Skocz do zawartości
Dobry_Człowiek!

Hydro DWC / Lumatek Attis 200W / Lemon Cheese - Green House Seeds / 80×60×160 0.48m22

Rekomendowane odpowiedzi

@Dobry_Człowiek! Obyś miał rację, ale sądząc po wrzuconej przez Ciebie fotce to coś tam jest nie do końca ok z korzeniami. Kolor kolorem, ale wyglądają na "papkowate". 
Na tak wczesnym etapie korzenie do mocarzy nie należą, ale nie powinny się rwać przy delikatnym pociągnięciu, spróbowałbym czy tak będzie w tym przypadku. 
Ten obrazek trochę przypomina mi sytuację gdy utrzymywałem zbyt wysoki poziom wody i jedocześnie za wysoką temperaturę pożywki. Też były pomarańczowe (canna A jest wściekle ruda; )), ale jednocześnie oklapnięte i budyniowate. Ratowałem wtedy sytuację flushem z dodatkiem h2o2.  Polecam upewnić się czy nawozy, których używasz nie gryzą się w żaden sposób z oxyplusem, pamiętam, że ktoś mnie tu ostrzegał na forum, że tak może być przy h2o2. 
Rozumiem, że temp pożywki pod kontrolą i napowietrzanie sprawne? Wodę poleca się wymieniać co 7-14 dni, zależy kogo spytasz. Mi się zdarzało nie wymieniać i nie czyścić zbiornika dużo dłużej, ale przy jednoczesnym używaniu chillera i ogólnie reżimowej kontroli parametrów. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Ważniak napisał:

@przemiły A co myślisz o zniszczeniu złych bakterii dobrymi i grzybami. Mówię o zastosowaniu micoryzy i biohumusu?

 

nie mam w tej materii doświadczenia, jakiekolwiek próby z organiką w hydro nie wyszły mi pozytywnie, pozostaję przy rozwiązaniach mineralnych.

@Dobry_Człowiek! na tych fotkach dużo lepiej, niemniej jednak te górne partie nadal są dla mnie podejrzane, oby to było tylko moje przewrażliwienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@przemiły Skoro nie masz doświadczenia i pojęcia po co snuć teorie spiskowe które w niczym nie pomagają tylko mogą wprowadzić w głowie prowadzącego zamotanie stres i zwariuje z tysiąca myśli chcąc jak najlepiej dla swoich dziewczyn. 

Zostaw opinie dla osób które się znają na tym systemie 👌 

Edytowane przez Krzysztof_Krzys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@przemiły na tą chwile używam tylko canna a i b. Na początku dodalem do tego jeszcze power roots ale ze względu na to ze co jakies 3 dni dodaje do zbiornika oxyplus to odpuściłem power roots. Temperatura pożywki nie przkracza 22 stopni. Zamontowałem nawet Chłodzenie zbiornika takze na chwilę obecną nie mam co panikować z temperaturą. Co do napowietrzania to chyba mają dużo więcej niz trzeba. Mam pompke na 800 litrów a wody w zbiorniku mam około 40 litrów. I caly czas chodzi na czterech kamieniach i pomka na maksa. Parametry ph i ec kontroluje codziennie. Woda jest niżej od denka koszyka jakieś 3cm. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

28 dzień wege.

Dwa dni temu zmieniłem wode w zbiorniku. Dodałem canna aqua a + b 65ml / 40 litrów i 40ml / 40 litrów power roost od plargona. 

EC 1.22, Ppm 0.61, Ph 5.8

4 dni temu poszedl topping. Jak roślinki trochę podrosną zakladam siatkę i lecę ponownie w scrog.

 

 

20211028_165851.jpg

20211028_165857.jpg

20211028_165905.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Krzysztof_Krzys a w którym miejscu twoim zdaniem snuję teorie spiskowe? Odniosłem się do biohumusu i mikoryzy i podtrzymuję co napisałem. Przeczytaj jeszcze raz, tym razem ze zrozumieniem i weź ze dwa oddechy zanim spłodzisz kolejny tego typu wysryw.

@Dobry_Człowiek! jak tam korzenie i ogólna kondycja plantów? Z tego co piszesz to wszystkie parametry ogarnięte, mam nadzieję, że idzie jak po maśle.

edit:
dodaliśmy post prawie w tym samym czasie, ładnie idzie, powodzenia ;)

Edytowane przez przemiły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@przemiły tak jak wspomialem w opisie wymieniłem wodę w zbiorniku. Korzenie staram sie płakać systematycznie w czystej wodzie bo od tych bombli z pompy powietrza robią sie takie gluty.

jak na ten moment ec i ph jest odpowiednie? Czy można coś podnieść?

Rośliny dobrze wyglądają jak na ten czas? Tylko tak szczerze 🙂

Edytowane przez Dobry_Człowiek!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@onyx ciężko powiedzieć. Chciabym w ciągu tygodnia założyć siatkę i zmieścić sie z wegiem w 50 dniach. Wszystko zależy od roślin kiedy siatka sie zapełni. Nie pali mi sie z czasem. Pierwszy raz tez robie w hydro, dopiero sie uczę i mam nadzieję że żadnego poważnego błędu nie popełnię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Dobry_Człowiek!Moje korzenie w dwc wyglądały podobnie po czym jedba roślina padła a później kolejne dwie się wykruszyły na pomniejszym etapie tyle że u mnie temp pożywki była bardzo ruchoma od 18 do 25 stopni i prawdopodobnie rozwinęło mi sie pythium. Ogólnie jeśli to kurestwo Ci zaatakuje roota bardzo ciężko się tego pozbyć. Też używam canna i moje korzenie tez mają kolor beżowy kolega używa  innych nawozów i ma biały jak kolimbijski koks dodam jeszcze ze na początku roślina też wyglądała na górze świetnie do pewnego momentu. Raz próbowałem oczyścić tw korzenie to przy delikatnym dotknięciu wychodziły dosłownie same ogólnie korzeń nie pachniał zbyt przyjemnie odrazu po wyciągnięciu rośliny z wiadra na ta chwile jedna z moich panienek ma oto taki root 

20211028_175824.jpg

Dodam ze tez  wymieniałem później pożywkę raz na tydzień stosując cannazym a na drugi Raz Oxygen Liquid zamiennik oxyplusa. Teraz juz jadę tylko z cannazymem a H2O2 jest dobre do szybkiej płukanki co ma odpaść odpadnie po dłuższej chwili i zostanie w wodzie. Ogólnie spędzało mi to sen z powiek teraz juz mam to w dupie i lrzu następnej uprawie zaopatruje się w chiller i problemy z pythium i tym podobnym kurestwem pójdą w zapomnienie. Oby Twoje roślinki wyszły jak najlepiej z mega płonę. BTW 50dni wega w hydro to dość dużo zobaczysz jak będą wyglądały po 30-35 kapusty się robią mocno rozkrzaczone

Tymbardziej ze widzę ze masz małego boxa zresztą sam zobaczysz i ocenisz sytuację ogólnie  w hydro jednak szybciej to zapierdala niz w glebie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Danczan u mnie w zbiorniku temperatura nie pokazała jeszcze 23 stopni. A kontroluję ją rano i wieczorem. Teraz chce obniżyć poziom wody. Czytałem ze musi byc przerwa między denkiem koszyka a taflą wody około 7,10cm. Wczoraj patrzyłem korzeniei nierwą przy dotykaniu. Przy plukaniu widać małe odpadające końcówki korzeni. Ale nie wygląda to na cos żeby sie tym przejmować. W dotyku też nie ma nic niepokojącego.

Myślisz że mam sie czym przejmować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...