Skocz do zawartości
Tester

Początkujący - zadaj ogólne pytanie o uprawę indoor

Rekomendowane odpowiedzi

@Growmix powiem Ci że calmag polecają z biobizza, bo jest tam po prostu czysty i nie musisz się martwić o jakieś dodatki i jedyne o czym trzeba pamiętać, to że trzeba wstrząsnąć i o tym że calmag i inne takie dodatki zwiększają pH, więc trzeba mierzyć też po dodaniu dla pewności

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Bob drzewny napisał:

@Growmix powiem Ci że calmag polecają z biobizza, bo jest tam po prostu czysty i nie musisz się martwić o jakieś dodatki i jedyne o czym trzeba pamiętać, to że trzeba wstrząsnąć i o tym że calmag i inne takie dodatki zwiększają pH, więc trzeba mierzyć też po dodaniu dla pewności

Dziękować. Na vegu 6.2 przy tym jakie powinno być EC jeśli mogę zapytać 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

 Seedlings and clones ... 300-400ppm 5.3-5.5 ph EC 0.620

early vegg ..................500-600ppm 5.3-5.6 ph EC 0.940

middle vegg ................600-800ppm 5.4-5.6 ph EC 1.250

late vegg ...................800-1000ppm 5.5-5.7 ph EC 1.550

early flower..............1000-1300ppm 5.5-5.7 ph EC 2.000

middle flower ...........1400-1600ppm 5.5-5.8 ph EC 2.500

late flower ................1000-1100ppm 5.5-5.7 ph EC

1.700

Bodajże z rqs

Dla gleby 

@Bob drzewny calmag advance nutrition ma 4-0-0 ale pH 3 ^^

I tak kupię biobiz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, planuje założyć skromną uprawę (1 roslina )w boxie 40x40x120 . Czy ktoś mógłby mi podpowiedzieć jak wygląda sprawa z zapachem i czy taka mała uprawa (w mieszkaniu) potrzebuje wylotu do komina ? Czy sam filtr węglowy starczy aby pozbyc się większości zapachów?

Dzięki wielkie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Filtr węglowy zabierze wszytskie zapachy . Na nowym filtrze wręcz czujesz w pomieszczeniu że są wyssane zwykle zapachy otoczenia 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam jestem tu nowy . obserwuję w chuj czasu tego forum.. 6 lat oudoor uprawiałem . tu zamierzam porad normalnych ludzi nie pseudo znawców. boxa już mam 80/80/180 filtr itd jutro mi przyjdzie nowa hydromars ts1000 od producenta  odżywki które posiadam 

IMG_20231003_181307268.thumb.jpg.84cfe136d8f74ec57c9a2928fe4eb0c3.jpg

IMG_20231003_181554427.jpg

nasiona już też mam jeśli ktoś by doradził czy starczy mi na cały cykl będę mega wdzięczny. oczywiście fotorelacja będzie tutaj robiona i liczę na pomoc z waszej strony. nigdy nie miałem do czynienia jeśli chodzi o box coś tam mam tego doświadczenia jeśli chodzi o konopie ale nie w boxie jutro myślę go rozłożę i pokaże co mam filtr itd także mam 

dodam że boxa i to co na zdjęciu dostałem od kumpla tylko lampę zakupić musiałem resztę fot udzielę wam jutro . chyba że to nie ten dział to sory i proszę o usunięcie tego mojego posta 🤣

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam box 60x60x180 i lampe jakąś niedrogą nazywa się Bloom Plus BP1000. Czy ogarnę tam 4 planty? Pocisne automaty gorilla glue.Pozdrawiam 

Dodam że posiadam głośny wentylator kanałowy, filtr węglowy,doniczki 11 litrowe zasypie biobizz all natomiast do mieszania użyje wentylatora pokojowego✌️

Na kwitnie zastosuje super pk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Racja. Zrobię dwie. Łatwiej będzie przy nich manipulować. Nie mam teraz jak rozłożyć i wyposażyć Boxa żeby sprawdzić jaka powierzchnię będę miał do dyspozycji na planty. Muszę sobie to wyobrazić.Dlatego też pytam 😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema, pierwsza uprawa 2x white widow auto. Wstępnie miały być 3, ale wyszły mocne komplikacje z kitem do kiełkowania. Czy ktoś mógłby powiedzieć czy wszystko w porządku? Zauważyłem na jednej sadzonce małe plamki i jakby „przypalenia”

mars hydro 100w 

ziemia bat mix 

słyszałem, ze ta ziemia może być za mocna dla takich maluchów, ale nie miałem już innego wyboru, zrobiłem w miejscu zasadzenia mała mieszankę z pokruszonych pozostałych kostek. Podlewane wczoraj około 120ml 

z góry dzięki za pomoc :))

 

IMG_6856.jpeg

IMG_6858.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Siemanko, dziewczyna jest z konca listopada / poczatku grudnia, jeżeli dobrze pamiętam obydwie to pandora automat feminizowany.

Możecie podpowiedziec czy wszystko wyglada ok ?
19.12 probowalem zrobic na tej duzej "fim topping" ale chyba nie wyszedł, przynajmniej ja nie widzę.
Dotychczas użyłem tylko 2x nawozu - 5:1:2 organicznego, jakoś początkiem grudnia i wczoraj.
Temperatura około 20-24stopnie
Wilgotność około 30%-50%, częściej widzę 35-40, aniżeli 50
Światło: 16 / 8
Na pierwszym zdjęciu wydaje się, ze liscie maja jasno brązowy kolor - ale na innych zdjeciach już tego nie ma, chociaz sam nie wiem, wydaje mi się że po prostu kwestia światła, na innych zdjęciach widac ze sa ciemniejsze te liscie ale nie jasno brązowe.
Lampa: SF1000D z pełnym spektrum światła z diodami Samsung LM301B, 100 W, niby pokrywa 60x60 -> nie wiem czy nie jest za słaba ? Wydaje się, że daje radę póki co.
growbox ma 70x70x160

Teraz pytania:
Czy wygląda zdrowo ?
Coś zmienić?
Czy próbować jeszcze raz na tym automacie fim topping czy już za późno ?
Ile mniej więcej zostało do fazy kwitnienia ? 


7.jpg6.jpg5.jpg4.jpg1.jpg2.jpg

a tu w porownaniu z druga z polowy grudnia, ktora probuje podwiązywać, przed wczoraj mi uschnal kawalek, ale dzisiaj rano widzialem ze ładnie odbila.
3.jpg

Edytowane przez v425324qas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, v425324qas napisał:

Czy wygląda zdrowo ?

tak

35 minut temu, v425324qas napisał:

Czy próbować jeszcze raz na tym automacie fim topping czy już za późno ?

za późno

 

36 minut temu, v425324qas napisał:

Ile mniej więcej zostało do fazy kwitnienia ? 

za moment przejdzie na kwitnienie, coraz więcej włosów będzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem a mianowicie taki ze moje panny od jakiegoś czasu zolkna od dolnych parti lisci przechodząc do góry mają 40dni tutaj wstawiam zdj , używałem atami rotbastic na początku więc nie wiem czy to nie spowodowało zbyt mało azotu teraz leje blombastic atami ale dalej pojawia się to samo gdy jej brakuje wody opada gdy ma wodę liscie i wigor odzyskuje odrazu, mało wyczuwalny zapach przy kwitnieciu i spowolniony wzrost z tego co ja uważam i widzę. Może ktoś pomoże doradzi ? Roslina nie jest przelana, ma dobre ph wody, podlewam gdy jest sucho. 

_20240125_192205.JPG

DSC_0834.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Xremasxx te liście to normalne że będą usychać, ogólnie roślinie coś brakowało od początku bo nie rozkrzaczyła się tak jak powinna 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...