Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Dzien dobry. Wczoraj podlalem wodą z sokiem z cytryny, ale to niewiele pomaga, a liscie sie ribia co raz bardziej zolte. Co myslicie o tym, zeby uzyc zakwaszacza do gleby, ktory jest dostepny np. w Leroy Merlin? Nie chce tutaj linka wklejac do tego produktu, ale wg opisu N 20.8 z siarka, nieorganiczny (mikoryzy nie uzywalem)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko, ze bede musial czekac na plagron co najmniej 3 dni, a tu chyba trzeba szybko dzialac? Czy lepiej poczekac?

Tak wyglada sytuacja:

20201212_182137.jpg

20201212_182152.jpg

Edytowane przez dantes205

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 11/12/2020 o 15:35, dantes205 napisał:

Mam zolwia w akwarium i plywaja tez rybki, jest pompka napowietrzajaca wode, sprawdzalem PH=7, ale moze ta woda bedzie lepsza niz kranowa, oczywiscie jesli zbije PH

jest taki system upraw nazywa sie aquaponic - wlasnie na tym polega.
mamy zbiornik z rybami i ich woda karmi kwiatki które umieszczone są nad akwarium.
geniusz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Cieniu napisał:

jest taki system upraw nazywa sie aquaponic - wlasnie na tym polega.
mamy zbiornik z rybami i ich woda karmi kwiatki które umieszczone są nad akwarium.
geniusz.

Czytalem o tym, w Kanadzie to jest podobno popularne, dlatego zapytalem o ta wode z akwarium. Podobno taka woda jest bogata w azotany (NO3), czyli rybie odchody i resztki ryb, a moj zolw lubi zjadac rybki.

17 minut temu, Szym napisał:

@dantes205 aż taka zła nie jest 

Czyli zamowic plagron i poczekac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dantes205 Myślę że sama taka woda mogła by nie wystarczyć i występowały by braki chyba że miałbyś na jeden litr 10 glupikow.Zeby to dobrze działało musi być wydajny filtr z wielką ilością bakterii nitryfikacyjnych.Tam chodzi o zamknięty cykl azotowy i takie tam trudne sprawy 🙂.Ja często jak podmnieniam wodę w akwariach to woda idzie do kwiatków ale tych zwykłych na parapecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Liscie wygladają co raz gorzej. Przegladam rozne zdjecia i mysle, ze moze ona glodna jest? Do tej pory byla tylko raz nawozona 1/4 dawki biohumusa, moze to jest niedobor NPK?

 

20201213_153553.jpg

20201213_153548.jpg

20201213_154503.jpg

Edytowane przez dantes205

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@dantes205 Po co się śpieszysz ? W piątek z tego, co czytałem wykryłeś problem , jakim było złe ph gleby. Zaczekaj , doprowadź ph gleby do porządku i daj roślinie chwilę czasu, a powinna dojść do siebie. Masz lekkie niedobory , ale one najprawdopodobniej wynikają właśnie ze złego ph gleby, jakie utrudniało jej czerpanie wartości odżywczych z gleby. Bądź cierpliwy .

@Bimbrownik To biohumus to nawóz z dżdżownic kalifornijskich. Przynajmniej tak pisze na opakowaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Bimbrownik napisał:

A biohumus to co to jest? Czytałeś skład na nawozach?

Tak czytałem, ale myślałem, że może za mało 1/4 dawki, a płyn helliga barwi mi ziemię na żółto/zielono, więc to PH jest pewnie poniżej 7, ale ok, będe cierpliwy.

Edytowane przez dantes205

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@dantes205  No jak dla mnie logiczne jest, że jak wykryłeś źródło problemu to najpierw się nim zajmij i go w pełni rozwiąż, a potem daj roślinie czas, aby na to mogła zareagować, bo może ziemia ma dość nawozu w sobie, a roślina zwyczajnie nie mogła wykorzystać tego, co jest w glebie, bo złe ph jej to uniemożliwiło.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Zielone krainy napisał:

@dantes205  No jak dla mnie logiczne jest, że jak wykryłeś źródło problemu to najpierw się nim zajmij i go w pełni rozwiąż, a potem daj roślinie czas, aby na to mogła zareagować, bo może ziemia ma dość nawozu w sobie, a roślina zwyczajnie nie mogła wykorzystać tego, co jest w glebie, bo złe ph jej to uniemożliwiło.

 

 

Ale zastanawiam się, czy dobrze zdiagnozowałem problem, bo po zdjęciach w necie pasuje mi bardziej brak NPK, a po teście kropelkowym ziemi wygląda, że PH jest gdzieś pomiędzy 6/7, płyn helliga zabarwia mi się na żółto/jasnozielono.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez lamp roznica w zdjeciu niewielka, musialem lampe blyskowa wlaczyc w aparacie, bo bez lampy nic nie widac

20201213_184748.jpg

Edytowane przez dantes205

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@dantes205 Liście tragicznie nie wyglądają, ja bym zaczekał i na spokojnie przyglądnął się rozwojowi wypadków. Ph gleby nie unormujesz jednym podlaniem, skoro długo lałeś wodę ze złym ph, to potrzeba kilku podlań z dobrym ph, by się to ustabilizowało. Miałem też przygody z liśćmi, jakie się przebarwiały na żółto, gdy zepsułem na pewnym etapie ph gleby. Potem  naprawiłem ph w glebie i wszystko z czasem wróciło do normy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

Jak taki posiadasz to jasne, ale wcześniej sprawdź obecne ph, abyś tym razem nie poszedł w drugim kierunku i nie zbił ph do 5 lub jeszcze niżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzien dobry. Czy ona zaczyna kwitnąc? Kompletnie nie mam pomyslu co zrobic z tymi lisciami, jest co raz gorzej, myslicie, ze cos bedzie z tej roslinki? PH ziemi pokazuje mi, ze jest dobre, dac jej ten Plagron PH-?

 

20201215_102833.jpg

20201215_102845.jpg

20201213_154503.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...