Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Nie miałem na myśli, że te żółte liście są od CO2, tylko że to może być niedobór substancji w związku ze zwiększonym zapotrzebowaniem ich przez roślinkę w wyniku nawożenia CO2

1 godzinę temu, Szym napisał:

@dantes205 Podczas kwitnienia zaleca się obniżenie dawki CO2 do 600-800ppm

OK, ale tyle to potrafię wygooglować, a miernika co2 nie posiadam, bardziej chodzi mi o to, czy ktoś stosuje nawożenie co2 z bimbrowni, a jeśli tak, to czy przestaje w ten sposób nawozić roslinki w fazie flo, czy dalej kontynuuje?

Dzieki Szym za zainteresowanie moim tematem i proszę o dalsze rady. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, dantes205 napisał:

Nie miałem na myśli, że te żółte liście są od CO2, tylko że to może być niedobór substancji w związku ze zwiększonym zapotrzebowaniem ich przez roślinkę w wyniku nawożenia CO2

na pewno to nie od CO2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Roslinke 2 dni temu podlalem odstana kranowa z sokiem cytryny (ok. 800 ml, ph 6), woda ktora wyleciala na podstawke miala ph 7. Liscie nadal zolkną, wiec na wlasna reke postanowilem poobcinac te najbardziej zniszczone liscie i zobaczymy co bedzie. Mysle, ze w pon. /wt. powinna dojsc paczka z alga bloom i pk 13/14, zamierzam wstrzymac sie z podlewaniem do tego czasu i wtedy podlac 1/4 dawki alga bloom i 1/4 pk 13/14. Chetnie wyslucham Waszych opinii na ten temat. Pozdrawiam.

 

20201225_151749.jpg

20201225_151740.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie usuwał bym.  Niech wyciąga z nich jak jeszcze coś tam mają. Chyba że już same odpadają ale nie sądzę na tym etapie. 

AK dużo zniesie, @dantes205 ona i tak już odbiła w porównaniu do tego co wcześniej. Jak będzie sucho to podlej ! Czemu nie !?  To że podasz teraz odżywki nie znaczy że odżyje. 

Wyregulowane pH dobrej odstanej wody to dla niej i tak coś co bardzo lubi i chce. 

@Gooner na początku też miał problem, liście też były kiepskie i sporo zostawił brzydkich, a choroba przestała postępować i jak widzę u niego po zdjęciach to cały czas zielone. 

Spokojnie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To prawda. Zielonyjamajczyk doradzał i jak widać u mnie idzie po zajechaniu roślinki na początku- bardzo dobrze. 
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wentylacji rzeczywiscie nie ma, tam są poprostu otwarte albo uchylone drzwi plus co2 z bimbrowni. Na upartego moglbym tam jakis wentylator mieszajacy podlaczyc, ale spadnie mi temperatura , teraz mam 25 st. C.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj @zielonyjamajczyk a daleko zajdziesz.

u mnie odkrył problem z wentylacją a potem idealnie dobrał dobór odżywek. Myślę, że lepiej nie mogłem trafić bo szczerze kilka dni dzieliło mnie od wyrzutu roślinki w kosz. A tak to coś plonu wpadnie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie. Tutaj jest dużo życzliwych co pomogą.

Po prostu nie wjeżdżaj z nawozami na bombie. Wszystko delikatnie. A jak sucho to podlewasz. 

Ale wentylacja musi być zrobiona, nawet z wentylatorów od kompa . Jak to boks otwarty ? Całą dobę ? Kiedy ciemnia ?

Edytowane przez zielonyjamajczyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście. Ogólnie piwnica ma różny klimat, grzyb pleśń, wilgoć. Oczywiście może być inaczej u Ciebie. Ale boks powinien być szczelnie zamknięty. Zostawiasz wlot pasywny. Do tego daj na górze wyciągowe . Cokolwiek zrób , inaczej się udusi. Możesz kupić i łazienkowy kanałowy. Przelicz kubature i dobierz moc. I nie będziesz ganiał i tych drzwi zamykał i otwierał. 

A do środka powies mieszający. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W piwnicy Ci hałas przeszkadza ? To trzydzieści kilka decybeli. 

Lepszy jest kanałowy. Ale musisz z wymiarów wyliczyć kubaturę. Umiesz ?

Wpisz w google, jest wzór. I pod to kupujesz wentylator. I wycinasz otwór pasywny. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...