Skocz do zawartości
Totoro

Mars Hydro FC3000, 3 x Strawberry Cough i 1 x Purple Punch - 1m2

Rekomendowane odpowiedzi

@Dobry_Człowiek! jak przeszedłem na te ec w okolicach 1.0 to pojawiły się lekko popalone końcówki nie wiedziałem czy zmniejszyć czy odstawić, wiec odstawiłem. No ale nadrobimy. Lepsze lekkie braki niż popalenie jak ostatnio 🙈

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, 

ktoś coś ? Zaczęły dostawać papu ale liście bez poprawy.. już sam nie wiem. Chyba na następny raz kupię coś innego niż canna.. 

@doominik przywołuje Cię szamanie

953F3722-2A0B-4F27-B53E-ABE6092F8F76.jpeg

 

1C8F994A-5A7B-411B-9F2A-03A0E9258E20.jpeg

75803733-4DA5-4EDB-97E8-27F92F6C7A26.jpeg

Edytowane przez Totoro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Dobry_Człowiek! są to liście z samego dołu. Na zdjęciach z piątku można dostrzec ze już wtedy były dosyć jasne. W piątek dostały papu, w sobotę woda, w niedziele zrobiłem nowe papu tj: 8 ml a i b, 5 ml cal mag = pH 5,8 i ec 1,4. Podniosłem calmag bo widać trochę brązowych plamek co moim zdaniem wyglada na cal mag. W piątek i sobotę był oprysk z karate Zenon na te dziwne plamki jakby je coś jadło co pokazywałem wcześniej. 
 

edit. Żółte liście są z dołu. Ten zielony liść to na samej gorze i ma takie ciemne plamy. Może to od karate ? Chociaż psikalem je na zgaszonych lampach. 
 

w piątek chciałem je przełączyć ale nie wiem co zrobić w obecnej sytuacji 

Edytowane przez Totoro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Totoro Nie mam pojęcia. To może być za mało, ale też za dużo jakiegoś składnika-nute lockout. Jak w glebie podlewasz z pH poniżej 6.0, to możesz mieć za niskie pH do prawidłowego wchłaniania wapnia, może na dole doniczki mają za mokro i coś ci podgniwa, może ziemie miałeś bardzo dobrą w ogóle niepotrzebnie zacząłeś lać nawozy... na prawdę ciężko powiedzieć. 

Większość problemów tu na forum to przez nadmiar nawozów. 

Mój kolega ostatnio wsadził 8 roślin w ziemię lightmix od biobizz i zaczął dawać nawozy dopiero na flo, jak już rośliny miały kwiatostany i zaczęły pokazywać niedobory. 

Ja N veg podlewam ec do 1,0, ale ja mam jałowe podłoże, a Ty masz już w ziemi jakiś składniki odżywcze. 

Niestety ja na uprawie w glebie się nie znam, więc tylko mogę zgadywać: ja bym im zrobił flush i zobaczył czy nowe liście będą się poprawiać, czy stan się pogorszy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Totoro ja caly czas jestem zdania że za mało papu. Miałem w tamte lato automata na parapecie i nie dawalem nic odzywek w ziemi canna pro plus. I wlasnie mialem takie same objawy... najpierw blaknięcie a pozniej żółknięcie lisci od dołu. Spróbuj dac więcej jak sie nie poprawi a pogorszy zawsze możesz przepłukać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Totoro wiem mialem tez kiedyś w coco i też w odżywkach canna. Napisalem ci tylko o tym automacie ze wyglądał bardzo podobanie jak twoje teraz jak sie wypłukała ziemia bo podlewalem samą wodą. 

Może zrób tak jak dominik pisze spróbuj zrobić flusha jak dalej będzie tak jak teraz to znaczy ze mają za małe papu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@doominik

17 minutes ago, doominik said:

@Totoro

Ja N veg podlewam ec do 1,0, ale ja mam jałowe podłoże, a Ty masz już w ziemi jakiś składniki odżywcze. 

Niestety ja na uprawie w glebie się nie znam, więc tylko mogę zgadywać: ja bym im zrobił flush i zobaczył czy nowe liście będą się poprawiać, czy stan się pogorszy. 

Tu @doominikmysli ze to ziemia i Ty @Dobry_Człowiek! myślałem ze tez tak myślisz. 
 

ja osobiście myśle ze to niedobory 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Totoro no teraz doczytałem 0:

Przeglądam te zdjęcia i oglądam tabelkę z niedoborami/nadmiarem nawozów. Canna coco w ma blokować pochłanianie wapnia i regulować uwalnianie potasu z coco. U mnie po podniesieniu ec do 1,4 pojawiło się kilka takich brązowych plamek na kilku liściach, ale to były starsze liście , które i tak właśnie wylatywały, więc to olałem. Te brązowe plamki, to może być właśnie nadmiar potasu. Plady kolor może być wynikiem po prostu starości, ale na młodszych liściach to możliwe, że właśnie nadmiar jednego składnika blokuje inny składnik, np azot. Doniczki masz szmaciane, więc zablokowany odpływ odpada...

 

 

potas.jpg

@Totoro BTW ja teraz jak zmieniam wodę w zbiorniku, to daje swoim jeden dzień na samej wodzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@doominik możliwe ale może być tez i tak ze to np. Niedobory azotu - stad jasne dolne liście i niedobory calmag - stad brązowe plamki. I ch&j wie w tym momencie. Jestem załamany. Siedzę przy tym po kilkanaście h tygodniowo, kupuje co trzeba, sprawdzam co leje, koryguje, a koniec końców i tak coś jest nie tak..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Totoro Ja w ostatnim tygodniu zacząłem stosować canna coco (monkey mi się w końcu skończyły) i mogę z całą pewnością stwierdzić, że wartości podane na stronie canna są o wiele za wysokie. Po 3 dniach już widziałem żółknące końcówki i krawędzie liści typo dla przypalenia. Dziś dolewałem wody, żeby zbić ec poniżej 1,4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Totoro przy ledach strasznie nie dobory wychodzą calmag. Mi teraz przy klonach po dwóch tygodniach już rdzawe plamki wyszly, a na pewno nie jest przenawazona, bo ec nawet 1.0 nie daje, gdzie woda ma 0.6 więc jak dodam coś na korzenie i wyreguluje pH to już mam 1.0.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@doominik tak wiem. Dlatego tu wszystko zapisuje i kontroluje. Tam u nich na stronie wybrałem lekkie odżywianie, wpisałem ec wody i i tak lałem mniej niż podali. 
 

u mnie tez jak podbiłem ec do około 1.0/1.1 zaczęło się robić lekko żółto końcówki stad ta tygodniowa przerwa od papu i wtedy zaczęły liście złe wyglądać. 
 

Ty podajesz swoim calmag ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...