Skocz do zawartości
Gość

8 automatów po 2 na doniczke.

Rekomendowane odpowiedzi

Gość
9 godzin temu, Seba napisał:

Dzień 31

Obawiam się że rośliny nie doczekają zbiorów. W tym roku jest jakoś bardziej gorąco niż rok temu. 

Namiotu nie mogę przenieść gdzie indziej. Sprawa wygląda tak w tej chwili 25° na zewnątrz, w pomieszczeniu z boxem prawie 29°, za to w samym boxie ppobad 30° wczoraj po godzinie 22 było ponad 34° a to dopiero początek ciepłych dni. 

W klimatyzator nie mogę zainwestować bo mnie żona z domu wygoni i tak już się cieszę że się zgodziła na tą uprawę. 

 

 

 

 

Pomyśl o CO2, zestaw na portalu na A około 500pln, a uratuje ci wszystko a nawet da boosta. CO2 z butki, elektrozawór, zaworek precyzyjny, manometr to główne elementy zestawu.  Poczytaj troche o dodawaniu dwutlenku węgla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ogólnie to już mi się odechciewa tej uprawy. Kolejna że z o którą trzeba się martwić. Zostawię jak jest jak przetrwa to przetrwa jak nie to trudno. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Dzień 33

W boxie 35°

Dostrzeglem minus sadzenia 2 krzaków na doniczke. Mianowicie niektóre rośliny pokazują że chcą papu a inne są ciemne od azotu. Pojawia się dylemat co z nawożeniem. 

 

IMG_20210604_105807.jpg

IMG_20210604_105822.jpg

IMG_20210604_105840.jpg

IMG_20210604_105848.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie to mało zmieni, ale możesz spróbować orientacyjnie podzielić na pół. I podlewać doniczke na 2 etapy pod lodyge. Tym co mniej nawozu to wokół łodygi dajesz mniej, tym co więcej to więcej a na granicy połowa dawki dla tej co chce więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@WielebnyMerry ogólnie dzisiaj już 42°temperarura sięgnęła w boxie już mniejsza o nawożenie ale przy tych ° rośliny kosy nie dosciągną

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Seba Ja pierniczę tropiki , ja mam ciepło , ale ty to masz "piekło".

Szkoda ich, bo dobrze szły, ale jak masz 42 c w tym boxie to fakt, że takich temperatur nie przetrzymają, a pewnie jeszcze wyższe przed nimi. Współczuję, jakbym nie mieszkał w Polsce to aż bym się podzielił z tobą swoim plonem, jaki zaraz zbieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oswietlaj w nocy, a za dnia miej noc w boxie. Moze pomoze? Ja tka robie i mam w czasie dnia w boxie 19 20 stopni a w nocy 24 stopnie

 

Sorki nie widzialem, ze to automaty. Masz swiatlo 24h? Moze jak juz i tak sa w tym stadium kwitnienia, warto ograniczyc trochę swiatlo?

Edytowane przez Git

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak swiecisz daj km 18/6 do tego ustaw im na noc między 12 w południe a 18  co da im odpocząć, nie martw się wytrzymają nawet 36-38 tylko duzoooo piciu im dawaj :smokelots:

Edytowane przez Dzielnicowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

38° to ja mam już. Właśnie też myślałem o zmianie trybu świecenia narazie było od 4 do 24.

Dzień 37

 

IMG_20210608_151249.jpg

IMG_20210608_151309.jpg

IMG_20210608_151258.jpg

Testuje właśnie motyw żeby był tylko malutki wlot pasywny i od razu zassało mi całego boxa. Może jak mocniej wyciąga to i temperatura spadnie. Sprawdzę za jakąś godzinę. Po wietrzeniu zamknąłem przy 34° zobaczymy czy się coś zmieni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Seba ładnie Ci to idzie. Jeśli chodzi o temperaturę, to wczoraj miałem 42*C się przestraszyłem i nie wiem jak temu zaradzić, teraz już się nie opłaci przedstawiać trybu świecenia na FLO bynajmniej u mnie. Na twoim etapie mogą mieć mały szok bo ciemnie dłuższa musiał byś zrobić a nie wydłużać dnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@WielebnyMerry przestawiłem boxa w 2 stronę żeby dolot był nie od strony ściany która się nagrzewala (nieznacznie a jednak) , zatkałem duży dolot, zostawiłem mały pasywny wiatrak mieszający zmniejszyłem z 2 na 1 żeby za mocno ciepłego powietrza nie rozwiewał w dół. No i w boxie jak narazie niecałe 32° a to już duża różnica w porównaniu do 38°

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@WielebnyMerry niestety nawilżacza nie mogę włożyć bo tak jak teraz patrzyłem to mam w tej chwili wilgotność 50 bo trochę na zewnątrz padało ale temperatura spadła do 29,8°. Zobaczę jak dzisiaj po południu będzie. 

@onyx może i coś z tego jeszcze wyratuje. Za 2 tygodnie urlop to na 3 tygodnie boxa wstawię do pomieszczenia gdzie jest ok 8° mniej więc powinno być lepiej. Aby tylko 3 tygodnie przetrwały na 2 wiadrach wody na 4 doniczki. 

@Dzielnicowy piciu dostają teraz po litrze na dzień, ale i nawozów muszę więcej dawać bo szybciej się wymywają z ziemi i liście pokazują że chcą papu, ale boję się żeby ich nie popalić, chyba będę dawał minimalną dawkę ale przy każdym laniu, bo teraz dostają tygodniową dawkę raz na 3/4 dni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...