Skocz do zawartości
Dobry_Człowiek!

Hydro DWC / Lumatek Attis 200W / Lemon Cheese - Green House Seeds / 80×60×160 0.48m22

Rekomendowane odpowiedzi

Myślę ze nie powinieneś się tym za bardzo  przejmować  aczkolwiek jak zobaczyłem zdjęcie tych posklejanych korzeni odrazu  przypomniałem  sobie moje  😞 i jak pisałem wcześniej rośliny szły szły i nagle stop. Optymalna temp pożywki jest 20 stopni dlatego chcę zainwestować w chiller za niska temp pożywki stopuje rozwój rośliny na ta chwile u mnie dziewczyny wyglądają tak 

20211028_180020.jpg

20211028_175926.jpg

Tak że jak to Twój pierwszy raz uważam ze powinieneś testować próbować i wyciągać wnioski  miałem też wiele problemów ale wiem co mniej więcej zrobiłem źle i teraz trzeba to poprawić na kolejny raz i tyle. 

Pożywkę wymieniaj co tydzień może dwa max 

Ja stosuje technikę ze do 19l wiadra wlewam na tym etapie max 5l korzeń wtedy jest lepiej dotleniony normalnym tlenem a nie  booblesami  starcza im to na jakieś 4-5 dni. Roślina i tak pije i wchłania substancje odżywcze  nawet jak by korzeń  był zanurzony tylko troszke bombelki strzelają po całej Twojej 'Wilmie' i korzenie przyjmują wszystko co trzeba

A na ec patrz jak będzie zachowywała się roślina ja juz na ostatnim etapie wale mix boosterów a mianowicie canna boosta atami bloombastic i atami blossom Builder na początku w pomniejszonych dawkach i to naprawdę robi robotę aczkolwiek bloombastic jest dość kosztowny ale plon to wynagradza. Oczywiście z tym ec nie ma co przesadzać moj kolega w ogóle niw ma ecemetra i wali na pale różne mixy i nie miewa raczej problemów 

Konopia to chwast tak więc dobrze sobie daje rade a jak to. Mawiają nadgorliwość gorsza od faszyzmu 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje doświadczenie w hydro jest bardzo zbieżne z tym co napisał @Danczan. Ładnie tam u Ciebie, piona! btw, ja kupiłem ten chiller i nie mam mu nic do zarzucenia https://pl.aliexpress.com/item/32790503843.html

@Dobry_Człowiek! jakie chłodzenie zastosowałeś u siebie? wiatraczek skierowany na taflę wody? Spotkałem się z tym rozwiązaniem w różnych fotorelacjach i często dawało radę całkiem ok.

Co do siatki i długości wega, warto pamiętać o tym, że planty jeszcze urosną podczas indukcji i kwitnienia. Szczelne wypełnienie siatki podczas wega = gęsty busz do ogarnięcia później. Znam to z autopsji.

edit:
jeszcze w temacie korzeni, pozwolę sobie przypomnieć moją starą relkę gdzie miałem wątpliwości odnośnie kondycji korzeni, może to nieco rozjaśni co miałem na myśli kilka postów wcześniej. Nieustająco życzę powodzenia i 5g z wata ;)
 

 

Edytowane przez przemiły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@przemiły na tą chwile mam zainstalowany jeden wiatrak pod pokrywą dmuchający na tafle wody. Mialem dwa ale jeden padł. Zamowilem pare sztuk na zapas jak przyjdzie to zamontuje. Dzieki temu obniżyła mi sie temaprtura wody o około 2 stopnie. Na tą chwilę temperatura wody nie dochodzi do 23 stopni. Nawet rzadko jest 22 stopnie. Z tego co wyczytałem jest to bezpieczna temaprtura. 

Trochę daliście mi do myślenia na temat tych korzeni. Codziennie cos czytam oglądam i wyciagam wniski. U mnie mogło cos sie dziać z korzeniami na początku. Zaczęły wychodzić mi jakis czas temu rdzawe plamki na paru liściach. Wyczytałem ze to mogło byc spowodwoane małym problemem z korzeniami. I chyba w pore zareagowałem po plamki sie już nie pojawiają. 

Wczoraj do zbiornika dodałem cannazym. Juz dzisiaj po nocy widzę że rosliną sie to spodobało. Do zbiornika nie dodaje juz h2o2. Ale za to co drugi dzień robie małe spa korzenią w czystej wodzie z dodatkiem h2o2. Kolega tez cos wspomial ze gdy korzenie mu gniły to był nieprzyjemny zapach. U mnie zapach korzeni jest jak świerze kwiaty w kwiaciarnii. Obniżyłem również dość sporo poziom wody.

20211030_171315.jpg

20211030_171322.jpg

20211030_171331.jpg

20211030_171340.jpg

20211030_171424.jpg

20211030_171421.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Barney's napisał:

@Dobry_Człowiek! nie lepiej było się posunąć o mały krok i zrobić w wilmie ?

@Barney's myślałem nad systemem wilma ale skupiłem sie nad dwc. Chyba wydawało mi się łatwiejsze do ogarnięcia. To moje pierwsze hydro. Na wilma jeszcze nadajdzie czas.

Edytowane przez Dobry_Człowiek!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 moim zdaniem cal mag nie wiem jakiej wody używasz ale jeśli odstana kranówka to sprawdź wyjściowe ec  u mmie było około 0.15-0.20 iza każdym razem  go dodawałem Do pożywki. Wyjściowe ec pożywki powinno mieć 0.45  mi odrazu pomogło. 

 

@Danczan@Dobry_Człowiek!

@Dobry_Człowiek! jak miałem taka sytuację to calm magiem sprawa została załatwiona 

 

Edytowane przez Danczan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Danczan to jest zdjecie, screenshot z twojego posta na tym forum. Poczytałem trochę na innych forach o tym i tak prawdopodobnie zaczyna sie problem z korzeniami. Dlatego sie pytam czy ta roslina której robiłeś to zdjęcie czy żyje i wszystko z nią okej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Danczan zalezy co chcesz mleko bursztyn? Ale obserwuj bo to zalezy od odmiany czasem trwa to dluzej np u mnie na gorylu z przeźroczystych zrobilo sie 60% mleka w niecale 6 dni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...