Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, dantes205 napisał:

Dzien dobry. 2 dzien po LST, glowny szczyt zostaje troche w dole w porownaniu z pozostalymi, postarac sie wyrownac je?

dobrze jest

planton k na kwitnienie z tańszych, ale nawozy w twoim przypadku nie są takie istotne na razie, dojechałeś ją trochę, zobacz najpierw pH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Teraz zakwasic ziemie woda PH 6? Woda demineralizowana bedzie dobra, pokazuje mi ph 6

Edytowane przez dantes205

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@dantes205 możesz tak zrobić, 7 to niby dobrze, ale ja miałam problemy przy takim pH

dziś lej ph 6, następnym razem też, a potem już normalnie najlepiej 6.2-6.3 

z kroplami helliga trudno to zmierzyć dokładnie, ja leję wodę co przy kroplach ma kolor żółty i jest spoko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Urojenie

Dr urojenie zdiagnozował problem już wczoraj, ale jestem z siebie dumny 😂 @dantes205to automat zaraz zacznie kwitnąć ratuj ja póki możesz, aż tak bardzo po pizdzie nie dostała 

Edytowane przez Urojenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje panowie. Jeszcze pytanie nt. nawozenia, bo do tej pory dostala jedynie 1/4 dawki biohumusa tydzien temu. Dzisiaj kupilem Planton K NPK 16 11 24. Kiedy nawozic i czym, zaczac od 1/4 dawki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tester był najszybszy 😉

Zwróć uwagę na tą glebę. Żebyś teraz chcąc poprawić nie nalał za dużo wody. Nie potrzebnie też LST ruszyłes, widząc te liście było się wstrzymać. 

Ale teraz do dzieła. 

Nie nawozić. Wyreguluj pH i dopiero jak odżyje będziemy myśleć o odżywkach . Daj jej kilka dni. 

Edytowane przez zielonyjamajczyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, dantes205 napisał:

Woda demineralizowana bedzie dobra, pokazuje mi ph 6

Nie jest to najlepszy pomysł. Zwykła woda ma pewne pierwiastki, które rośliny lubią natomiast demineralizowana jest jałowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Urojenie niekoniecznie. Gdy masz chorą roślinę to LST dodatkowo ją stresuje 

Nie wiem jak inni, jak ja mam problem to nie dokładam stresu dla dziewczyn , staram się jak najszybciej dojść co się dzieje. Co Ci z LST jak ona chora nie pójdzie do przodu ? 

😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Bimbrownik napisał:

Nie jest to najlepszy pomysł. Zwykła woda ma pewne pierwiastki, które rośliny lubią natomiast demineralizowana jest jałowa

To probowac zbic PH tej kranowki (sokiem z cytryny)?

2 minuty temu, zielonyjamajczyk napisał:

@Urojenie niekoniecznie. Gdy masz chorą roślinę to LST dodatkowo ją stresuje 

Nie wiem jak inni, jak ja mam problem to nie dokładam stresu dla dziewczyn , staram się jak najszybciej dojść co się dzieje. Co Ci z LST jak ona chora nie pójdzie do przodu ? 

😉

Ogolnie to ona idzie do gory, te sznurki mi prawie wyrwala

Edytowane przez dantes205

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, dantes205 napisał:

Czesc. Moja 1 uprawa indoor pod ledami 20/4 (5600lm), ziemia uniwersalna, podlewana odstana kranowa, co2 z bimbrowni. Dzisiaj ma 19 dni i zrobilem LST. Od tygodnia zolkna/ brazowieja i usychaja  dolne liscie. Podejrzewam PH ziemi/ wody, ale jeszcze nie sprawdzalem, jutro zamierzam kupic plyn helliga. Prosilbym o wszelkie rady i porady. Z gory dzieki za pomic. Pozdrawiam.

 

20201210_165743.jpg

20201210_165734.jpg

Wez to przesadz do nowej ziemi I nie podlewaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zolwia w akwarium i plywaja tez rybki, jest pompka napowietrzajaca wode, sprawdzalem PH=7, ale moze ta woda bedzie lepsza niz kranowa, oczywiscie jesli zbije PH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Urojenie

@zielonyjamajczyk może i chora ale nie zatrzymała się, bo na swoj wiek jest spora. Imo LST dobrze ze zrobione, fakt zależy to od warunków jaki wysoki box i od tego jak chce ja poprowadzić, ja naginam wszystko jak leci kocham LST najlepszy trening. Ps po lampie wydaje mi się se ten box jest bardzo mały wiec tym bardziej 

@dantes205 lej odstana kranowa z dobrym PH i nie kombinuj, działaj asap 

Edytowane przez Urojenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Urojenie bo LST to niekończące się możliwości 🙂 na tych grupach co podglądam to kupę osób nie robi nic z treningów . Wiadomo zbierają ale dużo mniej.  Ogólnie długo trenuje, do ostatniego momentu. Ale jak roślina chora to najpierw na niej sie skupiam. Bo rozszerzenie się choroby , a tym bardziej zjebane pH, to bez względu na wszystko, zniszczy całą roślinę. 

Ja bym @Urojenie @dantes205  doprowadził do porządku kranówkę. Zbił cytryna za wysokie pH i zobaczył jak będzie. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na spokojnie. Nowe nasionko zamowie, a na tej pocwicze, zeby więcej bledow nie popelniac. PH zbije kranowka z cytryna i zobaczymy co bedzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...