Skocz do zawartości
Tester

Początkujący - zadaj ogólne pytanie o uprawę indoor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chciałbym zacząć uprawe w swoim domu ale obawiam sie troche niebieskich jest to bardzo przypalowe? Planuje zakupic boxa itp z neta czy to bezpieczne. Wiadomo ze wiedziec o tym będę tylko ja. Dzięki za pomoc z fartem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jest to moja pierwsza roślina. 

Czy mogę zerwać te pierwsze liście? 

Czy mogę wykonać już trening LST? 

Czy roślina wygląda w miarę dobrze? 

Uprawiam w growboxie. 

Pozdrawiam. 

IMG_20201022_192434.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam taki o to problem dziewczyny wyszły z ziemi 18 października 3x royal gorilla 1x brooklyn sunrise ziemia plargon allmix podlewana co 3-4 dni sama woda pH w granicach 6-6,5 Doniczki 14 l (automaty). 
Tak wyglądają liście na jednej z nich 

lampa Mars hydro tsw2000 60 cm nad dziewczynami 

4E3F4A01-447D-4A13-99B2-419B69CA06C0.jpeg

A377D94B-2AF9-44B4-8E21-7E3223257F9D.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć i czołem Szanownemu Państwu!

Czy okres świecenia lamp w trakcie fazy kwitnienia jest taki sam dla odmian fotoperiod i automatycznych, czyli 12/12? Czy może,  jednak dla odmian automatycznych które kwitną bezwarunkowo po minięciu tych 6-9 tygodniu, może świecenie dalej w trybie 18/6 poskutkuje większymi plonami? 

Czy mikoryza będzie w stanie mi pomóc w reanimacji sadzonki z popalonym korzeniem, zgnitym oraz takim ktory wczesniej znajdowal się długi czas w ziemi o złym pH?  Jak jeszcze można wspomóc taką bidulke poza zostawieniem jej w spokoju? 

Na przyszłość... Co myślicie o zasadzie podlewania tylko wtedy kiedy robi się sucho i jak przekłada się to na plony? 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@wi9nter Automaty oświetla się 18/6 20/4 24/0 .j 24 jest wybierane z racji potrzeby utrzymania wyższej temperatury (jak masz za zimno w boksie) Podobno większego wpływu na plony nie ma. Ja oświetlam 18/6 przez cały okres hodowli.  Automaty kwitną często i dużo szybciej niż piszesz. 

Mikroryza raczej nie pomoże w sprawie reanimacji popalonych korzeni. 

Podlewasz od mokrego do suchego. Ale często to przypada co 2-3 dzień. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym się jeszcze dowiedzieć jaki wpływ ma keramzyt wysypywany na glebe na górze donicy. Czytałem, że trzyma wilgoć w glebie, ale zastanawiam się jaki to ma wpływ na oddychanie korzeni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@wi9nter Jeżeli chcesz wykorzystać potencjał kermazytu w stosunku do korzeni to lepiej go umieścić pod warstwą gleby. Dzięki temu dobrze to wpływa na nawodnienie i oddychanie systemu korzeniowego. Na górze zatrzymuje wilgotność. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, wi9nter napisał:

Na przyszłość... Co myślicie o zasadzie podlewania tylko wtedy kiedy robi się sucho i jak przekłada się to na plony?

No a jak inaczej? Podlewa się wtedy kiedy robi się sucho, innej opcji nie widzę, a jak się przekłada na plony? Jeśli nie przesuszone ani nie przelane to tylko dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Do uprawy automatu wystarczy ustawić doniczke na parapecie czy to za mało światła? Mowa o Royal Dwarf.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie przychodzę z tym samym pytaniem i to do tej samy odmiany co @lolo 😄  Niezłe zgranie w czasie.

A więc zaopatrzyłem się w dwie odmiany - Royal Dwarf oraz Quick One. Trochę poczytałem o wszystkim i zastanawiam się, czy do tych automatów (zwłaszcza mało wymagający Quick One) będę musiał kupić/zrobić growboxa, czy wystarczy  jak umieszczę je na parapecie koło grzejnika (ok. 25 stopni) na południowym oknie - światło jest tam około 13h, ale tego bezpośrednio słonecznego jest pewnie z 8 (przynajmniej o tej porze roku).

Zastanawiam się jeszcze nad alternatywą, tj. żarówka 400W (46 000 lm) zawieszona nad dwoma automatami. Czy w tym przypadku parapet jest ok, czy jednak growbox?

Dzięki za odpowiedź!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@bolleek growbox zawsze lepszy będzie, na parapecie o tej porze będą się krzaki wyciągały, żarówka 400W jeśli to HPS to mocna lampa na dwie roślinki Ci taka niepotrzebna 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tester a na takie dwie roślinki co byłoby najlepsze? Bo już trochę się gubię w tych wszystkich wskazówkach. Najważniejsze to dla mnie (standardowo) wydajność i cena.

Zdecydowałem się na 400W HPS, bo cena to niecałe 70 zł. (ale z kolei w rachunkach wyjdzie drożej). Nie planuje dużych upraw, więc może po prostu żarówki LEDowe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...