Skocz do zawartości
Gość

8 automatów po 2 na doniczke.

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

Dzień 15

Ustabilizowałem wkoncu nawilżacz.

Temp. 28°

Wilgotność 75%

 

IMG_20210517_094142.jpg

IMG_20210517_094355.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Dzień 16

Dzisiaj trochę pobawiłem się z dziewczynami 😉

Ukierunkowałem Panie tak jak chce żeby rosły.

Na 2 roślinkach zauważyłem już preflowery. 

 

IMG_20210518_125454.jpg

IMG_20210518_103753.jpg

IMG_20210518_110614.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@fxxx1337 będę kombinował. Bardziej mnie martwi to że gdzieś w połowie flo będę musiał dziewczyny same na 3 tygodnie zostawić. Znając życie jak zwykle mój wysiłek pójdzie na marne i jak wrócę to coś będzie nie tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ogólnie planuje zostawić 2 pełne wiadra wody plus takie nawadniacze jak na zdjęciu. Myślałem wymieszać tą wodę z nawozami ale nie wiem czy te gliniane końcówki przepuszczą nawozy do ziemi. A druga kwestia to czy 2 wiadra wody starczy mi na 3 tygodnie jak będzie gorąco a pewnie będzie. Ale więcej nie upchne w boxie a na zewnątrz szlaufików nie starczy. 

Screenshot_20210518_161458.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Seba grubo to teraz wygląda w tym boxie. Co do nawadniaczy to nie pomogę ale utrzymam temat trochę dłużej może ktoś coś Ci poradzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Nawilżacz znowu zgłupiał. Wracam z pracy patrzę a wilgotność 95% wszystko aż mokre a on dmucha ze masakra. Muszę chyba całkiem go odstawić. 

Jak narazie wyłączyłem 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam nawilżacz i przez to samo przechodziłem. 2 dni trzyma odpowiednią wilgoć, później głupieje i tak w kółko. Ścianki potrafiły być mokre, chociaż ustawiony zawsze na minimum... Ogólnie nie polecam, warto parę groszy dołożyć na coś lepszego. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@fxxx1337 daj linka bo zanim ja znajdę to forum całe przekopie

A tak w ogóle właśnie zajrzałem do środka i wilgotność 59 jeszcze się trzyma a był wyłączony. Więc musiało być na prawdę mokro. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@fxxx1337no@fxxx1337o dobra to to już widziałem ale czy to sprawi że nawilżacz mniej wilgoci da? 

Puki co wpadłem na pomysł żeby ustawić programator co jakieś 2h na 10 minut

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może być tak że mniej mgiełki będzie wylatywac co sprawi że zmniejszy wilgotność, ale to już ty byś musiał pokombinować. To z tym timerem to też myślę dobry pomysł, 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@fxxx1337@fxxx1337 tak czy siak myślę że jeszcze z tydzień max i już nie będę potrzebował nawilżacza 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Dzień 20

Niesprawny nawilżacz to czyste zło. Więc przedwczoraj wilgotność wzrosła do ponad 90% ze względu na ten cholerny nawilżacz który na minimalnych ustawieniach coraz więcej pary daje z czasem. Jak się okazało szczególnie dolne liście były tak wilgotne ze świecąca lampa zrobiła swoje. Wiele liści zostało na żywca usmażonych. 

Na pewno się to odbije na roślinach w jakimś stopniu. 

Kolejny problem spowodowany niewłaściwie działającym nawilżaczem to to że jak zmieniłem ustawienie żeby co 2h działał po 10-15 minut to ziemia dosyć szybko wyschła, wcześniej podlewałem co jakieś 5dni przy dużej wilgotności powietrza. Dzisiaj patrzę sucha na wiór to podleje. O ile przy 3 doniczkach rośliny przyjęły po litrze i praktycznie nic dołem nie poszło to doniczka przy której stał nawilżacz z wierzchu była sucha na wiór a jak się okazało już po jakiś 100 ml wody zaczęło lać się dołem. 

Tak więc nawet widać po 2 roślinkach objawy przelania, oraz na dolnych liściach prawie wszystkich panien objawy po palenia mokrych liści przez lampę. 😞

Lampa i ściany boxa są pokryte białym osadem po wodzie, będę musiał znaleźć chwilę i wszystko po czyścić bo wpłynie to negatywnie na światło które dociera do dziewczyn. 

Mam nadzieję że dziewczyny dojdą do siebie, a nawilżacz wyleciał już całkiem z boxa i po prostu wstawię tam jakiś pojemnik z wodą to może utrzymam że 45% wilgotności. 

IMG_20210522_090625.jpg

IMG_20210522_090604.jpg

IMG_20210522_090611.jpg

IMG_20210522_090938.jpg

Zrobiłem dzisiaj też test pH gleby i jest na moje oko tak 6,5 może 6,6

IMG_20210522_092032.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...