Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc. Moja 1 uprawa indoor pod ledami 20/4 (5600lm), ziemia uniwersalna, podlewana odstana kranowa, co2 z bimbrowni. Dzisiaj ma 19 dni i zrobilem LST. Od tygodnia zolkna/ brazowieja i usychaja  dolne liscie. Podejrzewam PH ziemi/ wody, ale jeszcze nie sprawdzalem, jutro zamierzam kupic plyn helliga. Prosilbym o wszelkie rady i porady. Z gory dzieki za pomic. Pozdrawiam.

 

20201210_165743.jpg

20201210_165734.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 dni temu dostała 1/4 dawki biohumusa, a dzisiaj po LST spryskałem asahi sl 0,1% (0,5 ml na 500 ml wody). Ale te liście zaczęły żółknąć przed podaniem biohumusa. Zapomniałem jeszcze dodać, ze ziemia była wymieszana z dolomitem (6 łyżek dolomitu/6l ziemi). Przed kolejnym podlaniem na pewno sprawdze PH.

A jak oceniacie LST?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Urojenie

LST elegancko, moim zdaniem PH zjebane. Jutro będzie wszystko jasne jak sprawdzisz 

@zielonyjamajczyk  wydaje się ze sa otwory bo ma podstawki,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy ostatnim podlewaniu woda wyciekla na podstawke. Ale poszerze otwory, jesli to cos pomoze?

Edytowane przez dantes205

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Urojenie myślę też że ma, dlatego wiesz pytam o ilość.  Ale coś mi się wydaje że bardzo mało. 

Możliwe że pH. Ale jeszcze obstawiał bym przelanie, przygnicie korzeni. 

Żadnego ukorzeniacza, grow też nie dostała zapewne. 

@dantes205 nie nie. Tylko ile ich jest ? Czy tylko 3 takie małe ? Dobrze myślę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, odstana kranowa bez mierzenia PH, bo teraz doczytalem jak wazne jest PH. Myslalem, ze jak dam dolomit i biohumus, to PH sie ustabilizuje na odpowiednim poziomie. Ale nie wykluczam tez tego gnicia, bo moze otwory pod doniczka sie zatkaly. Sprobowac je poszerzyc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Urojenie

@dantes205 na pewno nie zaszkodzi, a ziemia jaka? 👍kk widzę ze uniwersalna, PH zobaczysz bedziesz wiedział 

Edytowane przez Urojenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Dzieki bardzo. Czyli jesli PH bedzie ok, to znaczy, ze korzen gnije? Co w takim przypadku zrobic, zeby juz Wam glowy nie zawracac, przesadzic do nowej ziemi?

Edytowane przez dantes205

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Urojenie

@dantes205 ja się chuja znam ale stawiam

na PH, nawozów dużo nie dawałeś, dziurki są, wody nie lales za dużo i tylko jak jesteś sucho wiec mi to gnicie nie pasuje, no ale zobaczymy. Co do ziemi to ja zawsze będę używać gotowych mixow BioBizz itp są zrobione po to by szło elegancko na początkowym stadium. 

Edytowane przez Urojenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli okaze sie, ze PH jest za niskie/wysokie, to dam rade roslinke jeszcze wyprowadzic, jesli to PH uda mi sie przywrócic do optymalnego poziomu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego zwróciłem uwagę na te korzenie. Jest to doniczka która u spodzie jest węższa. U góry szeroka. Przy podlewaniu, woda i tak mocniej kumuluje sie u podnóża korzeni. Nie stosuje się zbytnio niesymetrycznych donic. Jeśli już, to o małej różnicy między podstawą a górą. 

Oczywiście bez nawet jednorazowego sprawdzenia pH, ciężko o wnioski. 

Zakup płyn, sprawdź poziom. Potem będziemy szukać dalej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Potraktuje ta roslinke szkoleniowo i zamowie nowe nasionko. Mozecie mi napisac, co powinienem miec, zeby dobrze wystartowac z kolejna roslinka? Bo jest tyle info, ze im wiecej czytam, tym bardziej sie w tym gubie. Rozumiem, ze ziemia Biobizz (ktora? Bo troche ich jest), kwadratowa doniczka, mikoryza, sprawdzac PH, nawozic co2. Jakie nawozy na weg i flo i cos jeszcze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dantes205 az tak to nie istotne. Byle sporą i z dobrymi otworami. Najlepsze są materiałowe, oddychające. Dużo info masz. Przejrzyj fotorelacje i zobacz takie gdzie ma ktoś jedna roślinkę . Przeczytaj kilka porządnie i sam będziesz wiedział co potrzeba 🙂 tak się najszybciej nauczysz 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzien dobry. 2 dzien po LST, glowny szczyt zostaje troche w dole w porownaniu z pozostalymi, postarac sie wyrownac je? I kolejne pytanie, bede dzisiaj w castoramie, zeby kupic plyn helliga, jest jakis nawoz, ktory polecacie dla początkujących ?  Mysle nad ta "burza kwiatow", ktora ma podobno dobre npk (oczywiscie na flo), na weg mam na razie biohumus N 0.08%, P 0.05%, K 0.12%. Wystarczy, czy dokupic cos?. Pozdrawiam. 

20201211_080747.jpg

20201211_080737.jpg

Edytowane przez dantes205

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...