tabelki? Ja cannazym używam cały czas 

 

@Dobry_Człowiek!Te kwiatki na 35dzien wega troszkę nie małe? Takie wrażenie odnoszę 

Edytowane przez Danczan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Danczan stosowałem i dodawałem do zbironika, ale podobno działa najlepiej z sama woda do czyszczenia korzeni.

Stosuje sie do tabelki tylko z ec i ph. Nie mam odżywek jednej firmy dlatego nie mam sie do czego stosować. Na korzenie mam power roots od plargona a podstawę canny. 

W porównaniu do uprawy w ziemi to są większe jak na ten czas. Do 50 dni jak będzie wszystko dobrze z korzeniami to bedzie dobrze w boxie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Dobry_Człowiek!Aha no w hydro z tego co wiem z opowieści kolegi dużo szybciej to idzie jak robiłem kiedyś w ziemi to wega miałem prawie 2 msc a tutaj 1 i duże kapustki wyszły. Ciekaw jestem tek odżywki jak zadziała to będzie trzeba się w nią zaopatrzę. 

Btw wracając do nawozów nie wolałeś kupić wszystkiego z jednej serii? Ja wale mixa tylko z boosterów 

Czy mogła by jakaś doświadczona głowa powiedzieć jak długo n powinien trwać flash w hydro? 

@Dobry_Człowiek!a co z rot stop używałeś?

Edytowane przez Danczan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Dobry_Człowiek!  Ja podziewiam twoją konsekwencje i wytrwałość w uprawie, a także pracowitość, bo ile ty się musisz nabawić z tym wszystkim, to jak patrzę na moją uprawę to wydaje mi się to, jakby jeden człowiek budował wieżowiec, jak chodzi o pracę , zaangażowanie i poświęcony uprawie czas, a drugi budował, jakiś mały domek jednorodzinny, lub nawet szałas. Oczywiście ty jesteś tym , jaki buduje wieżowiec, ja buduje szałasy, jak chodzi o zaangażowanie, prace i czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...